Hesabım
  Servant
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  3,3
  8 Puanlama
  Servant hakkında görüşlerin ?

  1 Kullanıcı eleştirisi

  5
  0 Eleştiri
  4
  0 Eleştiri
  3
  1 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  filmsevici
  filmsevici

  9 değerlendirmeler Takip Et!

  Dizi eleştirileri
  3,0
  17 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Servant | 2019
  Drama, gerilim, korku (!) | 1. Sezon | 30'ar dakikadan 10 Bölüm.

  Servant dizisine M. Night Shyamalan'ın (Manoj Nelliyattu Shylamalan) adını gördüğümde balıklama atladım. 99 Şaheseri The Sixth Sense (6. His) haricindeki tüm filmleri tam bir hayal kırıklığı olmasına rağmen filmlerinde beni çeken karanlık ve ürkütücü bir yan var. Dizinin de farklı olmayacağını tahmin ettim. Haklı çıktım. İlk Sezonu bitirdim. Fakat bu haliyle The Hauntign on Hill House'un yanından bile geçemeyeceğini tahmin edemezdim. (Bu arada THoHH için ayrı bir paylaşım yapacağım ama dizi halen Netflix'deyken kaçırmayın. İzleyin. Üzerine sohbetini yaparız.)

  Sıkı bir trajedi yaşamış genç bir çift ve müdavimleri kayınço ile çocuk bakıcısı arasında dönen gerilim, bilinmezlik, şüphe örgüsünü 10 Bölüme yayma kaygısı dizinin içine etmelerine neden olmuş.

  Ayrıca dizinin hepsini Shylamalan yönetmiyor. Dizinin yaratıcısı aslında Tony Basgallop. Senaryoya Shy sonradan dahil oluyor.

  Dizide Lauren Ambrose adında bir aktrist var. Zaten bi o var. Dehşet oyuncu. Dorothy Turner karakterinde harikalar yaratıyor. Tobby Kebbel eşi Sean rolünde. Şef. Bizdeki tv programlarındaki gibi bir programda şeflik de yapıyor. Nell Tiger Free, Leanne Grayson'u oynuyor. Aslında oynamıyor. Ruh gibi geziniyor. Biz onu oynuyor zannediyoruz. Hangi bayan aktrist Tiger ismini seçer ki. Oradan anlayın işte. Asıl bomba Rupert Grint'in Julian Pearce karakteri ile Dorothy'nin kardeşi, Sean'ın da kayınbiraderini çok samimi ve büyük bir inandırıcılıkla icraa ediyor olması. Rupert'i nereden biliyoruz? Ron Weasley karakteri ile Harry Potter'in yıllarca kankası olmasından. Hatta biraz ergeni geçince Hermione Granger (Emma Watson) ile oynaşmaya başlamıştı. Rupert büyümüş. Resmen adam olmuş. Adamlık da yakışmış kerataya.

  Eh, artık dizi hakkında az buçuk bir bilginiz var. Seyredip seyretmemek tamamen size kalmış. Seyretmek isterseniz diziyi Apple TV+'da ya da benim gibi 'indiragandi' yöntemleri ile izleyeceksiniz.
  Back to Top