Hesabım
  Breaking Bad
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  4,4
  1025 Puanlama
  Breaking Bad hakkında görüşlerin ?

  59 Kullanıcı yorumları

  5
  43 Eleştiri
  4
  7 Eleştiri
  3
  3 Eleştiri
  2
  1 Eleştiri
  1
  5 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! Takipçi 538 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  23 Aralık 2020 tarihinde eklendi
  türünde dünyada tek ve eşi benzeri olmayan bir dizi bir dizide gerçeklik olay kurgusu gerekli yerlerde akılda kalıcı aksiyon sahneleri kesinlikle izlemeniz gereken ve baş rolda oynayan 2 oyuncuyuda çok seveceğiniz ve onların tüm filmlerini izlemek isteğeceğiniz harika bir dizi dizidende çok öte bişey
  kndlt
  kndlt

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  4 Ağustos 2013 tarihinde eklendi
  fazla aksiyon sunmayan ama içerisinde ki gizemle akıl oyunlarıyla fazlasıyla tatmin eden bir dizi yerli yerinde kullanılan aksiyon sahneleriyle de akılda kalıcı. kopmayan konu bütünlüğü akıcılığıyla her sezonunu izlenebilir kılan zirvedeyken uzatmadan bırakan tadını kaçırmayan bir dizi böylesi az bulunur
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  3 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Breaking Bad, ABD drama televizyon dizisidir. 52 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. "Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim." diye düşünen Walter White'ın bundan sonra ki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.
  2008 Emmy Ödülleri Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu - Bryan Cranston
  2009 Emmy Ödülleri Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu - Bryan Cranston
  100/üzerinden100 sinema tarihinin en iyi dizilerinden.ilki
  Furkan Bayrak
  Furkan Bayrak

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  18 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Bağımlısı olacağınız, izlemediğiniz her zamana küfredeceksiniz. Ayrıca bu dizi çok ilginç ama dilinizede zarar veriyor, diziyi bitirdikten sonra başka bir diziden tat alamıcaksınız.
  Rogojin
  Rogojin

  Takip Et! Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  25 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  'Breaking Bad' gerçekten büyük bir TV ve sinema klasiği oldu diyebiliriz. Bir çok arkadaşın tespiti doğru; senaryo öylesine muhteşem, inceliklerle dolu ve etkileyici ki , bir çok dizinin aksine ritmini ve büyüleyiciliğini bir gram kaybetmeden, inandırıcılığına leke sürmeden hikâyesini nihayetine ulaştırmayı başarıyor. Breaking Bad, bir insanın ahlâki zaaflarının kendisi ve sevdiği herkes için bir felakete dönüşmesini anlatırken benzerlerini tvde ve sinemada defalarca izlemiş olmamıza rağmen büyük bir etki yaratıyor. Öyle ki; dizinin bazı bölümleri tak başına bir klasik olabilir ya da bazı bölümlerdeki sahneler hakikaten antolojilere girecek denli mükemmeller, örneğin eğer yanılmıyorsam 4. sezonda yer alan " Sinek" adlı bölüm tek başına bir klasik bir tiyatro veya sinema eseri olabilir, öylesine muhteşem; bu bölümde karakterlerimiz uyuşturucu pişirdikleri laboratuarlarından çıkmak bilmeyen bir sineği yakalamaya çalışıyorlar. Karakterimiz walter White?ın bastırmaya çalıştığı vicdanını simgelediğini anladığımız bu sinek, dizinin ilerleyen bölümlerinde, herşey giderek daha korkutucu-gerçekten korkunç- bir hâl aldıkça karşımıza çıkıyor hiç beklenmedik yerlerde ve sonlara doğru, elbette, yok oluyor . Yine 5.sezon 8. bölümde bir karakterin diziye ölerek veda ettiği sahneler sinemada çekilmiş en etkileyici ölüm sahnelerinden birini içeriyordu: karakterimiz silahla vurulmuş bir halde, üzerinde güneş ışıklarının pırıl pırıl parladığı nehre bakarak kendisini öldürmeye gelen diğer karaktere konuşmamasını, "huzurla ölmek istediğini" söylüyor, ölürken nehirde parıldayan güneş ışıklarını uzaktan izliyoruz; karakterin yaşamı, onun kan ve suçla dolu hayatının tam tersi pırıl pırıl, ışık dolu bir görüntü, istediği de bu zaten, huzurla ölmek? eminim bir çok kişi çok etkilenmiştir. Yine dizinin baş karakteri Walter White'ın eşine kim olduğunu anlattığı "kapıyı çalan benim, tehlike benim" sahnesi de kesinlikle Taxi Driver'da Robert De Niro'nun artık klasikleşmiş monologu kadar etkileyici, ve klasik olacak sahneler; ya da Walter'ın son bölümlerden birinde az önce yaşanmış bütün dehşet verici olaylara rağmen çölde içi 11 milyon dolar dolu varili yuvarlayarak çölde yürüdüğü sahneler kesinlikle antolojilere geçecek nitelikte. Bütün bunlar ritmi bozulmayan, niteliğini ve çıtayı sürekli artıran bir senaryonun sonuçları. Seneler boyu devam eden, hikâyeleri ne yazık ki son sezonlarında yorgun kalemlerin kurbanı olan nice güzel dizi var, Dexter'ın ilk sezonlarındaki enerji ile son sezonlarındaki yorgun halleri, hatta OZ'un muhteşem senaryosunun son sezonda artık yorulduğunu belli ederek tökezlemesi gibi..Türkiye'den örnek verirsek; Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin ilk sezonu, hele de ilk bölümler ve finali nerde, son zorlama iki sezonu nerde... Gerçekten de iyi oyuncu bulmak mümkün, ama iyi senaryo, her zaman mümkün değil ? Hikâyeler ritmini yitirmemeli. Breaking bad bu konuda senelerce örnek olarak gösterilecek bir klasik.

