Hesabım
  Pek Yakında
  Ortalama puan
  3,5
  526 Puanlama
  Pek Yakında hakkında görüşlerin ?

  74 Kullanıcı yorumları

  5
  17 Eleştiri
  4
  25 Eleştiri
  3
  14 Eleştiri
  2
  9 Eleştiri
  1
  5 Eleştiri
  0
  4 Eleştiri
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Yazdığı, oynadığı her filmle güldüren ve 'baya iyi filmmiş' yorumunu yapmamızı sağlayan ve tabii ki de gişeyi de kasıp kavuran Cem Yılmaz; bu sefer yapamamış gibi... Fragmanın pek ilgi çekmemesinin ardından, o kadar 'olumlu' yoruma karşın bir beklenti içindeydim fakat bu beklentiyi pek karşılayamadı Cem Yılmaz. Birkaç sahnede yapılan espri ve ani tepkiler güldürse bile genel itibariyle 'tam komedi' olarak yapılmamış, hatta 'tam dram' olarak da yapılmamış. 'Her şeyden yeteri kadar' olarak sunulan filmdeki dram ve komedi bence yeterli değil de. Oyunculuklar ise yetti ve arttı bile... 130 dakika film; ortalama olarak 1'er saat olarak 2 parça olarak yayınlandığında; ikinci yarının çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Gerek dram yönü, gerek espri yönü, gerek ise konuk oyuncuların görünmesi itibariyle daha da zevkli geçti ikinci yarı. Filmin güldüren sahnelerini toplasak sanırsam en çok 2.devreden sahne alırmış... 130 dakikalık filmde en beğendiğim yer finaliydi. Hiç beklemediğimiz(benim için öyle) bir yerde, hiç beklenmedik bir sebeple bitirmeleri cidden şaşırttı, zaten 130 dakikayı aşmış olsaymış sıkarmış film. Oynadığı tiyatrolarla ve Prensesin Uykusu filmiyle tanınan Çağlar Çorumlu'nun; bu filmle birlikte ününe ün katacağını düşünüyorum. Gerek senaryoda olan replikler, gerek ise kendi yaptığı mimikler ile birlikte filmin yıldızlarındandı. Birkaç sahnede güldürmesi, birkaç sahnede ise dram yaşatması filmi birazcık daha ilgi çekici yaptı... Bu filmden sonra daha çok teklif gelecektir Çağlar Çorumlu'ya, inanıyorum. Film içinde bir film izliyoruz aslında... Bizi, bize, bizle anlatan film; sinema sevgisini de olmayanlara ayrı bir aşılıyor. Gerek çeviri, gerek ise korsan cd ile ilgili güldürdükleri sahneler; ilk yarının belki de en iyi sahnesiydi. Ki bence filmi kurtaran sahnelerden de biri buydu. Film abartılacak kadar olmasa bile; 325 kopya ve tabii Cem Yılmaz adı gişeye yetebiliyor. Biraz daha iyi olsa çok daha gişe yapar derdim de; o kadar abartılacak kadar film olmamış gibi, ama yinede kalitesinden taviz vermemiş büyük beklentilerle izlemezseniz keyif alırsınız iyi seyirler...
  Aydın A.
  Aydın A.

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Kesinlikle Türk sinemasınında daha nicesine ihtiyaç olan bir film. Cem çok doğal oynamış, diğer oyuncularda gerçekten o sıcaklığı filme yansıtmışlar. İzlemezseniz çok şey kaçırırsınız..
  Berkay B.
  Berkay B.

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Gayet güzel ve başarılı bir film olmuş fazla komedi denemez ama gayet başarılı . Yorumları okuduğum zaman baya bir şaşkınlığa uğradım sonra dedim ki 5 yıldızlı otelleri bile kötüleyen insanlar güzellikten ne anlar.
  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takip Et! Takipçi 204 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  (...) Türk sinemasının yüzüncü yılında Yeşilçam'a saygı duruşunda bulunan, günümüzde eşine zor rastlanacak türden bir film Pek Yakında. Her ne kadar uzun süresini ve seyirci çekmek amaçlı klişelerini eleştirsek de baştan sona keyifle izleniyor. En önemlisi de, Recep İvedik'in gişe rekorları kırdığı bir zamanda sinema aşkından beslenerek izleyiciyi bu yönüyle cezbetmeyi başardığı için özel kılınmayı hak ediyor. Cem Yılmaz'ın, Yavuz Turgul imzalı Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni’nden ilham aldığını söylediği Pek Yakında, Wes Anderson tarzı capcanlı, rengarenk atmosferi, kalabalık oyuncu kadrosu, birbirinden leziz zekice esprileri ve fazlasıyla zengin öyküsüyle oldukça hoş ve naif bir aile filmi. Birkaç kusuru var, onları da affedin artık.
  Fundalina Jolie
  Fundalina Jolie

