Hesabım
  Hayat Okulu
   Hayat Okulu
  6 Temmuz 2018 Sinemada / 1s 56dk / Dram, Komedi
  Yönetmen Nicolas Vanier
  Senarist Jérôme Tonnerre, Nicolas Vanier
  Oyuncular: François Cluzet, Eric Elmosnino, François Berléand
  Orijinal adı L'Ecole buissonnière
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  3,5 1 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Hayat Okulu, asi bir çocuk olan Paul ve Totoche’nin kesişen hayatlarını konu ediyor. Yetimhanede büyüyen Paul, Celest ve Borel’e emanet edilir. Asi bir çocuk olan Paul vahşi bir bölgedeki yeni hayatına alışmakta biraz zorlanır. O, yetimhanedeki kuralların burada da geçerli olacağını düşünmektedir. Fakat gerçek hiç de onun düşlediği gibi değildir. Celest'in kocası Borel, geniş bir arazinin bekçiliğini yapmaktadır. Bütün arazinin ve göletin sahibi olan ve malikanesinde tek başına yaşayan Fresnaye Kontu arazide kaçakçıların dolaşmasına göz yummaktadır. Bu duruma karşı olan ve kaçakçıların arazide dolaşmasını önlemeye çalışan Borel arsız ve kurnaz bir kaçakçı olan Totoche’nin peşine düşer. Paul, Totoche’nin yanında orman hayatını öğrenmeye başlar. Yeni bir dünya keşfeden Paul’un burada olmasının önemli bir sebebi vardır.

  Nicolas Vanier’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosu Vanier ve Jérôme Tonnerre tarafından kaleme alınıyor. François Cluzet ve Jean Scandel’ın başrolü paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Eric Elmosnino, François Berléand, Valérie Karsenti, Thomas Durand, Ilona Cabrera gibi isimler yer alıyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Hayat Okulu

  Yaşam hepimizin arazisi…

  Yazar: Banu Bozdemir
  L'Ecole buissonnière / Hayat Okulu’nun başında aklıma Charles Dickens’ı unutulmaz eseri Oliver Twist geldi. Kısa süren etkili yetimhane sahnesinde Paul neyse ki Oliver Twist kadar acılı bir hayatın içine atılmıyor yetimhane sonrasında. En azından hayatı tanımasında ona eşlik eden, doğanın kucağında nefes almasını sağlayan ve kendisine sevgisini gösteren insanlar ver etrafında. 1920’li yıllar atmosferinde geçen film büyük bir malikanenin arazisinde geziyor daha çok. Öyle büyük bir arazi ki bir sürü hayvanın yaşam alanı bir yandan da. Özellikle de geyiklerin. Celest ve Borel gözetiminde yeni hayatına başlayan Paul, kurallar ülkesinden özgürlükler diyarına geçmiş gibidir adeta, köşe bucak her yere girip çıkarak hayatta yaşam hakkının önemini öğrenir. Bir yandan da doğanın dengesini çözümlemeye çalışır. Filmin avcılık avlanma kısmını özellikle de teknede yaşayan Totoche’nin Paul’e yaşamak iç
  Eleştirinin tamamı
  Hayat Okulu Altyazılı Fragman 1:53
  Hayat Okulu Altyazılı Fragman
  3.937 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperde'de Bu Hafta! (06 - 12 Temmuz) 2:51
  Beyazperde'de Bu Hafta! (06 - 12 Temmuz)
  466 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Vizyondaki Filmler!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  5 Temmuz 2018 Perşembe

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  17 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa
  Dağıtımcı Chantier Films
  Yapım yılı 2017
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Fransızca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  • Duru Bahtsız
   İlgi çekici bir film. Güzel bir bağ kurulmuş
  Yorumları göster
  Back to Top