Hesabım
  Hayallerin Peşinde
  Ortalama puan
  3,4
  498 Puanlama ve 114 Eleştiri
  dağılımı 114 Eleştiri notla
  9 Eleştiri
  33 Eleştiri
  19 Eleştiri
  37 Eleştiri
  12 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Hayallerin Peşinde hakkında görüşlerin ?

  114 kullanıcı eleştirisi

  yapayzeka
  yapayzeka

  Takip Et! 1 Takipçi 52 Eleştirisini Oku

  2,0
  2 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  çok ağır bi dram izlerken artık bitsin dedim. Sadece iyi oyuncular var diye izlemiştim ama oyuncular bile filmi kurtaramıyorum...baygın
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 320 Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  2,0
  13 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Sam Mendes bu filmiyle Titanik fanatiklerini bile yaralamıştır.Hepimiz nasıl -yaşarken- kavuşamadılar diye üzülürken kavuşsalardı ne kadar mutsuz olabileceklarını görmüş olduk.
  Ama yönetmenin bu berbat filmi bu nedenle çektiğini sanmıyorum.
  korcane
  korcane

  Takip Et! 14 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  bence film ne kadar ağır ilerlesede oyunculuklar o kadar güzelki sıkılmadan izlettiriyor.titanic ıle kıyaslayanlar için yazıorum aradan 13 sene geçti ve iki oyuncuda artık bence cok daha ii işler cıkartıolarlar karakter oyuncusu oldular ikiside o yuzden titanic tarzı film yapacaklar diye bişi yok artık.ama 2sinin tekrar buluşması cok ii o ayrı.ozellikle 'kate winslet'altın kure yi haketmiş.gercekden cok saglam oynamış filmde.bence evlilik ve aile içi sıkıntılar üzerıne yapılmış guzel bir film..
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 5759 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Finali ile yürek burkan, banliyö hayatına bakışı ile ilk filmi 'Amerikan Güzeli' nden daha sert bir film çekmiş Sam Mendes...
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 2346 Takipçi 1 153 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Aralık 2009 tarihinde eklendi
  Anlamıyorum bazı insanlar bu filme nasıl boş diyebiliyor? hayatın gerçeklerine ayna tutan bu filmi bizim gözümüzde bakmayan anlayamaz. evliliği ve kendinizi tanıyınca bu filmi izlerken neler verdiğini anlayacaksınız. leo oyuncu olmamış, oyuncu doğmuş. oscarlık bir iş çıkarmış.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 1805 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Ekim 2012 tarihinde eklendi
  Dışarıdan bakınca birbirine tutkuyla bağlı ve çok mutlu görünen bir çiftin birbirlerine karşı yalanları,ihanetleri,hayata yabancılaşmaları,hayalleri... Sam Mendes dokuz yıl aradan sonra Amerikan Rüyası'na en sağlam yumruklarından birini atıyor.
  Shattered-Glass
  Shattered-Glass

