Hesabım
  Aşkın Ömrü 3 Yıldır
   Aşkın Ömrü 3 Yıldır
  21 Eylül 2012 Sinemada | 1s 38dk | Komedi, Romantik
  Yönetmen Frédéric Beigbeder
  |
  Senarist Frédéric Beigbeder, Christophe Turpin
  Oyuncular: Gaspard Proust, Louise Bourgoin, JoeyStarr
  Orijinal adı L'Amour dure trois ans
  Basın
  2,8 2 Eleştiri
  Üyeler
  3,0 5 oy
  Beyazperde
  2,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Marc’i edebiyat eleştirmenliği yaparak hayatını kazanan yakışıklı, genç ama karısının gözünde 'işe yaramaz' bir adamdır. İşinde daha başarılı bir yazar için terk edildikten sonra Marc, bir süre bunalıma girer ve kadın-erkek ilişkileri ve de aşkın kısa soluklu olması üzerine bir kitap yazar. Bu arada bir düğünde kuzeninin eşi olan Alice ile tanışır. Ama Alice çekici olduğu kadar ulaşılmazdır ve Marc ile arasına sürekli duvar örer. Marc ısrarından vazgeçmez ve bir şekilde Alice'i baştan çıkartır fakat bu sırada Alice "aşkın en fazla 3 yıl süreceği" iddiasındaki kitapla karşılaşır.

  Yazar Frederic Beigbeder’in, aynı adlı çok satan kitabından yine yazar tarafından senaryolaştırılıp beyazperdeye aktarılan filmin baş rollerini Gaspard Proust ve Louise Bourgoin paylaşıyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,0
  Yetersiz
  Aşkın Ömrü 3 Yıldır

  Aşkın ömrü kime bağlı?

  Yazar: Murat Özer
  Aşkın ömrünün ne kadar olduğuna dair ahkâm kesmek (ya da tahminde bulunmak), dünyanın en ‘eğlenceli' işlerinden biri kuşkusuz. Bunu yaşayarak test etmeye çalıştığınızdaysa eğlencenin elemle buluşmasına engel olamazsınız, en azından çoğunluk çerçevesinde baktığınızda. Fransız yazar Frédéric Beigbeder de böylesi bir durumla yüzleşmiş olmalı ki, Aşkın Ömrü 3 Yıldır ve Aşkın Ömrü Evde Uzar adlı bizde de yayımlanan iki romanıyla konuya el atmayı denemiş ve ‘popüler edebiyat' içinde değerlendirilebilecek eserler ortaya koymuştur. Bunların çok satması da yanına kâr kalmıştır belli ki...Frédéric Beigbeder'in kendi romanından yola çıkıp yazdığı ve yönettiği Aşkın Ömrü 3 Yıldır (L' Amour dure trois ans), tema olarak ‘aşk'ı seçen birçok film gibi ilk bakışta ‘ilgi uyandıran' bir yapım. Herkesin bir fikri olduğu böylesi bir konuda neler söyleyeceğini merak ediyorsunuz en azından. Ama söylediklerine

  Fragmanlar

  Aşkın Ömrü 3 Yıldır Altyazılı Fragman 2:05
  Aşkın Ömrü 3 Yıldır Altyazılı Fragman
  13.942 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Araf Sinemalarda!
  Haberler - Gündemdeki Filmler
  20 Eylül 2012 Perşembe
  Frederic Beigbeder İstanbul'da!
  Haberler - Sanatçılar
  Fransız yazar Aşkın Ömrü 3 Yıldır filminin tanıtım kampanyası kapsamında yeniden ülkemizde...
  18 Eylül 2012 Salı

  Oyuncular

  Gaspard Proust
  Rolü : Marc Marronnier
  Louise Bourgoin
  Rolü : Alice
  JoeyStarr
  Rolü : Jean-Georges
  Frédérique Bel
  Rolü : Kathy

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Uyarlama

  - Fransız yazar Frederic Beigbeder’in 1997 tarihinde yazdığı ve çok kısa sürede çok satanlar listesine yerleşen "Aşkın Ömrü 3 Yıldır" romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini de yine yazar Beigbeder üstleniyor. Oldukça çok otobiyografik öğeler de taşıyan roman, Türkçe dahil birçok dile de çevrilmiş ve ülkemizde otuzun üzerinde baskı yapmıştı.

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa, Belçika
  Dağıtımcı M3 Film
  Yapım yılı 2011
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 1 başlık
  Bütçe -
  Dil İngilizce, Fransızca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2011, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2011.

  Yorumlar

  • angie-5
   Kitabını okudum yarında filmini izlemeye gidicem heyecanlabekliyorum. Umarım filmide kitabı kadar eğlenceli ve güzeldir.
  Back to Top