Hesabım
  Muhteşem Yüzyıl Kösem
  1. Sezon
  Muhteşem Yüzyıl Kösem

  Sezon bilgisi:

  30 Bölüm
  orijinal kanal: Fox TV
  İlk yayın tarihi: 12 Kasım 2015
  229 Fotoğraf | 7 Video
  Anastasia Thsilimpou
  Anastasia Thsilimpou
  Hülya Avşar
  Hülya Avşar
  Beren Saat
  Beren Saat
  Ekin Koç
  Ekin Koç
  1. sezonun tüm kadrosu
  1. sezonun videoları
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  1. Sezonun tüm fotoğrafları
  1. sezon bölümleri
  Kösem Sultan 1.Bölüm
  S01E01 - Kösem Sultan 1.Bölüm
  Henüz 14 yaşındayken babasının ani ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed’in genç omuzlarında koca bir cihan imparatorluğunun yükü durmaktadır. Tahta çıkan genç sultan içeride isyanlar, dışarıda değişen güç dengeleri, sarayın içerisinde çıkar çatışmaları ve tahta göz diken ihtiraslı gözlerle karşı karşıyadır.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 2.Bölüm
  S01E02 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 2.Bölüm
  Küçük Şehzade Mustafa annesiyle beraber saraydan kaçtıktan sonra, abisi Ahmed ölüm fermanını imzalayacak. Küçük Şehzade köşe bucak aranacak. Yakalanan Şehzade'ye ne olacak?
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 3.Bölüm
  S01E03 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 3.Bölüm
  Anastasia saraydan kaçmaya çalışırken, karanlık bir sırra şahit oluyor ve ölümle burun buruna geliyor! Safiye Sultan saraydan sürgün edilince askeri isyana teşvik ediyor! Asker sarayın kapılarına dayanıyor!
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 4.Bölüm
  S01E04 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 4.Bölüm
  Anastasia saraydan kaçmaya çalışırken, karanlık bir sırra şahit oluyor ve ölümle burun buruna geliyor! Safiye Sultan saraydan sürgün edilince askeri isyana teşvik ediyor! Asker sarayın kapılarına dayanıyor!
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 5.Bölüm
  S01E05 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 5.Bölüm
  İskender Anastasia’ya saraydan kaçması için yardım ediyor! Anastasia özgürlüğü ile aşkı arasında bir seçim yapmaya çalışırken, bir masum canından oluyor! Anastasia’nın yokluğunda, Ahmed ölümün kıyısına geliyor!
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 6.Bölüm
  S01E06 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 6.Bölüm
  Ahmed çiçek hastalığına yakalanıyor! Safiye Sultan, şehzade Mustafa’yı tahta çıkarmak için Halime ile anlaşma yapıyor! Taht hazırlığı sürerken, şehzade Mustafa da hastalığın pençesine düşüyor! Ve hanedan, eşi görülmemiş bir krizin eşiğine geliyor!
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 7.Bölüm
  S01E07 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 7.Bölüm
  Muhteşem Yüzyıl Kösem’de bu hafta Kösem, cihana adını bırakmaya geliyor!Anastasia, hayatını hiçe sayıp isyancıların karşısına çıkıyor! O kargaşada öyle bir mucize gerçekleşiyor ki, herkes Anastasia’nın büyüsüne kapılıyor! Kızını gören Enzo ona ulaşmak için çabalarken, Anastasia, Ahmed’i iyileştirecek şifanın peşine düşüyor.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 8.Bölüm
  S01E08 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 8.Bölüm
  Celalilerin elinden kaçmayı başaran Zülfikar, payitahta döner, Sultan Ahmed ve Kösem aşkın doruklarındayken, Safiye kendisine meydan okuyan Kösem’e gözdağı verir. Raşa’nın yaşadığını haber alan Ahmed, onu kurtarmak için Celaliye baskın düzenler.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 9.Bölüm
  S01E09 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 9.Bölüm
  Sarayda kalmak isteyen Safiye Sultan, Kösem’i babasının canıyla tehdit eder. Kösem babasına ulaşmak için gözünü karartıp hiç beklenmedik bir hamle yapar. Ancak Raşa’nın oyuna dahil olmasıyla tüm planları alt üst olur. Kösem ve Raşa arasındaki gerilim doruğa çıkar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 10.Bölüm
  S01E10 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 10.Bölüm
  Babasının ölümüyle darmadağın olan Kösem, intikam yemini eder. Safiye’ye zarar verebilmek için haremde büyük bir operasyon yapar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 11.Bölüm
  S01E11 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 11.Bölüm
  Fahriye'nin kaçtığı haberini alan Sultan Ahmed büyük bir öfkeyle hesap sormaya gider. Şahin, herkesin hayatını değiştirecek bir karar alır.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 12.Bölüm
  S01E12 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 12.Bölüm
  Safiye Sultan, gözyaşı sarayına sürgün edilmesinin intikamını almaya yemin ediyor. Sultan Ahmed ise Fahriye’nin canını almaya kararlı. Safiye Sultan ve Derviş Paşa, Fahriye’yi kimsenin tahmin edemeyeceği bir yere gizler.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 13.Bölüm
  S01E13 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 13.Bölüm
  Derviş hakkındaki suçlamayı öğrenen Handan, Derviş’i kurtarmak için çırpınıyor. İkili arasındaki imkansız aşka sürpriz biri tanık oluyor. Payitahta dönen Ahmed yokluğunda olup bitenlerin hesabını soruyor. Derviş ile ilgili kararı ise herkesi şok ediyor! Derviş adım adım ölüme yürüyor
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 14.Bölüm
