Hesabım
  Güneşi Gördüm
  Ortalama puan
  3,5
  1702 Puanlama
  Güneşi Gördüm hakkında görüşlerin ?

  485 Kullanıcı yorumları

  5
  100 Eleştiri
  4
  136 Eleştiri
  3
  42 Eleştiri
  2
  148 Eleştiri
  1
  25 Eleştiri
  0
  34 Eleştiri
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  1,0
  22 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  Mahsun kanald de ki cinemania programında neden güneşi gördüm filminin! Almanya da daha geç gösterime girdiğini açıklarken şöyle dedi.Almanyada sinemalara video çekim aletleriyle girmek yasak olmadığı için filmin korsan versiyonları erkenden piyasaya düşüp filmin gişesini etkilemesini engellemek istedik.Ve ekledi ama burda suçlu olan Alman devleti değil çünkü sinemada korsan çekimleri yine bizim insanımız yapıyor .Bu sözleri bile Mahsun hakkındaki düşüncelerimin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.Söz konusu olan kendi devleti olunca onu yerden yere vurmayı görev edinen bu şahıs başka devletlere ne kadar da hoşgörülü bakıyor değil mi?Siz devam edin arkadaşlar bu filmi ve Mahsunu ellerinizin üstünde tutup koyacak yer bulamamaya devam edin komik duruma düşmek sizi yaralamıyor anlaşılan.
  Yusuf Doğan Eren
  Yusuf Doğan Eren

  Takip Et! Takipçi 32 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  Mahsun Kırmızıgül'ün şaheserlerinden biri. Elbette doğuluların daha zevk alacağı ve beğeneceği bir film. Benzer hayatları yaşamış, benzer ortamlarda bulunan insanlar çok daha iyi anlar bu filmi.
  İç savaşın zararları da çok iyi anlatılmış. Travestilere olan nefretim bu filmle yok denilecek kadar azaldı. İzlemeyen zaten kalmamıştır kaldıysa da gençlerdendir. İyi ki izlemişim dediğim türk filmlerinden biri.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! Takipçi 1.173 Eleştirisini Oku

  3,5
  8 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  Mahsun Kırmızıgül filmlerinde gerçekleri yansıtarak harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Doğu sorunu çk güzel ele alınmış. Oyuncular harika. Tebrik ederim Mahsun beyi.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Yetersiz bir film olan Beyaz Melek'in kimi sahnelerinde daha iyi bir sinemacı olabileceğinin işaretlerini veriyordu Mahsun Kırmızıgül.Güneşi Gördüm'ü izledikten sonra yirmi yıl türkücülük yapmış birinin bu kadar üst düzey bir işe hem de henüz ikinci filminde ulaşmış olması çok büyük bir başarı.Uzun zamandır duygulara bu kadar hitap eden bir Türk filmi izlememiştim.Tek kelimeyle ??mükemmel??.
  pliples
  pliples

  Takip Et! Takipçi 73 Eleştirisini Oku

  2,5
  16 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Filmi izledim ve çok beğendim. Türk sineması adına başarılı bir yapım dogurusu gittikçe sinemamız dah aiyi yerlere geleceğine inanıyorum. filmin verdiği mesajlar açısında gayet düşündürücü. böyle yapımların olması ve çoğalması dileğiyle. Yakında Vizyona girecek "Nefes" adlı filmide sinema sever arkdaşlarımızın izlemesi gerektiğini düşünüyorum.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Baştan sona, kasmadan seyrettiren bir film...
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  4,0
  24 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Filmdeki bazı karelere hayran kaldım.Müziklerde bir başka güzeldi.Güzel bir Türk filmi.
  gskaltay
  gskaltay

  Takip Et! Takipçi 414 Eleştirisini Oku

  4,0
  12 Mart 2009 tarihinde eklendi
  hoşgeldin mahsun kirmizigül....
  -Lord-
  -Lord-

  Takip Et! Takipçi 394 Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Mart 2009 tarihinde eklendi
  iyi yazılmış bir senaryo, çekimler,oyunculuklar, verdiği mesajlar ve konusu itibari ile güzel bir film... ama bana göre beyaz melekteki kadar duygu yoğunluğu ve etkiyi seyirciye veremiyor.. bu tam olarak film için bi eksi sayılmaz belki ama beyaz melek filmindeki kadar duygu derinliği verilseydi çok daha etkili olabilirdi... yinede kanayan yaramız Doğuyu insanlara güzel bir şekilde anlatması alkışlanması için yetiyor... Kırmızıgüle bir kez daha teşekkürler...
  zafer-calayoglu
  zafer-calayoglu

  Takip Et! Takipçi 249 Eleştirisini Oku

  4,5
  24 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  film anlatmak istediğini anlatan bir yapım olmuş. 2 de 2 giden mahsun kırmızıgülden daha da 2 de 2 ler bekliyoruz. özellikle görüntü yönetmenliğini yapan kişide şunu bilsin türk sinemasındaki diğer meslektaşalrınada bunu öğretsin görüntü kaliteleri çok iyi giriş sahnesi neydi öle yaw :) harika 10/9
  kalpsiz
  kalpsiz