  Walter White karakteri en az Kızgın Boğa filmindeki Jake la Motta kadar trajik. La Motta yaptığı kötülüklerin ve şiddetin bedeli olarak onu seven herkesi kaybediyordu, ama naifti gene de. Walter White asla naif değil, ama ikisi de kendisi olmanın bedelini ödemek anlamında trajikler: La Motta nasıl birisi olduğunu anlamadan yaşayıp gidiyor, Walter eline güç geçince o güne dek silik bir insan olarak yaşamanın öcünü alıyor adeta; değişiyor ve kötü bir insana dönüşüyor- arada kendini kara bir sinekle hatırlatan vicdanına rağmen. Walter White karakteri, sinema ve televizyon tarihinde artık yerini almış bir karakter, orası kesin. Breaking Bad mutlaka izlenmeli ve mutlaka üzerine düşünülmeli.
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! Takipçi 1.046 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  14 Ağustos 2022 tarihinde eklendi
  Bana ve birçok insana göre gelmiş geçmiş en iyi dizi. Ara sezonlarda tempo düşse de her şeyiyle bir baş yapıt.
  Tolga M.
  Tolga M.

  Takip Et! Takipçi 22 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,0
  9 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  TWD kadar olmasada AMC nin olduğu için izlemeye değer.
  Yekta S.
  Yekta S.

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  4 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Benim en favori dizilerimden birincisi diyebilirim.Şuana kadar izlediğim en iyi baş yapıt dizilerden biridir.İzlemenizi şiddetle öneririm.Bryan Carston'ın oyunculuğu gerçekten muazzam derecede,Walter karakterinin hayatını daha iyi bizlere gösteremezdi.Tek kelimeyle 10/10'luk dizi diyebilirim.İzlemeyen varsa hemen bu diziyi izlesin derim :)
  Sarp Baran
  Sarp Baran

  Takip Et! Takipçi 135 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  2 Haziran 2021 tarihinde eklendi
  Herkesin izlemesi gereken gelmiş geçmiş en iyi dizi ve aynı zamanda bir efsane! 10/10
  Yasin Ş.
  Yasin Ş.