  Takip Et! 7 Takipçi 138 Eleştirisini Oku

  3,5
  11 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  Geleceğe dair hayal kurmak, planlar yapmak insanların vazgeçilmez huylarından biridir. Hayal kurmanın insanı harekete geçiren en önemli his olduğunu ve aynı zamanda geleceğine umutla bakmasını sağlaması açısından insan hayatında son derece önemli bir yer teşkil ediyor. Yaşadıkça ve zaman geçtikçe hayallerimizin, hayatın korkunç ve acımasız gerçekleriyle yüzleştiğini görünce paniğe kapılıp bir çıkış yolu aramaya başlıyorsunuz. Kimileri bu durumu kabullenip normal ve sıradan bir hayatı seçsede, bazıları ise gidebildiği en son noktaya ulaşmaya çabalıyor, hayatıyla ilgili önemli riskler alabiliyor, tıpkı Revolutionary Road yolunda oturan Wheeler ailesi gibi...Evli ve iki çocuk sahibi bir ailenin bu zamana kadar herşeyin yolunda gittiğini sandıkları hayatlarında, aslında hiçbir şeyin istedikleri gibi yürümediğini, hayatın akışına kapılıp birdenbire hayatlarını sorgulamaya başladıklarında ise aslında ne kadar mutsuz ve çaresiz bir durumda olduklarını görüyoruz. Bu süre zarfında dostluk ve arkadaşlık kavramlarının sorgulanmaya başlandığını ve insanların birbirlerine ne kadar ikiyüzlü davrandıklarını görmek gerçekten çok üzücü bir durum. Ve yine bir annenin yıllarca kendini kandırdığı, istemediği bir hayatı yaşamaya çalışmanın yorgunluğuyla aslında anne rolü oynadığını, çocukları ve hayalleri arasında sıkışmış bir kadının umutsuzluğu ve çırpınışları son derece başarılı bir şekilde aktarılmış izleyiciye. Ayrıca eşlerin birbirine olan sadakatinin de ele alındığı ve evli çiftlere 'mutsuz bir birlikteliğin sonucu sadakatsizliktir' diyebilecek kadar cesur ve içten bir film. Oyunculuk performanslarının doruğa ulaştığı bir film kesinlikle, Kate Winslet olağanüstü performansıyla mutsuz bir ev kadını olan aprilın bunalımlı ve dengesiz hayatını, gerek bağırıp çağırarak kavga ettiği sahnelerde gerekse hiç bir şey söylemeyip büyük bir hırsla yaktığı sigarasında belli ediyor mutsuzluğunu. Leonardo Dicaprio ise frank rolünde zamanında eşiyle kuramadığı iletişimin pişmanlığını çocuklarıyla bir başına kaldığı zaman anlıyor. Aslında frank karakterininde april karakterinden pek bir farkı yok, çünkü herikiside zamanında geleceğe yönelik hayalleri olan ama bir şekilde zamana yenik düşüp pes etme noktasına gelmiş insanlar. April bu durumu kabullenmeyip gidebildiği en son noktada ölümle yüzleşiyor. Yardımcı rollerdeki Michael Shannon kısa rolüne rağmen canlandırdığı karakterin sıradışılığı neticesinde en büyük takdiri aldığı ilk oscar adaylığıyla fazlasıyla hak ediyor.Yılın en dikkate değer yapımlarından birisi olan film ele aldığı konuyu büyük bir ustalık ve soğukkanlılıkla anlatmayı amaçlıyor. Başarılı kurgusu, görüntüleri ve filmin dramatik havasıyla bütünleşmiş Thomas Newman imzalı özgün müzikleriyle duygu yüklü bir öyküye sahip film.Senaryosunun büyük bir kısmı gerçek hayattan kesitler taşıyan, hemen hemen herkesin yaşanmışlıkları üzerine kurulu, insanların geçmişine ve geleceğine ayna tutan başarılı bir hikayeye sahip bir film Revolutionary Road...
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! 983 Takipçi 1 029 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  Winslet ve Caprionun harika oyunculukları dışında çarpık ilişkiler ve ağır bir dramadan daha fazlasını vaad etmeyen bir film.10/7
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 257 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Çok başarılı bir film. Zaten Sam Mendes2in bir filminin başarısız olması bana göre söz konusu olamaz. Yanlız bu filmde asıl payeyi Di Caprio ve Winslet ikisine vermek gerekiyor ikili olarak oynadığı sahneler olağanüstü adeta film değil bir tiyatro piyesi izliyorsunuz. Akademi bu filmi nasıl Oscarlarda atladı anlamak mümkün değil.
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 118 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  3,5
  28 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  Bence filmin en önemli olayı Titanikten sonra Di caprio ve Winstlet ikilisini buluşmasıydı. Filmden daha fazla şey bekledik, aşk bekledik. Ama çok fazla bulamadığımız için film vasat geldi. Ama bence çok kötü değildi, güzel bir senaryoyla güzel oyunculuklar birleşmiş.
  Selcuk Genc
  Selcuk Genc

  Takip Et! 47 Takipçi 314 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Leonardo DiCaprio & Kate Winslet arsındaki kimya inanılmaz...
  redoxx
  redoxx

