Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Woody Allen’ın Son Filmi İlk Kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde!
  13 Kas 2017 - 07:58
  facebook Tweet

  Woody Allen’ın yönettiği “Wonder Wheel/Dönme Dolap Türkiye galasını festivalde yapacak!

  Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla bu yıl 5. kez düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, 17 Kasım Cuma günü başlıyor.

  Dünyanın dört bir yanından 107 filmin gösterileceği festivalin merakla beklenen filmlerinden biri de, Woody Allen’ın yazıp yönettiği “Wonder Wheel / Dönme Dolap” olacak. Amerika’da 1 Aralık’ta gösterime girecek film, Türkiye galasını 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak ve 18, 21 ve 23 Kasım tarihlerinde seyirciyle buluşacak.

  Woody Allen’ı 2011’de çektiği “Whatever Works / Kim, Kiminle, Nerede?”den beri ilk kez New York’a geri döndüren film, gangsterlerle dolu 50’ler Amerika’sında yaşanan hüzünlü ve melankolik bir aşk hikâyesini anlatıyor. Özellikle Kate Winslet’ın, adının şimdiden Oscar kulislerinde sıkça anılmasını sağlayan performansıyla övülen film; “Apocalypse Now”, “Reds”, “The Last Emperor” gibi klasiklerle Oscar kazanmış Vittorio Storaro’nun büyülü ve şiirsel görüntüleriyle yılın unutulmayacak filmlerinden biri olacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top