Hesabım
  Büyük Hesaplaşma
  Ortalama puan
  4,5
  1152 Puanlama
  Büyük Hesaplaşma hakkında görüşlerin ?

  160 Kullanıcı yorumları

  5
  61 Eleştiri
  4
  74 Eleştiri
  3
  10 Eleştiri
  2
  13 Eleştiri
  1
  1 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Aralık 2013 tarihinde eklendi
  filmin süresi biraz fazla olsada Al Pacino ve Robert De Niro babalar sizi soluksuz bir aksiyon ve gerilimin içerisine çekecek film ne zaman başladı ne zaman bittiğini farkedemeyeceksiniz şiddetle tavsiye ediyorum pişman olursunuz iyi seyirler...
  Yasin Ş.
  Yasin Ş.

  Takip Et! Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  2,0
  24 Kasım 2017 tarihinde eklendi
  Manss, böyle basit bir hikayeyi olabildiğince enerjik, cefalı, coşkulu ve zekice işlemiş. ''Heat'' hem soygunların hem polislerin, iki tarafında ince detaylarını çok iyi şekilde gösteren bir film. Filmde ilişki, adamların özel hayatları hep önde duruyordu, ki bu çok rahatsız ediciydi. Banka soyguncusunun karısıyla yaşadığı sorunlar kimin umurunda? Banka soyguncuları da mı sever, bu muydu amaç? Kocasını işinden dolayı yılmış olan polisin karısı neydi? Bu saçma davranışı ekranlarda kaç defa görmemiz lazım? Peki De Niro'un ilişkisi? Adamın masum bir kütüphaneciyi suç ortağı yapması bir yana aralarındaki gösterilen romantizm şaka gibiydi. Filmdeki karakterlerin insansı özellikleri özenle işlenmiş, en azından çalışmışlar. İyiyle kötü karşı karşıya geliyor ve bu iki karakterin oyuncularını o kadar iyi seçmişler ki, iyi adama kanınız ne kadar ısınıyorsa kötü adama da o kadar ısınıyor. Sonunda iki büyük aktör bir arada aynı filmdi oynuyor ve oynadıkları karakterler yüz yüze gelince bir sonraki karşılaşmaları nasıl olacak diye merak ediyorsunuz. Tabii, bu iki adamın karşılaşması her ne kadar güzel olsa da, bir o kadar da saçmaydı, tıpkı konuştukları konu gibi. Sadece bir polisin bir suçluyla kafeye gidip normalmiş gibi sohbet etmeleri değil, konuştukları konu da saçmaydı. B*k yoluna girmiş özel hayatlarındaki ilişkileri mi paylaşıyorlar, kim yazdı bu sahnedeki diyalogları? Pacino, De Niro ile konuşarak adamı banka soyma işinden mi caydırmaya çalışıyor, şaka mısınız kardeş? Bu kadar çok beklenen De Niro - Pacino sahnesi için ne kadar düşük bir bahane. Kim yazdı bu sahneyi? Sadece bizim için, seyirciler için, yapılmış bir sahneydi. Bitiş de aynı şekildeydi, seyirciler için. spoiler: Meslektaş arkadaşlarını öldüren adamın elini tutmak nedir Allah aşkına?
  Filmde bazı olağan dışı sahneler de var, tıpkı soygun sahnesi gibi. Polisler o kadar sivil varken hayatta çatışmaya girecek hareketler yapmaz. İntihar sahnesi gereksizdi ve zorla yapılmıştı.
  Başka kusurlar ve gerçeküstü mantık hataları da vardı. Mesela; banka soygunundan BİR SAAT ÖNCE De Niro ve grubu, polislerin kontrol bölgesinden hiç kılık değiştirmeden zefaretle geçmeleri gibi. Üç saate bu kadar mantıksız gelişmeler veya gerçeküstü karakteristik özellik koyarsan filme karşı şüphe duyarsın.

  Film eğlenceli, eğer senaryodaki tutarsızlıkları ve boşlukları görmezden gelirseniz.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Haziran 2012 tarihinde eklendi
  Suç filmlerinin klasiklerinden. Türe dair bugün bildiğimiz pek çok ezberi yarattı. Michael Mann, Robert De Niro, Al Pacino. Onların yanında Val Kilmer. Muhteşem bir oyuncu kadrosu ve durmak bilmeyen bir aksiyon, sürükleyicilik. İki efsane oyuncuya yakışan bir 160 dakika ve sonra da final. Temelde bir hırsız-polis hikayesi. İkisi de işlerinde uzman, ikisi de hayatta başka bir şey bilmiyor. Sorunlu ilişkiler, sırttan bıçaklamalar, planlar. Sürüklenen insanlar. Sadece bir aksiyon filmi olarak bakmak haksızlık olur "Heat"e. Silahların beş dakika boyunca susmamasından daha fazla şeyler de var içinde. Uzun süresi çabuk geçiyor. Kimin tarafında olduğunuza karar veremediğiniz filmlerden. Sadece izleyip keyif almaya bakmak en doğrusu sanırım. Bu iki aktörü bu şekilde izlemek lazım. Sinema tarihinin her zaman bahsedilecek olanlarından.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  her ne kadar uzun olsa da kısmen sıkılmadan izlenebiliyor aksiyon sahnelerini zaten efsane 7/10
  kalpsiz
  kalpsiz

