Filmleri oyla!
Beyazperdem
  ABD Box Office: Thor Zirveyi Bırakmadı!
  13 Kas 2017 - 09:51
  facebook Tweet

  ABD box office rakamları açıklandı.

  ABD'de haftasonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesinde bu hafta da süper kahraman macerası var. Geçtiğimiz haftanın galibi Thor: Ragnarok, 2. haftasında da zirveye tutunmayı başardı. Listede bu hafta 2 yeni film yer buldu.

  Listenin bu haftaki galibi de İskandinav mitolojisinin ünlü şimşek tanrısı Thor'u bir kez daha beyaz perde ile buluşturan Thor: Ragnarok oldu. Marvel sinematik evreninin Chris Hemsworth tarafından canlandırılan süper kahramanı 3. solo filminin 2. hafta kapanışıyla birlikte 56,6 milyon dolar gişe elde etti. 180 milyon dolar bütçesini ikinci haftasından aşmayı başaran film, kendi Thor serisinin en yüksek açılış rakamını elde ederken, şimdiden 211,5 milyon dolar gişe elde etmeyi başardı. Listenin 2. sırasında merakla beklenen devam filmi Babalar Savaşıyor 2 yer buldu. İlk filmde tanıştığımız zıt karakterleri babalara bu kez dedeleri de ekleyen ve hepsini bir yılbaşı macerasında buluşturan film, açılışını 30 milyon dolar ile yaptı. Filmin bütçesi ise 69 milyon dolar... Listenin 3. sırasıyla birlikte listenin taze filmleri de bitiyor. Kalabalık yıldız kadrosuyla dikkat çeken Agatha Christie uyarlaması Doğu Ekspresinde Cinayet, açılışını 28,2 milyon dolar ile yaptı. 55 milyon dolar bütçeli filmin kolaylıkla bütçesini aşması bekleniyor.

  Listenin 4. sırasında da vizyonun yılbaşı komedilerinden biri yer buldu. Geçtiğimiz senenin sürpriz hitlerinden Eyvah Annem Dağıttı'nın devam halkası A Bad Moms Christmas, 2. hafta kapanışını 11,5 milyon dolar ile yaptı. Sevdiğimiz asi anneleri bu sefer yılbaşı coşkusuyla sarıp sarmalayan devam halkasının 28 milyon dolarlık bütçesine karşılık 39,8 milyon dolar gişesi var. Listenin tam ortasındaki film ise Testere serisinin 8. devam halkası Testere: Jigsaw Efsanesi oldu. Kurbanlarına günahlarını türlü türlü işkencelerle ödeten serinin yeni devam halkası 3. hafta kapanışını 3,4 milyon dolar ile yaptı. 10 milyon dolar bütçeli filmin kendi bütçesini en üçe katlamayı başardı. Listenin ikinci yarısını açan yapım ise korku ile komediyi harmanlayan Tyler Perry's Boo 2! A Madea Halloween oldu. Tyler Perry'li devam halkası 4. hafta kapanışını 2 milyon dolar ile yaptı. 25 milyon dolar bütçeli film, kendi bütçesini ikiye katlamaya çok yakın... Listenin 7. sırasında bilim kurgu gerilimi Uzaydan Gelen Fırtına yer buldu. Gerard Butler'lı hayatta kalma macerası 4. hafta kapanışını 1,5 milyon dolar ile gerçekleştirdi. 120 milyon dolar bütçesine karşılık şu ana dek yalnızca 31,6 milyon dolar gişe elde edebilen bilim kurgu macerasının, kendi bütçesini çıkartıp çıkartamayacağı soru işaretleri yaratıyor. 

  Listenin son 3'ünü açan film neo-noir bilim kurgu filmi Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı oldu. Bıçak Sırtı'ndan 35 yıl sonra gelen, Ryan Gosling ve Harrison Ford başrollü devam halkası 6. haftasında 1,4 milyon dolar kazandı. Filmin en düşük beklentilerin bile altında kalan gişe rakamları, filmin 150 milyon dolarlık bütçesini çıkarıp çıkaramayacağına dair soru işaretleri yarattı. Zira film henüz 88 milyon dolarlık gişesi ile bütçesinin yarısını ancak aşabilmiş durumda. Listenin 9. sırasındaki film ise öldüğü günü tekrar tekrar yaşayan bir kadının hikayesini konu eden Ölüm Günün Kutlu Olsun oldu. Yılın beklenmeyen hitlerinden biri olmaya aday olan korku filmi 5. haftasında 1,3 milyon dolar gişe yaptı. Bu yılın beklenmeyen diğer hit yapımlarından biri olan Kapan'ın yapımcılarının elinden çıkma film, 4.8 milyon dolarlık gişesini 11'e katlamayı başardı. Listenin son sırasında ise 1,2 milyon dolarlık gişesi ile Lady Bird yer aldı.

  ABD gişe verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top