Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Türk Sineması Hindistan'da!
  19 Eki 2016 - 11:45
  facebook Tweet

  Türk filmleri Mumbai Film Festivali'nde...

  Hindistan’ın en önemli film festivallerinden olan Mumbai Film Festivali'nin bu yılki konuğu Türkiye olacak.  20-27 Ekim tarihinde Hindistan’ın Mumbai kentinde gerçekleştirilecek olan festivalde, ortak yapımların önünü açmak için ilk adımlar da atılacak. 10 Türk filminin izleyiciyle buluşacağı festivale, Türkiye’den Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Sinema Genel Müdürü ve Türkiye Yeni Delhi Büyükelçisi’nin yanı sıra; birçok önemli yayıncı, yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncu katılıyor.

  Bu yıl 18.si düzenlenen Mumbai Film Festivali’nde  “Turkish Focus” başlığı altında Albüm,  Annemin Yarası, Gelin, Kar Korsanları, Kış Uykusu, Kor, Mavi Bisiklet, Toz, Unutursam Fısılda ve 8 Saniye filmleri gösterilecek.

  Festival ile eş zamanlı olarak düzenlenecek olan “Türkiye-Hindistan Televizyon ve Sinema Endüstri Forumu” ile iki ülkenin televizyon ve sinema sektörünün yakınlaşması, ortak yapımlarının önünün açılması ve ortak yapım sözleşmesinin yasal zemininin hazırlanması, iki ülke arasında siyasi, ekonomik, sanatsal ve kültürel işbirliği ile dayanışmaya da katkı sağlaması hedefleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği ve Türkiye Mumbai Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla düzenlenen etkinliğin organizasyonunu “Televizyon ve Sinema Flmleri Yapımcıları Meslek Birliği” (TESİYAP) üstleniyor.

  Festivalde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Türkiye Yeni Delhi Büyükelçisi Burak Akçapar, Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri Ergen ile Türkiye’nin önde gelen yapımcılarından Birol Güven, Ali Gündoğdu, Faruk Turgut, Şükrü Avşar, Ömer Atay, ATV ve Kanal D Temsilcileri, Mars Dağıtım Genel Müdürü Ferhat Aslan; Türkiye’nin başarılı yönetmenlerinden Reha Erdem, Çağan Irmak, Ömer Faruk Sorak, Murat Şeker, ünlü oyuncular Hazal Kaya, Sarp Levendoğlu, Kaan Taşaner;  filmleri festivalde gösterilecek olan yönetmenler Ümit Köreken, Gözde Kural ve Faruk Hacıhafızoğlu yer alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top