Filmleri oyla!
Beyazperdem
    26. Uluslararası Adana Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
    28 Eyl 2019 - 20:50
    facebook Tweet

    26. Uluslararası Adana Film Festivali ödül töreni ile sona erdi.

    26. Uluslararası Altın Koza Film Festivali ödül töreni ile sona erdi. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde, bu yılın kazananları ödüllerini teslim aldı. Yaklaşık 2 bin davetlinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninin sunuculuğunu Yekta Kopan ile Ezo Sunal üstlendi. Adana Altın Koza Film Festivali'nde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarıştı.

    Bu yıl Uluslararası Adana Film Festivali'nde En İyi Film ödülü, Alp Ertürk'ün yönettiği Nuh Tepesi filminin oldu. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Küçük Şeyler filmindeki performansıyla Alican Yücesoy'a, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise Aden filminde oynayan Funda Eryiğit'e gitti. Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nın ödüllerinin ardından Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri; bu yıl yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli ile oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay'a verildi. Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda En İyi Film Ödülü Nehir Tuna'nın yönettiği "Ayakkabı" filminin oldu. Kazanan filmlere toplam 650 bin liralık para ödülü verildi.

    ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ
    En İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk)
    Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli)
    Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)
    En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)
    En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)
    En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)
    Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)
    En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)
    En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)
    En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)
    Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)
    Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)
    Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce
    Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler) 
    Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)
    SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli)
    FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)
    Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)

    ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR
    En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.)
    En İyi Deneysel Film: Farklı Ağıllar (Yönetmen: Mehmet Özbek, Çukurova Ünv.)
    En İyi Kurmaca Film: Servis (Yönetmen: Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Ünv.)
    Jüri Özel Ödülü: Dede (Yönetmen: Ahmet Keçili Çukurova Ünv.)

    ADANA KISA FİLM YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR
    En İyi Film Ödülü: Küfe (Yönetmen: Yusuf Yılmaz)

    facebook Tweet
    Öneriler
    Yorumlar
    Yorumları göster
    BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
    En Popüler Fragmanlar
    Güzelliğin Portresi Fragman
    Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman
    Escape from Pretoria Orijinal Fragman
    Patron Gibi Altyazılı Fragman (2)
    6 Underground Altyazılı Fragman (4)
    Black Widow Orijinal Fragman (3)
    Yeni çıkan tüm fragmanlar
    Film Haberleri Festival ve Ödüller
    Güzelliğin Portresi Sinemalarda!
    HABERLER - Gündemdeki Filmler
    13 Aralık 2019 Cuma
    SAG Adayları Açıklandı!
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    11 Aralık 2019 Çarşamba
    77. Altın Küre’nin Görmezden Geldikleri
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    11 Aralık 2019 Çarşamba
    77. Altın Küre’nin Görmezden Geldikleri
    Avustralya Akademisi'nden Yılın En İyileri!
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    11 Aralık 2019 Çarşamba
    Avustralya Akademisi'nden Yılın En İyileri!
    Film Haberleri Festival ve Ödüller
    Vizyondaki En İyi Filmler
    Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu
    Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu
    4,7
    Yönetmen: Özer Feyzioğlu
    Oyuncular: Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk
    Fragman
    7. Koğuştaki Mucize
    7. Koğuştaki Mucize
    4,6
    Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
    Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal
    Fragman
    Jumanji: Yeni Seviye
    Jumanji: Yeni Seviye
    3,9
    Yönetmen: Jake Kasdan
    Oyuncular: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart
    Fragman
    Karlar Ülkesi 2
    Karlar Ülkesi 2
    3,8
    Yönetmen: Jennifer Lee, Chris Buck
    Fragman
    Güzelliğin Portresi
    3,5
    Yönetmen: Umur Turagay
    Oyuncular: Burçin Terzioğlu, Birkan Sokullu, Serkan Keskin
    Fragman
    Charlie'nin Melekleri
    3,4
    Yönetmen: Elizabeth Banks
    Oyuncular: Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella Balinska
    Fragman
    Vizyondaki En İyi Filmler
    Back to Top