Hesabım
  Polis
  Ortalama puan
  3,3
  1251 Puanlama
  Polis hakkında görüşlerin ?

  290 Kullanıcı yorumları

  5
  32 Eleştiri
  4
  90 Eleştiri
  3
  49 Eleştiri
  2
  40 Eleştiri
  1
  54 Eleştiri
  0
  25 Eleştiri
  Servet S
  Servet S

  Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

  3,0
  12 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Bir süredir Onur Ünlü filmlerine garezimin olmasına rağmen açıp izledim. Fakat onun sayesinde de yeni bir izleme taktiği geliştirdim, filmlerinin totaline baktığınız zaman hiçbir şekilde tat alamazsınız, hoşunuza giden sahneler kafanızda yer etsin yeter, yani elinde bir nevi çatalla seçerek izleyin ancak o zaman lezzet alırsınız.
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! Takipçi 301 Eleştirisini Oku

  3,5
  17 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  Polis hem Onur Ünlü'nün ilk filmi hem de Milli Cinayet Serisi'nin ilk basamağı. Bu kısa bilgiden sonra eleştiriye şöyle başlamayı düşünüyorum: "Türk halkı bu filmden hiç bir şey anlamayacak". Aslında doğru sayılır çünkü ben de bir şey anlamadım desem hiç de yalan olmaz. Gerçi Onur Ünlü'nün bu soruya cevabı şöyle: "Anlamayıversinler, ne olacak?" Çünkü maksat eğlenmek. Bu film bir yandan da birilerinin normal yolda değil de kendi yolunu çizdiğini gösteriyor (o kişi Onur Ünlü yani) o yüzden Türk sineması için de önemli bir film sayılır. Aksiyon sahneleri ve değişik senaryosu da bunu destekliyor.

  Şimdi filmin konusu şunu anlatıyor: Kanser yüzünden çok kısa ömrü kalmış bir polisin mafyaya karşı tek başına açtığı savaş sonrasında ailesini koruma ve diğer yandan üniversitedeki tezi için kendisiyle görüşen genç kıza olan aşkını ifade edebilme çabalarını anlatıyor.
  Fakat film bunu öyle bir işlemiş ki... insan böyle bir konudan bu film nasıl çıktı diye düşünüveriyor.

  Aslında eleştirin başında bahsettiğim gibi ve de konusuna rağmen Polis, eğlenceli bir film. Değişik bir mizah anlayışı var filmin. Mesela filmdeki piknik sahnesinde tüm ailenin dans etmesi veya bir ölümü komik bir biçimde anlatması oldukça değişik mesela. Film başarılı bir film fakat filmin sonundan sonra sanki film gereksizmiş gibi gözüküyor. Fakat hızlı ve keyifli 2 saat geçirtiyor film.

  Bunların dışında oyunculuklara bakalım şimdi. Başrolde usta oyuncu Haluk Bilginer var. Bilginer, bu filmde de usta oyunculuğunu konuşturmuş ve karakterini çok iyi canlandırmış. Özgü Namal'ınsa bu filme yakıştığını pek düşünmüyorum fakat iyi şarkı söylediğini bu filmde gördüm. Yan rollerde neredeyse hiç kendini belli etmeyen Murat Cemcir, karakteri biraz gereksiz gibi gözükse de iyi oynayan Emre Karayel ve sürpriz bir seçim olan ve karakterini iyi oynayan Sermiyan Midyat gibi ünlü isimler de var bu filmde.

  Sonuçta bu filmi sadece zevk veya keyifli vakit geçirmek için de izleyebiliriz belki de öyle daha uygun olabilir. Bu filmle birlikte Onur Ünlü'de yeteneğini konuşturmuştur. Vakit geçirten bir film. Enteresan. 3.5/5
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  3,0
  28 Ocak 2012 tarihinde eklendi
  finaliyle insanı hayal kırıklığına uğratan bir yapım 3/5
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi 1.684 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  Bence güzeldi.Filmin içindeki insanlardan nefret ediyorsunuz ve öldüresiniz geliyor.Çaresiz bir polis ve peşindeki adamlar.8/10
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  Farkli üslubu nedeniyle Türk sinemasi pazarindan yeteri kadar pay alamayacagini bile bile cesurca çekilmis, Kitano sinemasina yakin olsa da yerelligi sayesinde özgün olabilmis farkli bir film.
  Izlenilmesi tavsiye edilir, her begeniye uymayacagi uyarisiyla.
  Spike
  Spike