  Takip Et! Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  11 Kasım 2017 tarihinde eklendi
  Meth kullanan biri gibi, Breaking Bad'i izlemek yoğun çaresizliğin ve zindelik hissinin karışmış halini veriyor. Walt'un kanserle nasıl savaştığını, nasıl meth pişirdiğini, nasıl kurulan tuzakları atlattığını, nasıl servetini kurduğunu, nasıl kaybettiğini, nasıl tekrar kurduğunu, nasıl düşmanlarını yendiğini ve her zaman galip geldiğini insan ağzı açık izliyor. Hiç abartmadan söylüyorum, 45 tane izlediğim dizi arasından Breaking Bad gibi senaryonun ve karakterlerin en ufak ayrıntısına kadar işlenmiş, hikaye ve diyaloğun bu kadar mükemmel bir biçimde uyumlu olan, izlerken ağzınızı açık bırakacak bir senaryosu olan, bu kadar harika bir şekilde karakterleri hem sevdirip hem de nefret ettirebilen, bu kadar kaliteli bir karakter alt yapısı geliştirebilen, bu kadar kaliteli diyaloğa sahip olan, bittiğinde de bir insanın üzerinde bu kadar etki yaratabilen başka bir dizi yok. O kadar güzel ayrıntılar var ki, 3 kere izledim ve her izlediğimde yeni bir şey fark ediyorum.

  Tabi herkes istediği puanı verebilir ama bana göre bu seriye 9 puan verip de başka bir seriye 10 puan vermek hakaret gibi bir şey olur.
  CagriAydogdu
  CagriAydogdu

  Takip Et! Takipçi 21 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  25 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  Müthiş bir serüven. Tüm duyguları tadabileceğiniz soluksuz izlenen türden bir çalışma olmuş. Sonu tartışılır ama giriş gelişme açısından harika. Hatta içlerinden bir karakterin de dizisi yapıldı. O da süper.
  oscar
  oscar

  Takip Et! Takipçi 86 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  7 Kasım 2021 tarihinde eklendi
  En sevdiğim dizilerden biri. Muazzam. Teknik açıdan çok güzel ve insanı baya geriyor. Bir günde bitirebilirsiniz. Ama ben bitirmedim ve bitirmenizi de tavsiye etmiyorum. Çünkü böyle bir diziyi bulmak çok zor. Mesela Nuri Bilge Ceylan filmleri çok yavaş ve çoğu insanı sıkar. Tamam filmlere kötü demiyorum da filmi izlerken pek de eğlenmiyorum. Bir kesim benim dediğime katılır. Şimdi söyeleyeceklerim o kesim için. Nuri Bilge Ceylan'ın filmmleri teknik açıdan çok güzel ama az önce dediğim gibi insanı sıkar. Ama Breaking Bad öyle değil. İnsanı sıkmadan ve gerilimli bir şekilde veriyor. Bu açıdan diziyi takdir ediyorum. Hem çok bilmiş eleştrimenler tarafından hem de halk tarafından çok beğenildi. Şimdi biraz teknik konulara girelim. Walter White'ın ilk bölümlerde açık renk giyinmesi ve dizi ilerledikçe koyu renk giyinmesi dizinin ne kadar ince düşünüldüğünü gösterir. Ama +18 yaş grubuna tavsiye ediyorum. Onun üstündekiler zaten duruyosa kabahat.
  Furkan D.
  Furkan D.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  8 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Dizinin kurgusu, konusu, oyuncuları ve onların yetenekleri olsun her açıdan izlediğim en güzel dizi diyebilirim. 1. sezonun ilk 4 bölümü dışında 5 sezonluk dizinin hiç bir bölümünde sıkılmadım. Kendinizi izlemekten alamayacağınız ve bağımlısı olacağınız mükemmel bir dizi.Herkesin izlemesini tavsiye ederim.
  Ömer Faruk A.
  Ömer Faruk A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  30 Mayıs 2015 tarihinde eklendi
  daha yeni bitirdim. harika bir diziydi. umarım 2017'de devam eder.
  aliaksoy
  aliaksoy

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  26 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Gerçekten sırf yorum yapmak için beyazperdeden üyelik açmamı gerektiren dizilerden biri bu zamana kadar izlediğim en efsane dizi denebilecek kadar kaliteli ve meraklandırıcı bir dizi.
  Back to Top