Hesabım
  Anneler ve Kızları
  Anneler ve Kızları
  30 Temmuz 2010 Sinemada | 2s 5dk | Dram
  Yönetmen Rodrigo García
  |
  Senarist Rodrigo García
  Oyuncular: Naomi Watts, Annette Bening, Kerry Washington
  Orijinal adı Mother and Child
  Üyeler
  2,4 36 Puanlama, 15 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Geçtiğimiz günlerde malesef artık alzhaimer illetine yakalanan ve dolayısıyla eser veremeyecek olan büyük yazar Gabriel Garcia Marquez'in oğlu Rodrigo Garcia, başarılı bir sinema kariyerini devam ettiren bir yönetmen. Son filminde yıldız oyuncuların bir araya getiren Garcia, üç kadının kesişen hayatlarını konu alan dokunaklı bir drama imza atıyor. Film, kadınlık ve annelik kavramlarını yakın plana alıyor. Üç ünlü Meksikalı yönetmenin, Alfonso Cuaron, Alejandro Gonzalez Inarritu ve Guillermo del Toro'nun yürütücü yapımcılığını üstlendiği Anneler ve Kızları üç kadını mercek altına alıyor: Elizabeth (Naomi Watts), güzelliğinin farkında olan ve bunu çıkarına kullanan başarılı ve zeki bir avukattır. Her güzel kadının izlediği yolu izler, ne zaman bir konuda galip gelemeyeceğini veya durumla başa çıkamayacağını anlasa, cazibesini kullanır. Bu parmağında oynattığı erkekler, patronu (Samuel L. Jackson) romantik bir ilişkinin başlangıcına yol açacak olsa da ya da gereğinden fazla arkadaşça davranan komşusu ya da kocası (Carla Gallo ve Marc Blucas) olabilir. Eşini kontrol etmek için bile kadınlığını kullanmakta bir beis görmemektedir. Karen (Annette Bening) ise yürekli ama bunu asla göstermeyen bir sağlık çalışanıdır. 14 yaşındayken doğurduğu kızını evlatlık vermiş ama bunu hiç atlatamamıştır. Çektiği acılar onu hayata karşı sertleştirmiştir. Etrafındaki herkese karşı acımasız ve sert bir hale gelmiştir, iş arkadaşı olan ve ona ilgisi açık olan Paco'ya bile (Jimmy Smits). Lucy de (Kerry Washington) kocasıyla çocuk sahibi olamamış ve hep hayal ettiği aileye sahip olmak için evlatlık almayı planlayan bir 20 yaşında bir kadındır. Üç kadının hikayesi annelik duygusu etrafında birleşir.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Anneler ve Kızları

  Anneler ve Kızları

  Yazar: Funda Sularöz
  Pişmanlık, yalnızlık, çelişkiler, hınç çıkarma, yanında olma, olamama. İşte hayatın gerçekleri dediğimiz anların filmi Anneler Ve Kızları bu hafta vizyonda. Kırık hikayeleriyle, mutsuz sürülen hayatların mutsuz sonları ya da sonunda yeşeren umutlarıyla; üç kadının birbiriyle kesişen hayatları, 'annelik olgusu' üzerinden anlatılıyor.14 yaşında doğum yapıp kızını evlatlık veren ve bunun pişmanlığını kimseyle paylaşamaması yüzünden herkesin önüne set koyan 50 yaşlarındaki Karen'ın merkezde olduğu hikayede, 37'sine gelen hırslı, güzel ve zeki kızı Elizabeth'in herkesle mesafeli, istediğini çevresindekileri yönlendirerek elde ettiği 'soğuk' hayatı ve kendi çocuğu olmayıp bir çocuğu evlat edinmek için çabalayan Amerikalı zenci bir kadının yaşadıkları yan hikayeleriyle birlikte, erkekler 'eklenti' konumunda tutularak anlatılıyor.Kolombiyalı ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez'in oğlu, Six Feet U
  Öneriler

  Son Haberler

  'Anneler ve Kızları' 30 Temmuz'da Vizyonda!
  Haberler - Gündemdeki Filmler
  23 Temmuz 2010 Cuma

  Oyuncular

  Naomi Watts
  Rolü : Elizabeth
  Annette Bening
  Rolü : Karen
  Kerry Washington
  Rolü : Lucy
  Shareeka Epps
  Rolü : Ray

  İzleyici eleştirisi

  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takipçi 403 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  7 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Çok etkileyici, çok duygusal bir film. Güzel bir şekilde birbirine bağlanmış olaylar,güzel oyunculuklar. Başarılı bir film.
  apophis
  apophis

  Takipçi 34 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  16 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Duygusal film ama uyutuyor gereksiz uzatılmış sinemada izlemeye değmez
  bskbskbsk
  bskbskbsk

  34 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  19 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  çokkk güzell yaa bayildim duygusal bir film... :)
  ramizdesica
  ramizdesica

  59 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  8 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Başları sıkıcı gibi olsa da sonlarına doğru kendini izletebilen vasatın biraz üstünde bir yapım olmuş 10/6.2

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD, İspanya
  Dağıtımcı Tiglon
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 85 000 000 USD
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby Digital
  Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2009, En iyi film: Dram, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2009.

  Yorumlar

  Back to Top