Hesabım
  Esaretin Bedeli
  Ortalama puan
  4,8
  6721 Puanlama
  Esaretin Bedeli hakkında görüşlerin ?

  753 Kullanıcı yorumları

  5
  527 Eleştiri
  4
  171 Eleştiri
  3
  11 Eleştiri
  2
  34 Eleştiri
  1
  2 Eleştiri
  0
  8 Eleştiri
  Hasan Burak T.
  Hasan Burak T.

  Takipçi 36 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  22 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  Tartışmasız,gelmiş geçmiş en iyi film ve bundan sonra bu filmden daha iyi bir film yapılacağını sanmıyorum yeşil yol filmiyle karşılaştırılması bile ayıp Esaretin Bedeli filminin tahtını zorlayacak bir film varsa o da Inception'dır.
  kemerlee
  kemerlee

  Takipçi 693 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  4 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en büyük draması ve Baba'dan sonra en iyi filmi(imdb'de 1. sırada olsada eskiden babanın arkasından geliyordu) Stephen Kingin kısa hikayesinden uyarlanan Frank Darabontun muhteşem yaratıcılığı kusursuz oyuncu performanslarıyla onlarca kez seğredilebilecek efsanevi bir Başyapıt.
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takipçi 672 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  20 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  SİNEMA TARİHİNİN KİLOMETRE TAŞI BİR FİLM
  Dünya sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmi. Daha ötesi yok, nokta..kaç kere izledim inanın hatırlamıyorum. Kaç kere daha izleyeceğim hiç bilmiyorum. Her defasında aynı duygu, aynı şölen. Bir film izlersin ve hayatın değişir. Bu film o türden. Hayatımın en özel anları, bu filmi izlerken yaşandı. İzlemeyen herkesin yakasına yapıştım ve izlettirdim. Haleti ruhiyeme iyi gelecek envai tür ilaçtan on kat daha etkili. Bu film öğretmen ayrıca. Bana umut ve mutluluk kavramları ile ilgili çok şey öğretti. İyi varsın Shawshank Redemption..
  Hazır iyi ki varsın demeye başlamışken, sıralamada birbirlerinden üstün tutamayacağım üç isim için de aynı dilekte bulunacağım. Tim Robbins, Morgan Freeman ve yönetmen Frank Darabont. Söz gelimi filmden Tim Robbins’ i çıkarın. Yerini kim alabilirdi. Andy Dufresne’ i başka kim canlandırabilirdi? Koca bir boşluk. Peki ya Morgan Freeman? Ya o olmasaydı nice olurdu halimiz? Senaryo yazarı ve yönetmen.. Belki de filmin yarısı.. Frank Darabont.. Umut mefhumu daha başka nasıl anlatılabilirdi? Siz denk geldiniz mi hiç anlatımı bu kadar naif ve huzur veren başka bir yönetmen? Tabi bu arada Stephan King’ e de minnetlerimizi sunmamız gerekir. Ne de olsa kendisinin edebi eserinden uyarlanmıştır.
  Hikâyenin içinde beni en derinden etkileyen Brooks’ un şahsına özel hikayesiydi. Evet, hikâye içinde hikâye. Ne şahane ama di mi? “Brooks was here” hiç unutulmayacak bir cümle idi. Ardından genç punk Tommy.. Hatıralarda hep hüzünle anılacak bir karakterdi. Morgan Freeman’ ın canlandırdığı ”Red” karakterinin kendi özelindeki hikaye ise inanılmazdı. Tam da Brooks’ geçtiği yollardan geçerken kendi sonunun da benzer olacağını düşündüğümüz noktada Red’ in aldığı karar ve iki dostun kavuşması ile duygularım tavan yaptı. Gözlerimden yaşlar aktı.
  Üzerinden yüz yıl geçse dahi unutulmayacak, duygu dünyamda çok özel bir yere sahip bu film için bazı sinemaseverler o kadar da abartılmaması yönünde görüş beyan etmişler. Saygı duymakla beraber, kesinlikle katılmıyorum. Bu başyapıt ve listemin ilk sırasında film için puanım. 9.7 En iyi film henüz çekilmemiş filmdir düsturundan hareketle 0.3 gibi temsili bir puan kırdım. Herkese keyifli seyirler diliyorum. Herkesin keyifle izleyeceğini biliyorum..
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takipçi 1.684 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  10 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Bu film için normal bir film demek yanlış olur bence çünkü filminde ötesinde bir hayat hikayesi,müthiş bir öykü ve ölünmeden kesinlikle ve kesinlikle izlenmesi gereken hayatımda izlediğim en iyi film.Bu filmi kesinlikle izleyin başka ne diyeceğimi bilemiyorum çünki hala etkisinden kurtulabilmiş değilim.10/10
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takipçi 443 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  12 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  Çok hoş bir film.. Hatta film gibi değil kendinizi olayın içinde biriymiş gibi hissetmenizi sağlıyor.. Bu filme 10 üzerinden 10 vermek isterdim ama filmin bir açığını yakaladığım için 8 vericem.. Bu açığın ne olduğunu hala izlememiş olanlar filmin sonunu öğrenmesin diye yazmıcam buraya ama herşeye rağmen izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum..
  sinema
  1 ziyaretçi
  5,0
  3 Temmuz 2014 tarihinde eklendi
  Esaretin Bedeli, ne kadar üst düzey bir film olduğunu gösterimde olduğu tarihlerde olmasada geçte olsa kanıtlamış. Film IMDB kullanıcılarına göre tarihin en iyi filmi. Kişisel görüşüm usta isim Morgan Freeman bize harika bir oyunculuk sergilemiş Tim Robbins ''Umut daima vardır'' mottosunu o kadar derinden işlemiş ki filmde insanın kendisini bulmasını sağlamış. Şurası tartışma götürmez bir gerçek ''Gelmiş geçmiş en iyi film''
  potasyum
  potasyum