  Takip Et! 19 Takipçi 255 Eleştirisini Oku

  2,0
  1 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Basit konu-Kaliteli oyuncular..
  ill-key
  ill-key

  Takip Et! 10 Takipçi 211 Eleştirisini Oku

  2,5
  10 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda seyrettiğim en kötü film maalesef.. Çok ağır işleyen bir konusu var, kurguda öyle.. Olacak şeyleri bu apır işleyen konuda hemen anlayabiliyorsunuz, bu yüzden evet şimdi hareket derken hiç bir şey elde edemiyorsunuz.. Filmde sahnelerin güzel kullanıldığı söylenebilir, ayrıca kate W. iyi oynamış. Ancak bu filmi kurtarmaz..Kesinlikle paranızı böyle bir filme harcamayın..10/5..
  valendom
  valendom

  Takip Et! 8 Takipçi 130 Eleştirisini Oku

  2,5
  11 Mart 2009 tarihinde eklendi
  film izlemek konusunda da eleştirmek konusunda da çok acımasızız.ancak bilinmesi gerekn gerçekler arasında Hayellerin Peşinde filminin birilerini özel hayatlarını yansıttığı için bu kadar övgüye layık olmasının yanlış olması.burda da görüldüğü gibi bir filmi kurtarmak için oyunculuklar yetmiyor.konuda en az oyuncular kadar sizi sinemaya çekmeli ve sürüklemeli.burada eksik olan tek şey çiftler arasında ki sorunlar.her gün bu tarz sorunlar yaşıyan ey halkım o kadar şişirmeye gerek olmadığını düşündüğüm bu film için elbette zaman kaybı demek yanlış malum o kadar emek oyunculuk Kate Winslet var.
  freecritic
  freecritic

  Takip Et! 2 Takipçi 170 Eleştirisini Oku

  2,5
  6 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  İnsan ilişkilerini,evlilikleri,bireysel yalnızlığı ve sıradan hayatları güzel irdelemiş ama film biraz ağır ilerliyor,ağır dram havası insanı sıkıyor bir süre sonra ama Leonardo DiCaprionun (özellikle kavga sahnelerinde)müthiş oynadığını belirtmeliyim.
  selma-tezer
  selma-tezer

  Takip Et! 2 Takipçi 59 Eleştirisini Oku

  2,5
  24 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  vay Kate Winslet ile Leonardo DiCaprio yeniden aynı filmde,sadece onları aynı karede görmek bile degisik olacak.
  beck31
  beck31

  Takip Et! 2217 Takipçi 1 383 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  Başarılı bir yönetmen olan Sam Mendesin son filmi Revolutionary Roadı oldukça sağlam ve etkileyici buldum.En çok merak uyandıran başrol oyuncuları Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet idi ve inanın üstesinden büyük bir saygınlıkla kalktıkları aşikar.Özellikle Kate Winslet, 5 kez aday olduğu Oscarı bu kez kucaklayacak gibi gözüküyor.Kavga sahneleri olsun, aradaki sonuçsuz çelişkili hissedişler olsun bunu seyirciye yansıtıp etkilemesi olsun kusursuz buldum.Yepyeni bir nefes, farklı ve dokunaklı.Seyredilmeli.9/10
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 713 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  3,0
  24 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  oyunculuk çıtanın üzerinde ama senaryo çok yavan ve sığ o üzden ben 6 verdim...kae ve dicaprionun bir kez daha karşılıklı oynadıkları bir film ama güzel değil bence...
  deckard76
  deckard76

  Takip Et! 41 Takipçi 317 Eleştirisini Oku

  2,5
  14 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  50 li yılların Amerikasından 2 saatlik karı koca kavgası.Oyuncuların hayranları dışındakiler uzak durmalı.
  dayday-2000
  dayday-2000

  Takip Et! 3 Takipçi 18 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Mart 2009 tarihinde eklendi
  dün akşam izledim bende ve beğendim. gidip izlenilecek bir film bence...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top