Hesabım
  Korku
  Korku
  30 Ekim 2009 Sinemada / 1s 48dk / Korku
  Yönetmen Anthony DiBlasi
  Senarist Anthony DiBlasi, Clive Barker
  Oyuncular: Jackson Rathbone, Shaun Evans, Laura Donnelly
  Orijinal adı Dread
  Üyeler
  1,8 59 Puanlama ve 14 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  İnsanlara ait temel içgüdü ve korkular üzerine eğilen bir gerilim filmi olan "Dread", üç üniversite öğrencisinin yaptıkları araştırmayı anlatıyor. Bir psikilojik gerilim hikayesi olan filmde, Stephen yeni tanıştığı Quaid'ten esrarengiz bir teklif alacaktır. Evinin alt katında tek başına yaşayan gizemli Quaid’in teklifiyle projenin içinde yer almayı kabul eden bir diğer genç ise Stephen’in sınıf arkadaşı güzel ve sempatik Cheryl’dir. Bu üçlü, insanlarla en karanlık korkuları hakkında röportajlar yapmaya başlarlar. Stephen Grace kardeşini elim bir trafik kazasında yitirmiş ve daha sonraki hayatına kontrolsüz bir şekilde devam etmektedir. Quaid ise takıntı halinde insan korkuları üzerinde incelemeler yapmaktadır. Ve Stephen’ın hayatını kendisi için inanılmaz derece kıymetli bir araştırma olarak görmektedir. Stephen’ın sınıf arkadaşı ve gizliden gizliye aşık olduğu Cheryl de bu üçlüyü oluşturan sacayağıdır. Bu kafadarların çektiği belgesel, insanların hayatlarını değiştiren içsel travmaları konu edinmektedir. Fakat Quaid arkadaşlarından tahmin edebileceklerinden daha büyük bir sır saklamaktadır. Dread, Korku Edebiyatı’nda ses getiren İngiliz yazar Clive Barker’ın kısa hikayesinden uyarlandı. Başrolde gençlerin büyük ilgiyle karşıladığı Twilight filminin beğenilen oyuncusu Jackson Rathbone bulunuyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Korku

  Korku

  Yazar: Serdar Kökçeoğlu
  Stephen King'in tüm kitapları sinema filmi, televizyon dizisi ve çizgi roman gibi ortamlara uyarlandıktan sonra, sıra diğer korku ustası Clive Barker'a geldi. Kaynak öykünün ilginçliği nedeniyle vasatın üstüne çıkarmayı başaran "Dehşet Treni" ve "Clive Barker'dan Korku Kitabı"ndan sonra yeni bir Barker uyarlamasıyla daha karşı karşıyayız. Barker'da malzeme çok, yapımcılar da doğrusu ıskalamıyor; en azından Kan Kitabı'ndaki tüm öyküler beyazperdeye uyarlanacak gibi gözüküyor. Taze yönetmen Anthony DiBlasi'nin payına düşen, kitabın en sade ve insancıl hikayesi olmuş. Yazara özgü canavarlara veya yaratıklara yer vermeyen bu öykü insanın derinlerdeki korkularına, o korkuların kaynağına inmeye çalışıyor. Barker inmeyi başarıyor da, hemen arkasından inen taze yönetmen DiBlasi onun kadar başarılı olamıyor.Filmde üç arkadaş içlerinden birinin tez ödevi için bir araya geliyorlar ve insanların kor
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Jackson Rathbone
  Rolü : Stephen Grace
  Shaun Evans
  Rolü : Quaid
  Laura Donnelly
  Rolü : Abby
  Hanne Steen
  Rolü : Cheryl Fromm
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  2,5
  8 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Film çok eksik kalmış. Amaçlarını çok basit bir yapı ile anlatmışlar ama kokutmayı başaramamışlar. Bu konu üzerine daha iyi bir yapıt çıkarılabilirdi.
  Chev
  Chev

  Takip Et! Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  3,0
  6 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Kimseye izleyin diye önereceğim bir film değil ama izledikten sonra zaman kaybı dediğim bir filmde değil..Psikopat bir herif izlemek istiyorsanız izleyin..Ayrıca son 10-15 dakikasındaki sahnesiylede midemi kaldırmayıda başaran bir film..Sonuda çok sadistçe mi desem öyle bir son..
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Bence çok ilginç ve bir o kadar da başarılı bir korku filmi. İnsanların kendi korkularıyla (dehşet) nasıl başedebileceğini anlatan çok başarılı bir yapıt. Ben şahsen bayağı beğendim.
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  1,5
  25 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  çok ama çok başarısız.. gerçekten 4.2 bu filme çok fazla..
  14 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  18 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD, İngiltere
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top