  Takipçi 531 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  22 Mart 2012 tarihinde eklendi
  Umut iyi bir şeydir hatta en iyi şeydir,iyi birşeyde asla ölmez..bazı filmler vardır sadece izlenir gerisi boştur işte bu ofilmlerden :)
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takipçi 393 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  12 Mayıs 2009 tarihinde eklendi
  Kesinlikle bir klasik. İzlemeli, heyat hakkında ders almalı, hüzünlenmeli, üzülmeli, gülümsemeli, ağlamalı, mutlu olmalı.. bu filmi yaşamalısınız..
  e-ergener
  e-ergener

  Takipçi 337 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  6 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  İnanılmaz filmler listesine giren -tabi bu benim gözümde- bir filmdi. Üstad Morgan Freeman’ın her zamanki gibi döktürdüğü jeneriklik sahneleri ile akıllardan çıkaMAyacak bir film.
  ozanhamdi
  ozanhamdi

  Takipçi 270 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  12 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Yılladır beklediğim dvd'si nihayet çıktı ve büyük bir zevkle yine izledim...

  En sıkıntılı anlarınızda bile içinizde bir ışık uyandıran gerçek bir sinema şaheseri. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...
  kalpsiz
  kalpsiz

  Takipçi 252 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  8 Mart 2008 tarihinde eklendi
  'Umut herşeydir'... Az önce yine izledim, birkaç ay sonra gene izleyeceğim ve bir daha ve bir daha...
  burcu
  burcu

  Takipçi 79 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  26 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  muhteşem kelimesi bu film için az bile, daha yeni izledim ve bu filmi bu kadar geç izlediğim için kendime kızdım,inanılmaz senaryo,olağanüstü oyunculuklar ve harika bir anlatım...bu film başyapıt kesinlikle...10/10
  stillwater-2
  stillwater-2

  Takipçi 74 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  20 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  Böyle bir filmin Oscar alamaması içimi acıtıyor.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  16 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  böyle filmler için yorum yapmak benim için gerçekten çok zor.çünkü ne desem hakkını veremeyecek gibi hissediyorum,bu siteye bakarsak mesela puanı 8 ve üstü o kadar çok film var ki,o filmler 8 ise shawshank redemption gibi filmler kaç puan almalı acaba'sadece bir iki noktaya değineceğim,inanılmaz oyunculuklar,her bir karakterine kadar,inanılmaz bir senaryo,ve tabii ki eseri yaratan başlıca insan stephen king.frank darabont ve kingin ortaklıkları her zaman üst düzey ve kaliteli olmuştur,bu da sinema tarihini etkileyen,imdb 1numarası godfather ile birlikte,bir şaheser.izlenmeli.tim robbins ve morgan freeman insanüstüler.
  throughout
  throughout

  Takipçi 367 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  24 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri.. çok etkili bir senaryo ve harika bir anlatım.. tabiki tim robbins ve morgan freeman mükemmel.. "hafızası olmayan, sıcak bir yere gitmek" isteyenler için çekilmiş bir film adeta..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top