Hesabım
  Uzak Şehrin Masalı
  1. Sezon
  Puanım :
  Uzak Şehrin Masalı

  Özet

  “Uzak Şehrin Masalı”nda Umay; kocası Affan’ın zulmüne artık dayanamasa da çocukları için yaşadıklarını sineye çekiyordur. Ama Affan bir türlü durulmuyordur. Sonunda Umay’ın sırtına öyle bir hançer saplar ki Umay iki çocuğuyla birlikte konaktan kaçar. Ablası Sonay’ın yanına, köyü Eskitepe’ye yerleşmekten başka çaresi yoktur. Bu sırada mazisi karanlık ve gizem dolu bir adam olan Kürşat, sınırdan kaçak olarak yurda girmiş, Kars’ın zorlu coğrafyasında ölüm kalım mücadelesi veriyordur. Kürşat, Umay ve Sonay’ın yolları Eskitepe’de kesişir. Birbirlerinin yaralarını sarmaya çalışırlarken Umay, Kürşat ve Sonay’ı sırlarla dolu bir geçmiş, zorluklarla dolu bir gelecek ve imkansız aşklar beklemektedir.

  Sezon bilgisi:

  5 Bölüm
  orijinal kanal: Fox TV
  İlk yayın tarihi: 12 Eylül 2021
  27 Fotoğraf | 5 Video
  Aslıhan Güner
  Aslıhan Güner
  Barış Kılıç
  Barış Kılıç
  Begüm Birgören
  Begüm Birgören
  Timur Acar
  Timur Acar
  1. sezonun tüm kadrosu
  Uzak Şehrin Masalı 15.Bölüm Fragmanı 0:45
  Uzak Şehrin Masalı 15.Bölüm Fragmanı
  45 gösterim
  Uzak Şehrin Masalı 4.Bölüm Fragmanı 0:58
  Uzak Şehrin Masalı 4.Bölüm Fragmanı
  29 gösterim
  Uzak Şehrin Masalı 3.Bölüm Fragmanı 1:00
  Uzak Şehrin Masalı 3.Bölüm Fragmanı
  29 gösterim
  1. sezonun videoları
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  • Fotograf
  1. Sezonun tüm fotoğrafları
  1. sezon bölümleri
  Uzak Şehrin Masalı 1.Bölüm
  S01E01 - Uzak Şehrin Masalı 1.Bölüm
  Umay kocası Affan’ın zulmüne artık dayanamasa da çocukları için yaşadıklarını sineye çekiyordur. Ama Affan bir türlü durulmuyordur. Sonunda Umay’ın sırtına öyle bir hançer saplar ki Umay iki çocuğuyla birlikte konaktan kaçar. Ablası Sonay’ın yanına, köyü Eskitepe’ye yerleşmekten başka çaresi yoktur. Bu sırada mazisi karanlık ve gizem dolu bir adam olan Kürşat, sınırdan kaçak olarak yurda girmiş, Kars’ın zorlu coğrafyasında ölüm kalım mücadelesi verir.
  Uzak Şehrin Masalı 2.Bölüm
  S01E02 - Uzak Şehrin Masalı 2.Bölüm
  Umay, ona oğlunu getiren Kürşat’ı iyileştirmek için elinden ne gelirse yapmaktadır. Kürşat’ı evde gören Sonay ise hayatının şokunu yaşar çünkü bu adam yıllar önce kaybettiği kocası Serhat’a çok benzemektedir. Affan, Melik’i geri almak ve Umay’a hesap sormak için mandırayı basar ama karşısına Kürşat çıkar. Yaka paça dayak yiyen Affan, Kürşat’tan çok şüphelenmiştir. Kimdir bu adam? Ama bu sefer de Sonay çıkar sahneye.
  Uzak Şehrin Masalı 3.Bölüm
  S01E03 - Uzak Şehrin Masalı 3.Bölüm
  Eskitepe’de işler karışmaya başlamıştır. Umay, Kürşat’ın çantasında bulup okuduğu gazete kupürlerinden dolayı dehşet içindedir. Haberlerde Kürşat’ın karısını ve karnındaki bebeğini öldürdüğü yazmaktadır. Affan da Kürşat’ın gerçek kimliğini ortaya çıkartmak için karanlık planlar kurmaktadır. Tüm bunlardan habersiz olan Sonay’sa anbean Kürşat’a âşık oluyordur. Tüm bu hengamenin arasında bir de Kazım çıkar karşılarına. Sonay’ı tacizleriyle, tehditleriyle boğmaya başlar. Bu sırada Melik de ortadan kaybolur.
  Uzak Şehrin Masalı 4.Bölüm
  S01E04 - Uzak Şehrin Masalı 4.Bölüm
  Geçmişin kirli elleri Kürşat’ın yakasına yapışmıştır. Umay’ı ve Melik’i kaybetme korkusu içini kemirmektedir. Kürşat’ı ilk kez böyle endişe içinde gören Umay, onu teselli ederken Affan tarafından sinsice gözetlendiklerinden habersizdir. Aralarındaki çekimi gören Affan bunu hazmedemez ve korkunç bir şey yaparak Melik’in hayatını tehlikeye atar. Evladını yitirme korkusu Umay’ı çileden çıkartır.
  Uzak Şehrin Masalı 5.Bölüm Final
  S01E05 - Uzak Şehrin Masalı 5.Bölüm Final
  Umay, Tuncel’den Kürşat’ın karanlık geçmişini öğrenir. Kürşat, Tuncel’in Umay’la konuştuğunu duyunca aklını kaçıracak gibi olur ve ondan hesap sormaya gider ama Tuncel’in nefesleri sayılıdır. Diğer tarafta ise boşanma davası vardır. Umay, ablasının şahitliği olmadan Affan’dan boşanabilecek midir? Aliye ise geçmişinde işlediği en büyük günahın bedelini ödemeye çalışmaktadır.

  Hayran tepkileri

  Yorumları göster
  Back to Top