  S01E14 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 14.Bölüm
  Sultan Ahmed, ilk seferine çıkıyor. Bunu fırsat bilen Safiye, Ahmed’i tahttan indirmek için harekete geçiyor. Sultan Ahmed’e suikast düzenleniyor.Ahmed, ölümün kıyısına gelirken, Kösem büyük bir cenderenin içine düşer.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 15.Bölüm
  S01E15 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 15.Bölüm
  Şehzade Mustafa tahta yürürken, Sultan Ahmed saraya dönüyor! Gördüğü manzara karşısında şok olan Ahmed’in öfkesi yerle yeksan ediyor.Kösem ve şehzadeleri için endişelenen Ahmed, sevdiği kadının idam edildiğini öğrenince yıkılıyor.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 16.Bölüm
  S01E16 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 16.Bölüm
  Şehzade Mustafa büyük bir mucize yaşar. Savaş meydanlarında cesurca savaşan İskender, payitahta döner ve gelir gelmez tehlikeli bir maceranın içine düşer. Kösem’in başına buyruk hareket etmesi ise Handan’ın tepkisini çeker.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 17.Bölüm
  S01E17 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 17.Bölüm
  Kösem, Handan ve Derviş arasındaki gizli ilişkiyi öğrenir. Öyle bir şahidi vardır ki Handan gerçekleri inkar edemeyecektir. Kösem’le yüzleşen Handan, kontrolünü kaybeder ve geri dönülmez bir hata yapar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 18.Bölüm
  S01E18 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 18.Bölüm
  Sultan Ahmed, Derviş Paşa hakkındaki gerçeği öğreniyor. Bülbül, izini sürdükleri kayıp şehzadenin İskender olduğunu öğrenir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 19.Bölüm
  S01E19 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 19.Bölüm
  Derviş Paşa’nın ani ölümü herkesi şaşkına çevirir. Handan Sultan ise Derviş’i kaybetmenin üzüntüsüyle yasa boğulur.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 20.Bölüm
  S01E20 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 20.Bölüm
  Kösem Sultan adım adım iktidara yürürken, haremde hayat herkes için bambaşka bir yöne akmaya başlar. Özellikle de şehzade Mustafa için.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 21.Bölüm
  S01E21 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 21.Bölüm
  Kösem’in yönetiminde sarayda yepyeni bir düzen kuruluyor. Safiye Sultan, Kösem’in iktidarına son vermek için saraya çok özel bir cariye gönderiyor. Şehzade Osman ile Şehzade Mehmed arasında yeni bir rekabet başlıyor.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 22.Bölüm
  S01E22 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 22.Bölüm
  Halime, Dilruba’yı Sadrazam Halil Paşa ile evlendirip güçlü bir müttefik kazanmak ister. Davud Paşa ise bu evliliğe mani olmak için cesur bir adım atar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 23.Bölüm
  S01E23 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 23.Bölüm
  Gerçekleri bilmeyen İskender annesini öldürmeye gider. O gece yaşananlar herkesin kaderini değiştirir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 24.Bölüm
  S01E24 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 24.Bölüm
  Sultan Ahmed, İskender’in Safiye Sultan’ın oğlu olduğunu öğrenir. Safiye merhametine sığınmak için son bir kez Ahmed’in karşısına çıkarken, Ahmed İskender hakkında ağır bir hüküm verir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 25.Bölüm
  S01E25 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 25.Bölüm
  Sultan Ahmed’in ölümünün ardından kıyamet kopar. Ahmed’in ölümü herkesten gizlenirken, Kösem evlatlarını koruyabilmek için yüzlerce yıllık kaideleri değiştirecek bir ferman hazırlanır.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 26.Bölüm
  S01E26 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 26.Bölüm
  Sultan Mustafa, saraydan kaçarken yakalanan Osman’ın ölüm emrini verir.Halime, Kösem’i bertaraf edebilmek için onu Osman’ı kaçırmakla suçlar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 27.Bölüm
  S01E27 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 27.Bölüm
  Şehzadelerini kurtarmak için var gücüyle yetişmeye çalışan Kösem, büyük bir şok yaşar. Sultan Mustafa tahttan indirilir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 28.Bölüm
  S01E28 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 28.Bölüm
  Sultan Osman Hotin seferine çıkıyor. İskender’in yaşadığından emin olan Kösem, kayıp şehzadeyi bulmak için tehlikeli bir plan yapar. Ancak hiç ummadığı birinin ihanetine uğrar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 29.Bölüm
  S01E29 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 29.Bölüm
  İki can düşman, Kösem ve Safiye, son kez karşı karşıya gelir ve Sultanların arasındaki savaş herkesi şoke eden bir biçimde son bulur.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 30.Bölüm
  S01E30 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 30.Bölüm
  Sultan Osman tarihte eşi benzeri görülmemiş bir darbeyle tahttan indirilir. Sarayı basan asiler Osman’ın peşine düşerken, Osman ağa kapısına sığınır. Osman’ın başına gelenleri öğrenen Kösem, oğlunun hayatından endişe eder.

  Hayran tepkileri

  Yorumları göster
  Back to Top