Hesabım
  Büyük Hesaplaşma
  Ortalama puan
  4,5
  1154 Puanlama
  Büyük Hesaplaşma hakkında görüşlerin ?

  160 Kullanıcı yorumları

  5
  61 Eleştiri
  4
  74 Eleştiri
  3
  10 Eleştiri
  2
  13 Eleştiri
  1
  1 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  Muhammed Dalpalta
  Muhammed Dalpalta

  Takip Et! Takipçi 23 Eleştirisini Oku

  4,0
  24 Temmuz 2021 tarihinde eklendi
  Muhteşem ve hayranlığı sonuna kadar hak eden bir film. Al Pacino ile Robert De Niro'yu karşı karşıya getirerek çoğu sinemaseverin hayalini gerçekleştirmiş. Oyuncu kadrosunun son derece kaliteli oluşu seyirciyi büyülemeye yetiyor. Ana hikâye akarken kenarından izlediğimiz yan hikayeler neredeyse bütün karakterleri insan kılıyor. Bir avuç soyguncuyla kedi fare oyunu oynayan polis teşkilatından daha fazlasını edinebiliyorsunuz filmden. Az veya çok, bir şekilde maruz kaldığımız aile sorunları, sosyal hayatta çatırdamalar, arzu ve şehvet ekseninde dönen atılımlar gibi birçok unsur bu filmde çok güzel gösterilmiş. Bu filmin başarısının altında yatan sebeplerden biri de bu. Birden fazla çevre ve ilişki üzerinden anlatılan karakterlerin suni bir dünyadan taşıp seyirciyle bağ kurabildiğini görüyoruz. Bir karakterin ilk görünümü ile son sahnesi arasındaki ciddi farkın sebeplerini anlayabiliyorsunuz. Bu çok güzel bir durum çünkü motivasyon ve sebep konusunda her karakter kendi içinde ve hikâye bağlamında tutarlı. Aile müessesesi başlı başına bir oyuncu bu filmde çünkü çoğu karakter için ateşleyici güç rolünü üstlenmiş. Ruhsal bunalımdaki bir kız, ilgisizlikten ve geri plana atılmaktan bıkan eşler karakterlerin hamlelerine doğrudan etki ediyor. Üç güç odağının çatışmasını izlerken gündelik hayatı konu alan sahnelerin varlığı bir sinemasever olarak beni çok tatmin ediyor. Kesinlikle izlenmesi gereken çok kaliteli bir film.
  Erdinç A
  Erdinç A

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  işinin ehli bir hırsız ve onu ele geçirmeye çalışan usta bir polis arasındaki amansız takip ve kovalamaca. robert deniro, al pacino. iki efsanenin birlikte olduğu muhteşem bir film. izlediğim en karizmatik polis rölü bu filmdeki al pacino kesinlikle. aksiyonu güzel, çatışma sahneleri çok iyi gerçekten. ikili arasında geçen diyaloglar efsane. filmin finali ise gerçekten muhteşem.
  Yasin Ş.
  Yasin Ş.