  Takip Et! Takipçi 252 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Bu film bir başka... Senaryosunun bu denli sıradan olmasına karşılık filmin dahice işlenişi, oyuncuların fevkalade performansıyla bütünleşip ortaya bir şaheser çıkartmış. Her sinemaseverin izlemesi gereken, alanında bir numara müthiş bir eser. O kocaman caddede geçen çatışma sahnesinin gerçekçiliğini başka hiçbir filmde bulamazsınız. Bunun yanısıra duygusal ve hareketli sahnelerde arka planda çalan soundtrackların tadını ve tabi Neilin Eady ile sohbet ettiği sahnelerin çekim tarzındaki tatlı havayı da başka bir filmde bulabilmeniz mümkün değil..
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi 1.684 Eleştirisini Oku

  4,5
  16 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  çok güzeldi ne denirki!zaten bu kadar müthiş bir kadrodan böyle bir film beklenirdi.Herkes izlesin.9/10
  beck31
  beck31

  Takip Et! Takipçi 1.383 Eleştirisini Oku

  4,5
  1 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  3 saatlik süresi boyunca 1 dakika bile sıkılmadan izlediğim Michael Mann şaheseri.Kendi kulvarında türünün en iyilerinden hatta Mann ın en iyi filmi.Oyunculuklar, replikler, sahneler çok ama çok etkileyici.Aksiyon filmi denilip geçilmemesi gerekenlerden zira o düşünceyle izlenilirse evet hayal kırıklığına uğramanız doğal.9/10
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  4,5
  18 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  Tam anlamıyla bir sinema şöleni.Kadrosu,oyunculukları ve yönetimiyle leziz bir suç draması.Özellikle sonuyla boğazlarımızın düğümlendiği,kötünün tarafını tuttuğumuz nadir filmlerden.
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  En az sevdiğim türlerden biri olan polisiye-aksiyon sinemasının en iyi filmi. Sanırım bu film gibi 10 tane daha film olsa tür en çok sevdiğim türler arasına rahat girer :)
  Senaryosuyla, oyuncularıyla, karakterleriyle, olay örgüsüyle, dozunda aksiyonuyla dantel örüyormuş gibi özenli, enfes yönetimiyle ortaya çıkan film kesinlikle harika.
  Yıllar sonra ''Kara Şövalye'' filmine de ilham vermiştir filmin kara film (film noir) üslubu. İzlemeyen kalmamalı. Her iki filmi de. İyi seyirler.
  1983gs
  1983gs

  Takip Et! Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  2,5
  11 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  oldukça uğraşılmış güzel bir filmdi kadroya söylenecek söz yok zaten ama konusu çok karmaşık olmuyan bir film için süresi uzun geldi biraz ama güzeldi...
  atakanozruh
  atakanozruh

  Takip Et! Takipçi 331 Eleştirisini Oku

  4,0
  25 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  İzlediğim en sıkı aksiyon filmlerinden biriydi. Zaten ortada Al Pacino ve Robert DeNiro gibi iki dev isim varken kötü bir yapım beklemek olmaz. Mutlaka izlenmesi gereken bir aksiyon, polisiye kült filmi.
  hookers
  hookers

  Takip Et! Takipçi 274 Eleştirisini Oku

  4,0
  29 Aralık 2005 tarihinde eklendi
  bu filmde aksiyondan ziyade karakterlere odaklanılmış. yer yer çok ağır ve yorucu olması, uzun ve bazıları gereksiz konuşma sahnelerinin olması filmin dezavantajları.2 usta oyuncu ve yönetmenin kalitesi ise filmin artı yönleri.keşke film biraz daha kısa olup müzikler daha çok kullanılmış olsaydı.ben collateral filmini daha çok beğendim.bu filmde en beğendiğim sahne ise baştaki soygun sahnesiydi...
  ill-key
  ill-key

  Takip Et! Takipçi 211 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Mart 2008 tarihinde eklendi
  Tüm zamanların belki de en iyi iki oyuncusunu (ki R.De Niro benim için bir tanesi) bir araya getiren enfes bir usta filmi..Böylesine değerli iki oyuncuyu bir filmde izlemek senaryoyu önemsiz kılıyor..Filmde ne kadar montaj olsada masa başında yaptıkları muhabbet filmin ismini haykırıyor..170 dk sadece masadaki muhabbete bile değer..10/10..
  khaleesi
  khaleesi

  Takip Et! Takipçi 136 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  büyük bi Robert De Niro hayranıyım ve yine bu filmde de muhteşem bi oyunculuk sergilemiş.her rolün kalıbına giren bi oyuncu veee Al Pacino da muhhhhhteşemdi,piskopat teğmen rolü müthiş yakışmış ((= 10/10
  the-end-2
  the-end-2

  Takip Et! Takipçi 130 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  iki aktör ayrı ayrı oynadığı filmlerde daha etkili oluyo bir olunca yok mesela orjinal cinayetlerde de öyle ama sonuç güzel başarılı bir film...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top