Beyazperdem
  Tarantino, "The Hateful Eight" Vakasından Sonra Akıllanmış!
  31 Tem 2019 - 08:00
  facebook Tweet

  Tarantino'nun Once Upon A Time In Hollywood senaryosunu bir sır gibi sakladığı ortaya çıktı.

  Brad PittMargot Robbie ve Leonardo DiCaprio'nun başrolünde yer aldığı Once Upon A Time In Hollywood ile ilgili yeni bir olay ortaya çıktı. Usta yönetmen Quentin Tarantino, dokuzuncu filminin güvenliği için senaryoyu bir sır gibi sakladı. Basına ya da sosyal medyaya herhangi bir sızıntı olmasına karşılık olarak farklı yöntemler izledi.

  Bilindiği üzere Quentin Tarantino'nun The Hateful Eight filminin senaryosu sızdırılmıştı. Bunun üzerine telaşlanan yönetmen, bir sonraki yıl çekeceği filminin senaryosunu yalnızca altı kişiye gösterdiğini söylemişti. Senaryosunu bu altı kişiyle paylaşmasının ardından da sızdırıldığını öğrenmişti. Gösterdiği kişiler arasında Django Unchaned'in yapımcısı da vardı ve Reggie Hudlin ajansıyla birlikte senaryoyu okumuştu. Ayrıca Michael Madsen, Bruce Dern ve Tim Roth'a da senaryosunu okutmuştu. Oyunculardan birinin ajansı, senaryonun tüm Hollywood'a ulaşmasını sağlamıştı. Tarantino bu olayın ardından hiçbir ajansa senaryo okutmamak için elinden geleni yapacağını ifade etmişti. Şimdi ise Tarantino'nun Once Upon A Time In Hollywood'un senaryosunu yalnızca bir kişiye okuttuğu ortaya çıktı. Yönetmen, prodüksiyon başlayana kadar özellikle senaryoyu tamamlamamış, ardından da senaryoyu bir kasada saklamıştı. Yalnızca senaryoda olanlardan Pitt, DiCaprio ve Robbie'nin haberi vardı. Ancak onların da senaryoyu yönetmenin evinde okumaya izinleri vardı. Senaryoyu baştan sona okumasına izin verdiği tek kişi ise filmin sinematografisini üstlenen Robert Richardson olmuştu.

  Şimdilerde yurt dışındaki izleyicileriyle buluşan Once Upon A Time In Hollywood'un oyuncu kadrosunda  Kurt RussellDakota FanningTim RothJames Marsden, Al PacinoTimothy OlyphantMargaret QualleyLuke PerryDamian LewisDamon HerrimanEmile HirschBruce Dern gibi isimler yer alıyor. Filmin konusu ise şöyle: Rick Dalton televizyondaki çeşitli projelerde çalışan, ama artık sinema sektörüne atılmak isteyen biridir. Cliff ise Rick'in dublörü olarak onu destekliyordur. Ayrıca kapı komşuları olan Sharon Tate'in yakaladığı başarıyı gördükçe de teşvik oluyorlardır. Ancak Hollywood'un ışıltılarla dolu ve pervasız akışı, Tate'in ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle kesilecektir...

  Once Upon A Time In Hollywood, ülkemizdeki izleyicileriyle 23 Ağustos tarihinde sinemalarda buluşacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • ergin
   eğer birilerine senaryo göstermek istiyorsa her birine gönderdiği senaryonun bir cümlesini değiştirip versin. sızdıranın kim olduğu ortaya çıkar.
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
  Bayi Toplantısı Fragman
  Ağır Romantik Fragman
  Nasipse Olur Fragman
  KİKİ - Lanet-i Cin Fragman
  9 Kere Leyla Teaser
  Brahms: The Boy II Fragman
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Sanatçılar
  Bayi Toplantısı Bu Cuma Sinemalarda!
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  17 Şubat 2020 Pazartesi
  Olivia Wilde, Kerri Strug Biyografisi "Perfect"i Yönetecek
  HABERLER - Sanatçılar
  14 Şubat 2020 Cuma
  Bruce Willis, Bilim Kurgu Filmi "Cosmic Sin" Kadrosunda!
  HABERLER - Sanatçılar
  13 Şubat 2020 Perşembe
  Taika Waititi'nin Star Wars ve Akira Planları Neler?
  HABERLER - Sanatçılar
  13 Şubat 2020 Perşembe
  Taika Waititi'nin Star Wars ve Akira Planları Neler?
  Michael B. Jordan, David O. Russell'ın Yeni Filmine Katıldı!
  HABERLER - Sanatçılar
  13 Şubat 2020 Perşembe
  Michael B. Jordan, David O. Russell'ın Yeni Filmine Katıldı!
  Film Haberleri Sanatçılar
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top