  Takip Et! Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  2,0
  24 Kasım 2017 tarihinde eklendi
  Manss, böyle basit bir hikayeyi olabildiğince enerjik, cefalı, coşkulu ve zekice işlemiş. ''Heat'' hem soygunların hem polislerin, iki tarafında ince detaylarını çok iyi şekilde gösteren bir film. Filmde ilişki, adamların özel hayatları hep önde duruyordu, ki bu çok rahatsız ediciydi. Banka soyguncusunun karısıyla yaşadığı sorunlar kimin umurunda? Banka soyguncuları da mı sever, bu muydu amaç? Kocasını işinden dolayı yılmış olan polisin karısı neydi? Bu saçma davranışı ekranlarda kaç defa görmemiz lazım? Peki De Niro'un ilişkisi? Adamın masum bir kütüphaneciyi suç ortağı yapması bir yana aralarındaki gösterilen romantizm şaka gibiydi. Filmdeki karakterlerin insansı özellikleri özenle işlenmiş, en azından çalışmışlar. İyiyle kötü karşı karşıya geliyor ve bu iki karakterin oyuncularını o kadar iyi seçmişler ki, iyi adama kanınız ne kadar ısınıyorsa kötü adama da o kadar ısınıyor. Sonunda iki büyük aktör bir arada aynı filmdi oynuyor ve oynadıkları karakterler yüz yüze gelince bir sonraki karşılaşmaları nasıl olacak diye merak ediyorsunuz. Tabii, bu iki adamın karşılaşması her ne kadar güzel olsa da, bir o kadar da saçmaydı, tıpkı konuştukları konu gibi. Sadece bir polisin bir suçluyla kafeye gidip normalmiş gibi sohbet etmeleri değil, konuştukları konu da saçmaydı. B*k yoluna girmiş özel hayatlarındaki ilişkileri mi paylaşıyorlar, kim yazdı bu sahnedeki diyalogları? Pacino, De Niro ile konuşarak adamı banka soyma işinden mi caydırmaya çalışıyor, şaka mısınız kardeş? Bu kadar çok beklenen De Niro - Pacino sahnesi için ne kadar düşük bir bahane. Kim yazdı bu sahneyi? Sadece bizim için, seyirciler için, yapılmış bir sahneydi. Bitiş de aynı şekildeydi, seyirciler için. spoiler: Meslektaş arkadaşlarını öldüren adamın elini tutmak nedir Allah aşkına?
  Filmde bazı olağan dışı sahneler de var, tıpkı soygun sahnesi gibi. Polisler o kadar sivil varken hayatta çatışmaya girecek hareketler yapmaz. İntihar sahnesi gereksizdi ve zorla yapılmıştı.
  Başka kusurlar ve gerçeküstü mantık hataları da vardı. Mesela; banka soygunundan BİR SAAT ÖNCE De Niro ve grubu, polislerin kontrol bölgesinden hiç kılık değiştirmeden zefaretle geçmeleri gibi. Üç saate bu kadar mantıksız gelişmeler veya gerçeküstü karakteristik özellik koyarsan filme karşı şüphe duyarsın.

  Film eğlenceli, eğer senaryodaki tutarsızlıkları ve boşlukları görmezden gelirseniz.
  Eylül E.
  Eylül E.

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Haziran 2016 tarihinde eklendi
  al paçino ve robert de niro'nun mükemmel oyunculuğu birleşip mükemmel bir başyapıt çıkarmış ortaya. etkisinden çıkamadığım filmlerden birisidir. filmi izlememin nedeni kuzey hollywood soygununu planlayan ve uygulayan larry phillips jr ve emil mataseranu'nun büyük bir hayranı olmamdan dolayı izledim. ne yazık ki soygundan sonra öldüler ve polis evlerinde araştırma yaparken televizyonda bu kaseti buldu. film larry phillips'i etkilemiş ve bu yüzden larry filmi gerçek hayata uygulamıştı. gerçekten mükemmel bir film. final sahnesi de mükemmel. izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  4,5
  4 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  Michael Mann'ın yönetmenliği yaptığı kendisinin en iyi filmi. Tüm zamanlarında en iyi aksiyon-suç filmlerinden biri. Bira tarafta dedektif rolünde oynayan her türlü azılı suçluyu dize getirmiş, hiç birini elinden kaçırmayan suçluların korkulu rüyası Al Pacino(Lt. Vincent Hanna), diğer tarafta Gerek içgüdüleri gerekse üstün zekasıyla, içerisinde bulunduğu her türlü suçtan arkasında kesin deliller bırakmadan, başarılı bir şekilde sıyrılmayı başaran Robert De Niro (Neil McCauley). İkisi de yaptıkları işlerde en iyilerden. Robert De Niro(Neil McCauley) bu sefer ekibiyle birlikte en büyük soygunlarından birini yapmaya bir bankayı soymaya karar verirler. İşin riskleri bilen Neil McCauley bu soygundan önce onları çok zorlu bir adamın(Lt. Vincent Hanna) takibe aldığını ve soygunu bu şartlar altında yapmak zorunda olduklarını öğrenirler. Fakat Neil McCauley ucundaki ödüle değer gördüğü için bu riski göze alır ve işe koyulurlar. Robert De Niro ve Al Pacino yu karşı karşıya getirecek bu kapışmada taraflar her ince detayı düşünürler ve sürekli birbirinin açığını kovarlarlar. Artık soygun zamanı geldiğinde Robert De Niro yu bekleyen bir sürpriz vardır. Ve bundan sonra olaylar iyice sarpa sarar ve kovalamaca şekline dönüşür. İki efsane oyuncunun bu kovalaması tabiki de üst düzey zevkli ve heyecanlı bir film ortaya çıkarmış. Filmden resmen kalite akıyor. Yanlarında yer alan bir sürü oyuncuyu söylemiyorum bile. Aralarında ufak Natalie Portman'ın olduğu enfes kadrosuyla izlediğim en heyecanlı filmlerden biriydi. Herkesin mutlaka izlemesi lazım. Enfes bir film. İyi seyirler... 8.3/10
  Altuğ T.
  Altuğ T.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Bu muhteşem film hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey ve dahası için
  Live A+ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. liveaplus.com

