Hesabım
  Kapalı Devre
   Kapalı Devre
  30 Ağustos 2013 Sinemada / 1s 36dk / Gerilim, Polisiye, Dram
  Yönetmen John Crowley
  Senarist Steven Knight
  Oyuncular: Eric Bana, Rebecca Hall, Ciarán Hinds
  Orijinal adı Closed Circuit
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  3,5 1 Eleştiri
  Üyeler
  3,0 8 Puanlama ve 2 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Uluslararası çapta terorist olmakla suçlanan tehlikeli bir grup, bir sabah Londra'ya saldırıda bulunur. Bu patlama sonrasında terörist gruptan sadece bir kişi hayatta kalmıştır. Farroukh Erdogan isimli bu terörist patlamanın ardından tutulanır ve hapse gönderilir. Ülkenin gündemindeki en önemli olay haline gelen bu saldırı, son derece titiz bir dava sürecine tabi tutulacaktır. Hükümetin elinde hiç kimsenin bilmediği gizli bir kanıt vardır ve başsavcı dava için Claudia Simmons isimli başarılı bir avukatı atar. Dava gününden bir gün önce Farroukh Erdogan'ın avukatı öldürülür ve yerine hükümetin atadığı Martin Rose getirilir. İşin ilginç yanı ise Martin ve Claudia'nın eskiden sevgili olmalarıdır. İki eski sevgilinin iki karşıt tarafı savunmak için atandığı bu davada, birbirleriyle herhangi bir bilgi paylaşması kesinlikle yasaktır. İkili, ilişkilerine ve mesleklerine duydukları sadakati sınayacakları oldukça zorlu bir göreve atılmıştır.
  Filmin yönetmenliğini John Crowley üstlenirken, senaryosu Hummingbird ve Eastern Promises filmlerinin senaryolarında imzası bulunan  Steven Knight tarafından yazılıyor. Başrollerde ise Rebecca Hall, Eric Bana ve Jim Broadbent'i izleyeceğiz.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Kapalı Devre

  Adaletin bu mu dünya?!

  Yazar: Banu Bozdemir
  John Crowley imzalı Kapalı Devre/Closed Circuit politik olarak pek çalkantılı bir dönemden geçtiğimiz için benzerlik kurarak, filmde bombalama davasıyla tutuklanan Faruk Erdogan (olay onun savunması etrafında dönüyor biraz da) adlı Türkiye vatandaşından bile bir başbakan Erdoğan benzetmesi çıkartacak kadar diken üstünde olduğumuzu gösteriyor. Tabii filmde işleyen kameraların Haziran 2013’ü işaret etmesi bizim üstümüze alınmamız gereken başka bir süreci, ‘Gezi’ sürecini işaret edebilir ama sadece tesadüf olması gerektiğini düşündürtüyor tabii! İrlandalı yönetmen John Crowley (önceki filmleri Yanlış Hesap/Intermission ve A Boy bir hayli iyiydi) ekranı 6 kamera görüntüsüyle bölerek başlıyor filmine. Kameranın birine giren türbanlı kadın ve yanlış yere park ettiği tekrarlanan kamyonet birazdan büyük bir patlamanın olacağı sinyallerini veriyor. Etkili bir açılış olduğunu söyleyebiliriz. Filmd
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Kapalı Devre Orijinal Fragman 2:23
  Kapalı Devre Orijinal Fragman
  5.586 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Vizyonda Korku ve Gerilim Var!
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  29 Ağustos 2013 Perşembe
  Closed Circuit'den İlk Fotoğraflar Beyazperde'de!
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  27 Haziran 2013 Perşembe
  Eric Bana'lı gerilimden ilk fotoğrafları Beyazperde'de görebilirsiniz.

  Oyuncular

  Eric Bana
  Rolü : Martin Rose
  Rebecca Hall
  Rolü : Claudia Simmons-Howe
  Ciarán Hinds
  Rolü : Devlin
  Denis Moschitto
  Rolü : Farroukh Erdogan
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  2,0
  25 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Benmi beklentimi yüksek tuttum nedir çok tutmadım maalesef. Kendine özgü bir havası var filmin evet ama bir şeyler eksik bence.
  TC Ömer A.
  TC Ömer A.

  Takip Et! Takipçi 21 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Eylül 2013 tarihinde eklendi
  Kapalı Devre, her şeyiyle çok iyi işlenmiş bir gerilim filmi. Öncelikle film etkili bir açılış filmiyle başlıyor. Bir Türk'ün bomba patlamasından sonra Londra'da işlerin sarpa sarmaya başlaması ve filmde iki avukatın birlikteliği işleri fena halde tehlikeli bir iş alması. Filmde Eric Bana ve Rebecca Hall'un rol alması dışında, aynı zamanda Türk oyuncumuz Pınar Öğün'ün ve diğer Londra'da yaşayan Türkleri de ...
  Devamını oku
  2 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  19 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Detaylar

  Filmin senaristi Steve Knight son yıllarda sinemada da sıkça işlenen adalet ve terörizm temaları üzerine kurduğu bu film için İngiltere'de meydana gelen benzer ve önemli davaları incelemiş. İngiltere hukuk sisteminin önemli bir parçası olan 'Special Advocate' kuralı gereğince atanan avukatlar, suçluları savunuyor ve müvekkilleri hakkında bildikleri hiçbir bilgiyi paylaşmıyorlar. Film de bu önemli hukuk kuralı üzerinden ilerliyor.

  Yönetmen Hakkında

  Yapımcıların yaptığı açıklamaya göre projenin başlangıç aşamasından bu yana yönetmenlik koltuğu için akıllarında olan ilk ve tek isim John Crowley idi. Bu isteklerini elde eden yapımcılardan Tim Bevan’a göre yönetmen Crowley, filmlerindeki anlık gerilim sahnelerini ustalıkla perdeye aktarıyor.

  Oyuncular ve Rolleri Hakkında

  Ünlü oyuncu Pınar Öğün'ün de rol aldığı filmde, başarılı aktrisi terörist Farroukh Erdogan'ın eşi rolünde izliyoruz.

  Teknik bilgiler

  Ülke İngiltere, ABD
  Dağıtımcı UIP Türkiye
  Yapım yılı 2013
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 3 başlık
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top