Hesabım
  Merlin
  Merlin
  Tamamlanmış
  2008 - 2012 / 52Dak. / Dram, Fantastik
  Oyuncular: Colin Morgan (II), Bradley James (II), Anthony Head
  Ülke İngiltere
  Üyeler
  4,0 840 Puanlama ve 92 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Büyücü Merlin'in güçlerini henüz tam olarak keşfetmediği ilk gençlik yıllarını konu edinen dizi, Kral Arthur efsanesinden birebir beslenen hikayesi ile fantastik dizi meraklılarını cezbediyor.
  Yuvarlak masa şövalyeleri, Ekskalibur kılıcı, Avalon kenti gibi şimdiye kadar edebiyata ve sinemaya pek çok fantastik malzeme sağlayan Kral Arthur’un omuzlarında yükseldiği beyaz sakallı büyücü Merlin’in, mitlerde çizilen tasvirlerinden oldukça farklı bir Merlin ile karşı karşıyayız. Zira, Uther Anthony Head hükümdarlığında Birleşik Krallık’ta büyücülerin sihir yapmalarını yasaklanmıştır ve Merlin sahip olduğu yeteneği henüz tam olarak kontrol edemediği için başına her an belaya sokabilecek, sıradan görünen köylü bir delikanlıdır. Ne zaman ki yolları Kral Arthur ile kesişir, o gün ve sonrası hem kendi kaderleri hem de hem krallık için dönüm noktası olur..
  5
  Sezon
  65
  Bölüm
  Colin Morgan (II)
  Rolü : Merlin
  Katie McGrath
  Rolü : Morgana
  Bradley James (II)
  Rolü : Arthur
  Richard Wilson (II)
  Rolü : Gaius
  Tüm oyuncu kadrosu
  Fotoğraf

  Son Videolar

  Merlin - season 4 Orijinal Fragman 0:29
  Merlin - season 4 Orijinal Fragman
  329 gösterim
  Sherlock'un 3. Sezonu Ertelendi
  HABERLER - İnternetten Seçtiklerimiz
  27 Kasım 2012 Salı

  Sherlock'un 3. Sezonu Ertelendi

  Merlin Finale Hazırlanıyor
  HABERLER - İnternetten Seçtiklerimiz
  26 Kasım 2012 Pazartesi

  Merlin Finale Hazırlanıyor

  5 sezonluk hikaye sona eriyor..

  İzleyici eleştirisi

  Hülya Kizil B
  Hülya Kizil B

  Takip Et! 11 Takipçi 89 Eleştirisini Oku

  4,5
  8 Nisan 2015 tarihinde eklendi
  Başrol oyuncuları oldukça genç olmasına rağmen ; harika performans sergiliyorlar. Oyunculukları müthiş!!! Özellikle de Colin Morgan ın. Öfke, sevinç, masumiyet hepsini yüzüyle veriyor. Senaryosu da güzel, severek izleyip bir çırpıda bitirdiğim bir dizi.
  Filozofbaci
  Filozofbaci

  Takip Et! 2 Takipçi 20 Eleştirisini Oku

  4,5
  25 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Keşke devam etseydi dediği dizilerden biri.. Bilindik Kral Arthur efsanesinden bağımsız, fantastik öğeleri bol olan, üstelik yer yer komik bir gençlik dizisi diyebilirim. Çoluk çocuk her kesime hitap eden bir diziydi. İyilerin kazandığı finalleri de iyi olma öğretilerimizle örtüştüğü için, severek izledik takipçileri olarak.. 5.sezon diğer sezonlara göre daha karanlıktı.. Sona yaklaşılıyordu çünki. Arthur'un ...
  Devamını oku
  karakalemcem
  karakalemcem

  Takip Et! 1 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Haziran 2015 tarihinde eklendi
  spoiler: ''...gece saati insanın boğazını düğümleyen bir son. son sezonu gecikmeli izlediğimden, aslında finali yine bir gece istemeden öğrenmiştim ama son iki bölümü izlerken, öyle ümit veren, güven hissettiren yerler oldu ki, "rüya gördüm de gerçek zannediyorum" dedim defalarca. emrys'in o dağın başında, elinde asasıyla gandalf misali düşmana şimşekler yağdırması, arthur'un, mordred'in kılıç ...
  Devamını oku
  Fatih Burak B.
  Fatih Burak B.