  Takip Et! Takipçi 178 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz’ın hem yazıp yönettiği ve uzun zamandır merakla beklediğimiz Pek Yakında vizyonda. Şimdiye dek Cem Yılmaz’ın el attığı en iyi proje olan film, duygusal komedi türünde ve aynı zamanda Türk sinemasına bir saygı duruşu niteliğinde.
  sinema
  1 ziyaretçi
  4,0
  7 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  'Hiç komik değil!' 'Gülmeye gittik, para boşa gitti!' gibi yorum yapanlara söylüyorum. Her komedi türü film seni kahkaha krizine sokacak diye bir şey yok. Bu filmde espiriler vardı bence çok yerinde espirilerdi. Cem Yılmaz'ın en iyi ve en kaliteli senaryosuna sahip filmlerinin başında geliyor. Gidin izleyin, emin olun buna değecektir.
  Ancak bu filme lütfen Recep İvedik kafasıyla gitmeyin, o filmle bu filmi kıyaslamayın bile. Pek Yakında filmi bir filmdir, film. Recep İvedik gibi saçmalıklarla dolu bir film değil.
  Boray I.
  Boray I.

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz gibi bir adam bu ülkeye bir daha zor gelir diyorum..
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Bazı filmler vardır, içinden "sinema" geçer. "Hugo"yu örnek verebiliriz son yıllardan. Veya "Cinema Paradiso"yu. Tabii Akademi Ödüllü "The Artist"i de sayalım. Bunlar genellikle "sinemaya saygı duruşunda" bulunurlar. Eğer başarılı bir perspektiften bakıyorlarsa ve ekip olarak iyi bir iş çıkarmışlarsa, bu tarz filmleri izlemek bir sinemasever için çok keyifli bir hal alır.
  Cem Yılmaz'ın son filmi de içinden sinema geçenlerden. Yukarıda saydığımız klasikler seviyesine çıkamayacak tabii ki, ancak ülkemiz sineması düşünüldüğünde gayet iyi bir noktada bana kalırsa. Uzun zamandır tercih ettiği kadroyla yola çıkmış yine, bir iki yeni katılım ile beraber. Çok samimi, sıcak bir ekip. Yeşilçam'a göndermeler, kimi zaman da dünya sinemasından referanslar. Dediğim gibi sağlam bir sinema seyircisi iseniz, daha fazla keyif alırsınız. Cem Yılmaz kuşkusuz iyi bir sinema seyircisi aynı zamanda, bu filminde bir kez daha kanıtlıyor bunu.
  Tabii her filmde olduğu gibi, "Pek Yakında"yı da beğenip beğenmemeniz filmden ne beklediğiniz ile doğrudan alakalı. Ne yazık ki Cem Yılmaz'ın tüm işlerinde, ondan yeni bir "G.O.R.A." beklenir oldu son 10 yıldır. Ve bu beklenti de "Hokkabaz" gibi, "Pek Yakında" gibi "görece" daha az komik filmlerine izleyicilerin dudak bükmesi sonucunu doğurdu. Sığ olmayan, kaliteli espriler yine var, ancak "G.O.R.A." gibi bir bombardıman da söz konusu değil. Bunun bilincinde olmak lazım, en azından bu filmin hakkını teslim etmek adına. Bana sorarsanız yapmanız gereken şey, koltuğunuza yaslanmanız ve eksiğini gediğini çok düşünmeden, keyif almaya çalışarak filmi izlemeniz.
  y-osmanoglu
  y-osmanoglu

  Takip Et! Takipçi 59 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Film Cem Yılmazın Komedi dalındakilerin dışındaki en iyi filmi bence. Hokkabazdan daha güzel olmuş. Film dram filmi tadında ancak baymıyor çok kaliteli esprilerle süslenmiş. Herkese tavsiye ederim. Tek kusuru filmde çok fazla reklam olması
  GoGoBaBa
  GoGoBaBa

