Hesabım
  Superman & Lois
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  3,2
  4 Puanlama
  Superman & Lois hakkında görüşlerin ?

  1 Kullanıcı eleştirisi

  5
  0 Eleştiri
  4
  0 Eleştiri
  3
  1 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Cüneyt Aksoy
  Cüneyt Aksoy

  3 değerlendirmeler Takip Et!

  Dizi eleştirileri
  3,5
  12 Mart 2021 tarihinde eklendi
  DC Evreninin en popüler kahramanı tekrar karşımızda! Bu defa kendisini daha önce hiç deneyimlemediğimiz bir açıdan, bir aile babası olarak görüyoruz ve anlaşılan o ki; Superman için kötülerle mücadele etmek ve insanların hayatını kurtarmak, iki ergen babası olmaktan görece daha kolay. Zira, genelde en düşünceli hallerini, korumacı ebeveyn davranışlarına karşılık, çocuklarından aldığı tepkiler sonrasında gözlemliyoruz. Sinematografik özellikler açısından öncüllerinden hayli ileride olduğunu belirtmemiz gereken dizi, özellikle görsel efektleri ile başarılı. Yer yer sinema filmi tadı verebiliyor. 1987 doğumlu esas oğlanımız Tyler Hoechlin, Arrowverse crossover'lardan alışılmış bir sima ancak gerçek bir Superman fanı için çok hatalı bir cast olduğu aşikar. Kendisi, Superman için cılız bir bedene ve zayıf yüz ifadelerine sahip. Özellikle ergenlere karşı çaresiz kaldığı sahnelerde yüz ifadesi Küçük Emrah'ı andırıyor. Beklenti ise, Superman'ın, Clark Kent olduğu anlarda bile sakarlıkları, beceriksizlikleri yanında, alttan alta o yüksek karakteri hissettirmesidir. Yenilenen kostüm ile Clark Kent'i en azından Superman işlerini yaparken daha bir maskülen görebiliyoruz. Ancak çocuk yetiştirmedeki çaresizlikleri ile sanki iki ergen çocuğu olan Lois Lane ile yeni evlenmiş bir üvey baba hissi veriyor. Lois Lane ise tam aksine, bu konuda tam bir guru seviyesinde. Çocuklar nedense tüm çatışmaları babalarıyla yaşıyor. Lois ise duruma dışarıdan bakıp, Clark'a önerilerde bulunuyor. Dizinin hedef kitlesini geniş tutmak isterken, Superman'ın sadece üç beş süper güce sahip bir kahraman olmadığı, aklı, zekası, karakteri, bilinci, tutum ve davranışlarındaki idealizm açısından da süper olduğu unutulmuş ya da farklı bir yöne evrilmesini istemişler.
  Evil Villain Lex Luthor, zırhı, kattığı aksiyon ve vaad ettikleriyle şimdilik beklentileri yükseltiyor. Özellikle onun olduğu sahnelerde efektler ve aksiyon, bir tv dizisi için hayli tatmin edici düzeyde.
  İşinden kovulan, nasıl geçineceğiz diye sorgulayan bir Clark Kent gördüğümüz, Smallville'deki ive küçük yerleşim yerlerindeki insanların, zorlu ekonomik koşullarını vurgulayan, borç, mortgage, faiz vs. söylemleriyle günceli de kucaklayan ve yaşamın zorluğuna dikkat çeken yönleri ilgi çekici olan Superman & Lois, her şeye rağmen çelik adam'ı özleyenlere iyi hissettiriyor. CW yapımlarında alışılagelmiş olan, bulup buluşturup, bir kostüm giyip, herkesin süper kahramana dönüştüğü bir yere evrilmez ise, güzel bir tad bırakacağa benziyor. En azından Superman tekrar semalarda. Çizgi filmde ne diyordu Superman? Bu tam Superman'a göre bir iş. Hop hop yukarı! (up, up and away!)
  Cüneyt Aksoy
  Back to Top