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Genel olarak kaliteli bir yapım ama finali bence biraz daha iyi olabilirdi .
  serpil sarıkaya
  serpil sarıkaya

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Ekim 2020 tarihinde eklendi
  Arthur ölmesi merlinin tek kalması çok üzücüydü.Son sahnede büyücü olduğunu öğrendi. Ama izlediğim en güzel dizilerden biriydi.
  92 İzleyici eleştirisi

  Hayran tepkileri

  • karakalemcem
   ''...gece saati insanın boğazını düğümleyen bir son. son sezonu gecikmeli izlediğimden, aslında finali yine bir gece istemeden öğrenmiştim ama son iki bölümü izlerken, öyle ümit veren, güven hissettiren yerler oldu ki, "rüya gördüm de gerçek zannediyorum" dedim defalarca. emrys'in o dağın başında, elinde asasıyla gandalf misali düşmana şimşekler yağdırması, arthur'un, mordred'in kılıç darbesine rağmen merlin'le laf yarıştırabilecek kadar sağlam olması, gaius'ın avalon'daki büyücüye işaret etmesi, ikiliye yetişen morgana'nın öldürülmesi, dragonun gelmesi, vs.vs.vs... benim de ümidimi son ana kadar diri tuttu aslında merlin gibi. gelgelelim maalesef rüya değilmiş.her şeyi en iyi kendisinin bildiğini düşünen, en sadık sevenlerinin bile hiçbir uyarısına aldırış etmeyen ukala kral; her şeyine rağmen kendisini koruyup kollamak için her türlü eziyete "kaderimde bu var" deyip rıza gösteren, son ana kadar, en son ümit kıvılcımı sönünceye dek çırpınan (kendisi "hizmetkar"ı sansa da) dostunun kollarında can verdi. yahut, merlin, hırslarından başka bir şey düşünmeyen cadıyı öldürmüş olsa bile, yıllardır canı pahasına koruyup kolladığı, kendisi için türlü fedakarlıktan ve tereddüt bile etmeden türlü tehlikelere atılmaktan çekinmediği dostunu, cadının kurmuş olduğu son tuzaktan koruyamadı ve kollarının arasında kaybetti dostunu, tahtta kendisi sayesinde oturabilen kralını. evet gün gelecek, kurulmaya çalışılan krallık kurulacak, o zaman geçmişin ve geleceğin kralı kral arthur, dragon nefesiyle perdahlanmış kılıcıyla geri gelerek, albion'un başına geçecek. albion kralsız kalmayacak olsa da merlin en sevdiğinden oldu. zaten onun içindir isyanı, onun içindir "onu kaybedemem! o benim arkadaşım!" diye canhıraş haykırışı. ki kulaklarımda çınlıyor...percival ve gwaine de hakikaten esaslı dostlarmış. her şeye rağmen, korumak için yemin ettikleri krallarının, aynı masada oturdukları dostlarının intikamını almak için gözü karartıp, bir köroğlu bir ayvaz, morgana cadısının peşine düşmek saygıyı hak ediyor. dolaylı yoldan kralın ölümünde rol oynamış olsalar bile böyle. ''hem ne demiş dragon; "hiç kimse, ne kadar yüce olursa olsun, kaderini bilemez!"
  • Mr.Critics W.
   Çok saçma bitti sonu fazla sönüktü :((
  • Sezgii
   Severek izlediğim bir diziydi :)
  • TAYLOR MANYAĞI
   MERLİN HER BÖLÜMÜNÜ ÇOK SEVEREK İZLİYORUM..
  • gr?bchen
   bu diziyi seviyorum
  • Glnhn
   Kesinlikle izlenilmesi gereken dizilerden biri. Filmdeki görsel efektlerin iyi olmadığını ben de kabul etmeliyim ama öyle güzel bir işlenişe, kurguya ve oyunculuğa sahip ki bence göze batmıyor o eksisi. Özellikle Colin Morgan'ın performansına her defasında hayran kalmamak elde değil. Umarım değeri bilinen aktörlerden olur.
  Yorumları göster
  Back to Top