  Takip Et! Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  4,5
  5 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Cem Yılmazın film sektörüne hiciv/eleştiri/karamizah yaklaşımıyla "yeşilcam" tarzıyla/modunda bakışı nasıl olur derseniz işte bu film ortaya çıkar, olmuş hemde çok güzel olmuş. Filmin içinde Cem Yılmaz "karakter"istik özellikleride var, nostalji de var, bu filmi anlayabilmek için Cem Yılmaz filmlerinide Yeşilçam sinemasını da bilmek gerekirki filmden maksimum keyf alınabilsin ve film anlanabilsin. Yoksa sadece güler çıkarsınız salondan , yada anlamadım dersiniz. Cem Yılmazın en iyi filmlerinden biri olmuş. Çok sevdim...
  Mehmet A.
  Mehmet A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,0
  9 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Sırf pepsi turkcell yandex reklamı olsun diye film yapmışlar. Bu yorumu yaptıktan sonra Para verip gidenin aklı yok. Cem yılmaz bitmiştir.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  2,5
  9 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Acıma yetime...
  Son bir espriyle sinemadan gülümseyerek çıkmanızı sağlamasına rağmen filmin komediden çok dram yönünün ağır bastığını vurgulamak gerekir.Cem Yılmaz'ın diğer filmlerini de izlediyseniz bu filmi, Her Şey Çok Güzel Olacak ile Hokkabaz arasında bir yere koyabilirsiniz.
  Cem Yılmaz filmde baş rolle birlikte birde yan role can veriyor.Bunun yanında filmin senaristi ve yönetmeni yine yabancısı değil...kendisi.Bu şekilde daha özgür oluyordur mutlaka ama bence yönetmenlik ve senaristlik kısımlarında yardım almalı.Zaten dikkat ederseniz kendisinin sinemada en başarılı olduğu filmler daha çok oyuncu olarak katkıda bulunduğu yapımlar.
  Bu film hikayesine göre biraz uzun bence bu yüzden ikinci yarıda biraz sıkıldım.Zaten film arasına girmeden izlediğimiz bölüm ikinci yarıya nazaran çok daha güzel.
  Çok gülücem,altıma işiycem ulan beklentisiyle izlemezseniz hayal kırıklığına uğramazsınız.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  biz Cem Yılmaz'ı ne yaparsa çok sevdik kesinlikle yine en güzelini yaptı 8/10
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  3,0
  3 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz filmde güzel bir atmosfer yaratmış. Son derece keyifle izledim. Mükemmel bir film mi? Hayır ama insana kendini iyi hissettiren filmlerden olduğu kesin.
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! Takipçi 301 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz'ın filmlerini ve el attığı her işi çok severim. Bu film içinde beklentim büyüktü. Peki beklentilerimi karşıladı mı? Aslında buna hem hayır hem de evet diyebiliriz.

  Evet dememin sebebi, oyunculuklar yerli yerinde, daha çok Hokkabaz gibi drama tadında, hem güldüren hem de üzen bir film olmuş. Ve film bu güldürme ve üzme sahnelerini başarıyla gerçekleştiriyor. Ayrıca bazı senaryodaki güzellikler filmi daha bir eğlenceli yapmış. (bu biraz aşağıda yazıyor bu arada

  Kötü tarafları ise, bu filmin Cem Yılmaz'ın diğer filmlerinin aksine birazcık daha fazla klişe içermesi. Ama bu klişeyi filmdeki oyunculuklar, olaylar sayesinde anlayışla karşılayabiliyoruz.

  Bu arada filmin özetini geçeyim biraz. "Yıl 1996. Eşkiya filminin setinde Zafer (Cem Yılmaz), oradaki 6. polisi oynuyordur. Bu sette yaşanan bir olaydan uzun yıllar sonra Zafer, Korsan DVD satıyordur ve eşi (Tülin Özen) ile arası iyi değildir. Zafer, eşinin gönlünü yeniden kazanmak için korsan DVD'ciliği bırakır. Zafer bir plan yapar ve tanıdığı arkadaşı Ejder'İn (Özkan Uğur) komşusu Ahben'i (Zafer Algöz) keşfederler. Ahben'in uzun yıllar önce yazdığı fakat efekt ve cast seçimi yüzünden hep ertelendiği bir senaryo vardır elinde; "Şahikalar: Kötülüğün Sonu". Zafer bir plan yapar ve karısını yeniden kazanmak ve hayatını düzene sokmak için bu filmi çekmeye karar verir." Daha sonrasında ise olaylar gelişir diyelim de fazla sürpriz vermeyelim.

  Yalnız filmde eski ünlü Yeşilçam Türk filmlerine oldukça fazla göndermede bulunmuş film bir yandan. Bunlar filme neşe katmış. Ya da mesela filmin eski-yeni fark etmez, o dönemlerin ünlü Türk oyuncularından bazılarını da filmin bir kenarına katmış. Bu da hoş bir sürpriz olmuş. Zaten bunlar saymakla yetmez ki, pek söylemeyeyim ben.

  Oyunculuklar ise samimi ve içten olmuş. Cem Yılmaz, filmi tek başına yazmış, yönetmiş. Oyunculuğu ise diğer filmlerine karşı daha bir doğal olmuş. Tülin Özen, oldukça gerçekçi oynamış. Aslında böyle teker teker saymayayım da, hepsi kendi dalında başarılı oynamış diyeyim. Bir tek Ayşen Gruda filmde az gözükmüş. Ben daha fazla gözükmesini bekliyordum ama uzun bir aradan sonra onu beyazperde de görmek hoş oldu.

  Pek Yakında, oldukça "hoş" bir film. Filmdeki olaylar güzel işlenmiş, yapılan emek gözüküyor. Tavsiye ederim. Bu arada filmde komedi var ama kahkaha tufanı beklemeyin çünkü film dram ağırlıklı. Ha son olarak şunu da söyleyeyim; bu filmin puanı rahatlıkla 3/5 veya 3.5/5 olabilirdi. Benim 4/5 vermemin nedeni filmin verdiği mesaj, içten oyunculuklar ve güzel bir konuya değinmesi diyebilirim. Ama evet, Cem Yılmaz'ın Hokkabaz gibi filmlerinin yanında sönük kalmış. Yine de film kendi etkisini gösteriyor. Tavsiye ederim. 4/5
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top