Hesabım
  Self/less
  Ortalama puan
  3,6
  62 Puanlama
  Self/less hakkında görüşlerin ?

  13 Kullanıcı yorumları

  5
  0 Eleştiri
  4
  5 Eleştiri
  3
  4 Eleştiri
  2
  4 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  30 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Konu alışılmışın dışında bilinç aktarılması olarak , imkansız olarak gözükse de " yapay zeka " mümkün oldukça ," bilin aktarılması"da yarının dünyasında yerini alacak.. Bu değişim bugün kamuoyunda bakıldığında dna kodlarının değiştirilmesi , üç boyutlu Yazıcılar , canlıların klonlanması , cern'deki deneyler ( Tanrı parçacığı ) ve NASA'nın 10 yıl öncesinden Kuyruklu Yıldız'a inmesi , fema , haarp projesi ve her zaman inkar edilip gizlensede 51. Bölge düşünüldüğünde , gerçekleşecek bir durum. Bilinç aktarılması , zihin Kontrolü ve Hafıza silme konusu her zaman ilgimi çekmiştir İmkansız diye birşey yok Film bilim kurgu olsada uzun zamandır ilk kez gerçekçiliği bu kadar ağır basan film izlememiştim bu yılın en iyi filmleri arasında yerini alacak gibi duruyor şiddetle tavsiye ediyorum özellikle Ryan Reynolds oyunculuğun hakkını fazlasıyla veriyor iyi seyirler...
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Fragmanı ile beklentiyi çok yükselten filmlerden bir tanesi daha. O kadar iyi bir fragmandan sonra maalesef biraz hayal kırıklığı oldu ama yine de merakla izlettirdi. Beklentileri düşük tutarak izlemenizi tavsiye ederim.
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Kasım 2015 tarihinde eklendi
  Farklı, enteresan bir konu; kötü bir film...

  Evet konu değişik, klişe değil. Ama üstüne koyamamışlar. Hatta altında kalmışlar. Ezilmişler konunun altında. İlginç, şöyle adam ölmek üzereyken bir çeşit operasyonla farklı bir kişinin bedenine geçiş yapıyor ama diğerinin ruhu hala içerideyken. Ve bir takım haplarla o kişiliği bastırıyorlar. Enteresan bir şey şu ki kontrol diğer adamda iken diğer adamın ruhuna ne oluyor ? Boşlukta mı bekliyor...

  Filmde anlatılan hikayeye bakarsak neredeyse ölümsüzlüğü bulmuşlar. Neredeyse diyorum çünkü bir anda araba çarpar, hadi mefta olursun. Ama belli bir zaman geçtikten sonra değiştir bedeni ve bunu sürekli tekrarla al sana ölümsüzlük.

  Film başlarda ilgi çekici konusu ile tutmaya çalışıyor. Daha sonra aksiyonla toparlamak istiyor ama ben sıkıldım. Sıkıldım, izlerken yoruldum. Çünkü bir sonrasını tahmin etmek çokta zor olmadı. Beklemediğim, şaşırdığım bir şey olmadı. Ağır bir tempoda devam etti. Finali ile hafif bir kıpırdandı. Hepsi bu.

  Çok fazla izlemek için heyecanlanmayın ama bu yıl ki kaliteli filmleri bitirdiyseniz ve artık izleyecek pek bir şey bulamıyorsanız o zaman belki gider. İyi seyirler... 5.4/10
  umut_horace
  umut_horace

  Takip Et! Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  3,5
  17 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Film iyi ve izlenir.. bunu şu anda vizyondaki filmlerin kalitelerine bakarak çok net söyleyebilirim. Kurgu, senaryo çok güzel... aksiyon düşük düzeyde ama sürekleyici... dediğim gibi sinemaya gidecekseniz eğer bu filme gidilir... 10 üzerinden 7-8 arası puanım
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  4,5
  18 Nisan 2017 tarihinde eklendi
  TAM BİR BİLİMKURGU BAŞYAPITI KESİNLİKLE ATLAMAYIN BU FİLMİ 10/10

  Hayatın her nimetinden faydalanma fırsatı bulan ve güllük gülistanlık bir hayatı olan zengin bir iş adamı kendisine konulan hastalık teşhisi ile yerle bir olur. Hangi doktora gitse , hangi tedaviyi uygulasa hiç biri fayda etmez aksine hastalığı git gide ilerler. Bunun üzerine bütün ümidini yitiren adam artık sessiz sakin ölümü beklemekten başka bir şansı kalmamıştır. Fakat gizli bir şekilde yürütülen bir proje olduğunu öğrenir. Bu proje onun son şansıdır ve bu proje konusunda çok kararsızdır. Çünkü proje başka bir kişinin hayatına son vererek senin yaşamanı sağlamaktadır. Başka biriyle bedenlerinizi değiştirerek onun genç vücudunda hayatına devam etmeni sağlamaktadır. Daha sonra tedaviyi kabul ederek işlemleri yaptırır ve kendini farklı bir bedenin içinde bulur. Herşey yolunda gitmektedir ve hastalıktan eser kalmamıştır. Fakat zamanla ilaçlarını aksatmaya başlar ve değişik rüyalar görmeye başlar. İlk başlarda kabustan ibaret sandığı şeyler aslında bedenini aldığı kişinin geçmişidir. Zamanla bu rüyalar artmaya başlar ve bu rüyaların kaynağını bulmak ister. Bu arayış içerisinde bulunduğu bedenin kirli geçmişi ile karşı karşıya kalır.

