Beyazperdem
  J.J. Abrams'den Anime Uyarlaması Geliyor!
  28 Ara 2018 - 08:00
  facebook Tweet

  J.J. Abrams'in yapım şirketi, "Your Name" animesini uyarlamak için kolları sıvadı.

  Ülkemizde "Senin Adın" ismi ile 2016 yılında izleyicilerle buluşan Japon animesinin Your Name, J.J. Abrams'in prodüksiyon şirketi Bad Robots tarafından uyarlanmak üzere olduğu duyuruldu. Hakkında çok fazla ayrıntı verilmemiş olsa da Makoto Shinkai'nin Your Name animesinin batılılaştırılarak uyarlanacağı bilinenler arasında yer alıyor.

  Arrival, Bird BoxIşıklar Sönünce gibi filmlerin senaryosuna imza atan ve Your Name adaptasyonunun senaryosu üzerinde çalışacak olan Eric Heisserer gerçekleştirdiği bir röportajda, J.J. Abrams'in şirketi Bad Robots için böyle bir anime üzerinde çalışmanın ilginç bir deneyim olacağını ifade etti. Ayrıca Heisserer, "Uyarlamanın en iyi şeklini üretmek zorundayız, çünkü bu animenin bir Amerikan live-action versiyonu olması isteniyor. Eğer bir Japon live-action versiyon isteselerdi zaten bunu kendileri yaparlardı. Ama onlar, kamera lenslerinin batılı bir şekilde böyle bir animeyi nasıl görüntüleyeceğini merak ediyorlar." sözlerini ekleyerek, talebin filmin Japon yapımcıları tarafından J.J. Abrams'e geldiğini açıkladı.

  Your Name uyarlamasından ilk kez 2017 yılında söz edilmeye başlanmış, ve Bad Robots altında J.J. Abrams ve Lindsay Weber birleşerek, Japon animesinin yapımcısı Genki Kawamura'nın anlaşmaya vardıkları açıklanmıştı. Aynı yıl içerisinde Scarlet Johansson da Ghost In The Shell filminde başrol olmuştu. Yani 2017 yılı Japon-Amerikan iş birliği yılı olmaya başlamış, ancak Johansson'ın bir Japon manga uyarlamasının başrolü için yanlış seçim olduğu tartışmaları da çıkmıştı.

  Başarılı senarist Eric Heisserer "Sanırım bu animeyi adapte etmeye eğimli olan 20-30 kişiden biriydim. Yani çok fazla seçenekleri vardı. Ama söyleyebilirim ki benim senaryom hiç de 'Ghost In The Shell'vari değildi."

  Japon animesi olan Your Name filmi, farkı yerlerde yaşamalarına rağlmen birbirlerine bağlı bir hale gelen iki yabancının hikayesini anlatıyor. Hayatından pek memnun olmayan Mitsuha, etrafı dağlarla çevrili bir bölgede yaşar. Vali olarak çalışan babası seçim kampanyaları ile uğraşmaktadır. Evde kendisi, kardeşi ve büyükannesi dışında kimse yoktur. Kırsal kesimdeki yaşamından fazlasıyla sıkılan Mitsuha, Tokyo'da yaşamanın hayalini kurar. Mitsuha ile aynı yaşlarda olan Taki ise, Tokyo'da yaşayan bir gençtir. Taki'nin günleri çalışarak ve arkadaşları ile vakit geçirerek geçer. Ancak bir gün, rüyasında kendini dağların sardığı bir kentte yaşayan bir kız olarak görecektir. Mitsuha ise tam tersi, kendini Tokyo'da yaşayan bir erkek olarak. Birbirine yabancı bu iki genç, garip bir şekilde kendilerini, birbirlerine bağlanırken bulacaktır.

  Filmin Amerikan uyarlamasını yönetecek kişi ve filmin vizyon tarihi henüz belli değil.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
  Hadi Gidelim Dublajlı Fragman
  Siccin 6 Fragman
  The Operative Orijinal Fragman
  Dora ve Kayıp Altın Şehri Dublajlı Fragman
  Kingdom Orijinal Fragman
  The Current War Orijinal Klip
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  Damien Chazelle ve Emma Stone "Babylon"da Buluşacak mı?
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  15 Temmuz 2019 Pazartesi
  "A Quiet Place 2" Filminin Çekimleri Başladı!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  15 Temmuz 2019 Pazartesi
  Yeni 007 Siyahi Kadın Oyuncu Lashana Lynch mi Olacak?
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  14 Temmuz 2019 Pazar
  "Space Jam 2" Filminin Kadrosuna Don Cheadle da Katıldı!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  13 Temmuz 2019 Cumartesi
  Yeni Nesil "Ghostbusters"ın Set Karesinde Aile Bir Arada!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  13 Temmuz 2019 Cumartesi
  Yeni Nesil "Ghostbusters"ın Set Karesinde Aile Bir Arada!
  "West Side Story"nin Anita'sından İlk Görsel!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  13 Temmuz 2019 Cumartesi
  "West Side Story"nin Anita'sından İlk Görsel!
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top