  Takip Et! Takipçi 112 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Gerçekten ilginç ve alışılagelmişin dışında bir film olmuş.Haluk Bilginer oynadığı için her türlü izlenir
  adedvet
  adedvet

  Takip Et! 70 Eleştirisini Oku

  2,5
  19 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  ilk 1 saatte herhalde en iyi 10 türk filminden birini izliyorum dedim. haluk bilginerin oyunculuğu ve yansıtılan dram çok etkileyici. ama aksiyon başladıktan sonra film inanılmaz amaçsız bir hal alıyor. başarısız bir senaryo ne yazıkki. ama genede kötü film demek haksızlık olur
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Oldukça çarpıcı , psikolojiyi bozabilecek ve insanı sürekli ters köşeye yatıran bir film :) ? Haluk Bilginer de oynamamış adeta yaşamış ? usta aktör ün performansı inanılmazdı ? Yönetimini , anlatım tarzını ve müziklerini de başarılı buldum ben filmin ? İzlenmesini öneririm ? izlediğim en sağlam Türk filmlerinden ? 10/7.5 ?
  ramizdesica
  ramizdesica

  Takip Et! 59 Eleştirisini Oku

  4,0
  12 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  İçinde komedi,gerilim,aksiyon,dram hepsini bulabileceğiniz Haluk Bilginer in muhteşen oyunculuğuyla ve muhteşem finaliyle çıktıktan sonra düşündürecek bir film olmuş,Onur Ünlü yü kutluyorum Güneşin Oğlu ve Polis gibi hem keyifli hem de izleyicinin beyin kıvrımlarını çalıştıracak filmler yaptığı için :9
  orado
  orado

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  film boş...
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Daha ne istiyorsunuz'Yorumları okuyunca başka bir film mi izledim dedim.Olabildiğince başarılı kara mizah filmi.O kadar harika sahneler dialoglar var ki anlat anlat bitmez burda 8.5/10
  Ekrem Doydu
  Ekrem Doydu

  Takip Et! Takipçi 263 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  Cidden bu filme yapılan olumsuz yorumları anlamakta zorluk çekiyorum..Etkisinden aylarca kurtulamadığım,Beni çok etkileyen nadir filmlerden biridir bu..Piskolojiyi alt üst eden ve filmdeki karekterlerden aşırı derecede nefret etmemizi sağlayan kült bir film..
  hercai1118
  hercai1118

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  kavga sahneri kemal sunal filmleri gibi komedi olmuş.hatta kemal sunal daha iyi oynamış.lütfen biraz daha emek.
  kaktus769
  kaktus769

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  2,5
  1 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  öncelikle film güzeldi. tabiki baş yapıt yada harika mutlaka izleyin diyeceğim türden değil yada hayran kaldığım bir filmde değil ama yapılmaya başlanan o kadar Türk filmi arasında önemli bir yeri var. bence muhteşeme doğru bir basamak.

  2. olarakta şunu söylemek istiyorum rica ederim filmi eleştirin, başkaların yorumlarını değil.çünkü filmi izlesem mi? sorusunu bu yorumlara göre karar veriyorum ama gördüğüm farklı düşünce tarzlarının, farklı zevklerin sonucu yorumlar değil başkalarını eleştiren insanlar. herkes sizin isteğiniz yorumu yapmak zorunda değil insanların düşüncelerini kısıtlamaya ne hakkınız var bunu beğenmez sizin rezil dediğinizi beğenir kimse sizle aynıyı düşünmek zorunda değil bu sitenin amacına uygun davranın.
  kalpsiz
  kalpsiz

  Takip Et! Takipçi 252 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  Bazı izleyiciler 'izlediğim en berbat film' diye yorum yapmış. Bu izleyiciler herhalde hiç berbat film izlemedi. Bazı izleyiciler de film 1988de geçiyor, cep telefonu bir sürü vs var nasıl oluyor yazmış, olacak şey değil yok böyle birşey filmde. Film çekildiği devirde geçiyor o tarih sadece Polisin eşinin ölüm tarihi bir sahnede geçiyor. Yapmayın arkadaşlar lütfen, film böyle böyle yazık ediliyor. İzlemeyen insanlar da okuyup izlemeyecekler 'hiç böyle saçmalık olur mu yahu' diye içlerinden geçirip.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top