  Takip Et! Takipçi 252 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  Gerçeklerle yoğrulmuş, gerçekçi bir film. Teşekkürler Mahsun Kırmızıgül. Yurt dışı çekimleri de ne kadar ciddi ve emek harcanmış bir film olduğunu gösteriyor. Helal olsun.
  Shattered-Glass
  Shattered-Glass

  Takip Et! Takipçi 138 Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  İnsanların güneşi geleceğidir, insan olmanın vazgeçilmez kurallarını yerine getirdiği takdirde o güneş hep parlayacaktır kuşkusuz. Kavgalarla, savaşlarla yok edilen hayatlar, kaybettikleri güneşi görebilme umuduyla bilinmeze doğru yol alıyorlar. Bu göç insanlardan çok şey alıp götürsede geçmişe ait izler hiç bir zaman silinmiyor...Güneşi gördüm son yıllarda gösterime giren türk filmleri arasında çok ayrı bir yerde duruyor. Ele aldığı konunun hassaslığı nedeniyle kimi çevrelerce sıkıntı yaratabilecek tarzda bir bakış açısına sahip film. Her iki tarafın sıkıntıları, acıları dile getilmiş ama bu mücadele artık bir kısır döngü içine girdiği için hangi tarafın kazandığından çok, bu gerginliğin bir an önce bitirilmesi her iki taraf içinde en hayırlı sonuç olacaktır. Bütün bu olanların sorumlusunu devlet olarak göstermek hiç adil bir bakış açısı değil malesef. Filmde Altan Erkeklinin 'yaşadığımız yer cennet gibiydi, cehenneme çevirdiler' sözüyle kastettiği mücadelenin, direnişin dağa çıkmış oğlu tarafından desteklendiği unutulmamalı. Barışı isteyen halk, terörist olarak adlandırılan, vatanı için mücadele eden askere kurşun sıkan insanları içlerinde barındırmamalı. Dolayısıyla herşeyin sorumlusunu devlet olarak göstermek son derece yanlış, devletin ihmal ettiği insanlar heryerde var, bunun dil, din, ırkla ilgisi yok. Bu konu Türkiyenin en önemli sorunlarından birisi olduğu için üzerinde daha fazla konuşup olayın yanlış yerlere çekilmesini istemem açıkcası.Mahsun kırmızıgül bu filmle yönetmenlik alanındaki yeteneğini bayağı ilerletmesine rağmen oyunculuk adına filmde son derece pasif bir kişilik sergilemiş. Sadece erkek çocuk aşkıyla yanıp tutuşan baba rolünde, doğulu erkeklerin zayıf noktasına dikkat çekmiş. Pek çok konu işlenmiş aslında filmde, bir diğer ele alınan konu ise kadirin ve eşcinsellerin toplumdaki yeri. Belkide film boyunca anlatılan en dokunaklı hikaye kadirin yaşadıklarıydı. Mahsun kırmızıgülün bu konuya bu denli duygusal yaklaşması, filmde anlatılan o kesimin takdirini kazanmıştır kesinlikle. Ayrıca toplumun bu insanlara biraz daha hoşgörülü bir yaklaşım sergilemesine sebeb olabilir filmde anlatılanlar.Demet Evgar ve Hande Subaşının oyunculukları bir yana yöre aksanını konuşmakta zorlandıkları çok belli. Altan Erkekli, kadir rolündeki başarılı performansıyla Cemal Toktaş ve Murat Ünalmış oyunculuk bakımından özellikle beğendiğim isimler.Türk sineması adına son dönemlerde yapılan bazı filmlere göre çok daha iyi ve özenle hazırlanmış bir film olduğunu düşünüyorum. Toplumsal sorunları ele alışındaki cesur yaklaşımından dolayı film görülmeyi hak ediyor.
  000alper
  000alper

  Takip Et! Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  0,5
  26 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  Sıkıcıydı.
  Gürkan A.
  Gürkan A.

  Takip Et! Takipçi 164 Eleştirisini Oku

  4,5
  25 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  çok ağır bir dram ve gerçek bir hayat hikayesi olması muhtemel bir aile izlenmesi gereken bir film diye düşünüyorum
  6OK
  6OK

  Takip Et! Takipçi 131 Eleştirisini Oku

  2,0
  30 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Mahsun yine dibine kadar dramın içine girip çaktırmadan devleti eleştirmeye çalışmış.Köyü boşlatan askerler ama nedense köyü boşlatılmasının temelinde yatan sorunlar gösterilmemiş. Askerler yüzünden yerlerinden olanlar, istanbulda dağılırken. Yasadışı yollarla ülkeden kaçanlar avrupada rahatlarına/güneşe kavuşuyorlar.İnanılmaz derecede tek taraflı anlatılmış bir film. Birde Nefesi izleyin derim.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top