  Bilim kurgu ile aksiyonun harmanlandığı ve buram buram kalite kokan bir film ile karşınızdayız. Bir yanda paranın sunduğu mükemmel hayatın hastalıkla yok olduğu bir adam diğer yanda ise geçmişinden kurtulmaya çalışan genç bir ajan. Yapılan eleştiri ve puanlara göre bence kat kat üstünü hak eden kurgu ve oyunculuğu ile sizleri içine çeken çok güzel bir film aslında. İlk dakikasından son dakikasına kadar gizemin eksik kalmadığı filmde sürekli tempo artmaya devam ediyor. Git gide artan tempo bir süre sonra patlama noktasına geliyor ve noktada keyiften dört köşe oluyorsunuz. Soluksuz izleyeceğiniz bu film bir çok eleştirmen tarafından ortalama puan aldı fakat izledikten sonra bana hak vereceksiniz ve favori filmleriniz arasına koyacaksınız. Hem senaryo hem oyunculuk hem görüntü kalitesi ile 3 lü çeken film bilim kurgu ile başlayıp aksiyon ile son buluyor diyebilirim. Çok film izleyen biri iseniz birçok filmde bu senaryonun kullanılmaya çalışıldığını ve birçoğunun vasat olduğunu biliyorsunuzdur. Yine de bilmeyenler için de bir altyazı geçmek gerekirse bilim kurgu filmlerinin bir çoğu birbirinden alıntı yapar ve kendine göre düzenlemeye çalışır. Bu filmde onlardan bir tanesi fakat bunu çok iyi başarmışlar ve bu senaryo ya benzer bir çok filmden daha iyi bir film olduğunun garantisini verebilirim. İzlemek isteyenler için tavsiye ederim. Tereddüt etmeden izleyin. İyi Seyirler !
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! Takipçi 965 Eleştirisini Oku

  4,0
  31 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  İlk 10 dakikada konuyu anlayarak sonunu tahmin edebilirsiniz. Gerçekten beğenerek izledim, tahmin edilebilir olmasına rağmen fazlasıyla iyi kurgulanmıştı.
  Fundalina Jolie
  Fundalina Jolie

  Takip Et! Takipçi 178 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  Tarsem Singh’in Eiko Ishioka olmadan gerçekleştirdiği son filmi Self/less vizyonda.

  Yapay zeka, bilinç aktarımı, dna kodlarının değişimi, klonlama konularının beyazperde ekranlarından günlük hayatımızda kanlı canlı örneklerini görmeye hazırlandığımız bir dönem içerisinde olduğumuz malum. Tüm bu konulara ek, adalet ve vicdanı merkezine alan film, gözünüzden kaçmasın.
  cmalgac
  cmalgac

  Takip Et! Takipçi 57 Eleştirisini Oku

  3,0
  3 Kasım 2016 tarihinde eklendi
  Evet türü kesinlikle dram! Film tam bir dram, fragmanına göre bilim kurgu dersiniz ama işlenilen konu bir dram. Modern dünyanın dramları kaybolan benliklerimiz tarafından teknolojik olarak yaşanacak. İyi seyirler.
  Ahmet Büke
  Ahmet Büke

  Takip Et! Takipçi 791 Eleştirisini Oku

  4,5
  25 Mart 2021 tarihinde eklendi
  muhteşem seneryo. Ölümcül hasta adamın beyninin başka bedene aktarılması filmi… çok dikkatli seyretin, bazı yerler karışık. kaçırırsanız konuyu filmin tadı kaçar. yarım puanı bu karışıklıktan kestim..
  Comanchero
  Comanchero

  Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

  3,5
  28 Kasım 2015 tarihinde eklendi
  Filmin birçok yerine enteresan sürprizler yerleştirilmiş ve bu sürprizler de filmi sıradan ve vasat olmaktan kurtarmış. Damian'ın arkadaşı Martin ile ilgili sürpriz, Albright ile yaşlı profesör arasındaki ilişki gibi şaşırtıcı senaryo geçişleri filme lezzet katmış.
  Sahip olabileceğin Şey budur
  Sahip olabileceğin Şey budur

  Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

  2,0
  5 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  Bi film vardı Criminal isimli bi film, o filmde de buna benzer şeyler vardı, ama o film bundan daha iyi ve daha anlamlı ve bol aksiyonu vardı,
  Ama bu film insanı sıkıyor izlerken
  uğur Ö.
  uğur Ö.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,0
  13 Mart 2015 tarihinde eklendi
  Ahmet MEKİN'in 1987 de oynadığı KAVANOZDAKİ ADAM filmini hatırlattı fragmanı ve konusu
  Rabia K.
  Rabia K.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  Filmi çok beğendim çok etkileyici özelliklede sonu. Bazı yerlerde çok şaşırtıyo. Aksiyon çok yerinde kullanılmış. Kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerden 👍🏻
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top