  Film hakkındaki yazımıza aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
  remzi p.
  remzi p.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Eylül 2014 tarihinde eklendi
  Robert deniro ve al pacıno fazla söze gerek yok özellikle denıro döktürmüş diyebilirim 10/10
  spider
  spider

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  Tek kelimeyle özetlenebilir sadece: SIKICI.

  Arkadaşımla beraber izlediğimiz ve izlediğimize pişman olduğumuz bir film. Ünlü oyunculardan başka bir artısı yok. Al Pacino ve De Niro fanatiklerinden başkasının ilgisini çekeceğini de pek zannetmiyorum.

  Puanı da aşırı abartı olmuş.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  her ne kadar uzun olsa da kısmen sıkılmadan izlenebiliyor aksiyon sahnelerini zaten efsane 7/10
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Haziran 2012 tarihinde eklendi
  Suç filmlerinin klasiklerinden. Türe dair bugün bildiğimiz pek çok ezberi yarattı. Michael Mann, Robert De Niro, Al Pacino. Onların yanında Val Kilmer. Muhteşem bir oyuncu kadrosu ve durmak bilmeyen bir aksiyon, sürükleyicilik. İki efsane oyuncuya yakışan bir 160 dakika ve sonra da final. Temelde bir hırsız-polis hikayesi. İkisi de işlerinde uzman, ikisi de hayatta başka bir şey bilmiyor. Sorunlu ilişkiler, sırttan bıçaklamalar, planlar. Sürüklenen insanlar. Sadece bir aksiyon filmi olarak bakmak haksızlık olur "Heat"e. Silahların beş dakika boyunca susmamasından daha fazla şeyler de var içinde. Uzun süresi çabuk geçiyor. Kimin tarafında olduğunuza karar veremediğiniz filmlerden. Sadece izleyip keyif almaya bakmak en doğrusu sanırım. Bu iki aktörü bu şekilde izlemek lazım. Sinema tarihinin her zaman bahsedilecek olanlarından.
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Aralık 2013 tarihinde eklendi
  filmin süresi biraz fazla olsada Al Pacino ve Robert De Niro babalar sizi soluksuz bir aksiyon ve gerilimin içerisine çekecek film ne zaman başladı ne zaman bittiğini farkedemeyeceksiniz şiddetle tavsiye ediyorum pişman olursunuz iyi seyirler...
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Sinema tarihinin en iyi aksiyon filmi ne zaman bir polisiye yada hırsızlıkla ilgili bir film çekilcek olsa her yapımcının ve yönetmenin en büyük referansıdır.Bu türde o kadar büyük bir yer kaplarki ucundan kıyısından Heata değmeden bu tür film yapabilen bir film görmedim.
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  En az sevdiğim türlerden biri olan polisiye-aksiyon sinemasının en iyi filmi. Sanırım bu film gibi 10 tane daha film olsa tür en çok sevdiğim türler arasına rahat girer :)
  Senaryosuyla, oyuncularıyla, karakterleriyle, olay örgüsüyle, dozunda aksiyonuyla dantel örüyormuş gibi özenli, enfes yönetimiyle ortaya çıkan film kesinlikle harika.
  Yıllar sonra ''Kara Şövalye'' filmine de ilham vermiştir filmin kara film (film noir) üslubu. İzlemeyen kalmamalı. Her iki filmi de. İyi seyirler.
  tco1903
  tco1903

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Şubat 2011 tarihinde eklendi
  cok fena bır fılmdi cok guzel bır fılm bastan asagıya sımdılerde boyle fılmler goremıyoruz robert de niro al paçinodan daha ıyı oynamıs bu fılmde daha cok ısındım rober denıroya mukemmel otesı dokturmus oyunculugunu sonu tabı bıraz acıklı bıtıyor muthıs bır eserdi bu fılm
  testere4545
  testere4545

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  4,5
  29 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  bi kere sıkıcı değil kalite kokuyo film bi de dublajlı izlemeyin derim
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top