Hesabım
  Direniş Karatay
  Ortalama puan
  3,3
  137 Puanlama
  Direniş Karatay hakkında görüşlerin ?

  40 Kullanıcı yorumları

  5
  20 Eleştiri
  4
  4 Eleştiri
  3
  3 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  3 Eleştiri
  0
  8 Eleştiri
  Ankarali0606
  Ankarali0606

  Takip Et! Takipçi 78 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Film Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun perde arkasını anlatmasının yanı sıra Devleti ebed müddet anlayışını çok iyi yansıtmış ve ayrıca oyuncu kadrosunun çok kaliteli olması da filmin güzel bir yanı unutulan kahramanlardan Emir Celaleddin Karatay'ı bizlere hatırlatarak ve galiba çekilen ilk Selçuklu filmi olmasıyla da ayrı bir önem taşıyor tabi ki gerçekten oyuncu kadrosu mükemmel olup da senaryosu zayıf olan filmlerden olmamış filmde oynayan oyuncuların dizileri olmasa ve aynı kadro aynı konuda dizi çekse reytingleri alt üst edecek bir yapım olmuş
  Kaan K.
  Kaan K.

  Takip Et! Takipçi 13 Eleştirisini Oku

  2,5
  10 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Film de bol aksiyon diyorlar ama ben göremedim.Bazı sahneler çok havada kalmış tamamen saçmalanmış (Noyan (Moğol hükümdarı) ın oğlunu otağının önünde öldürüyor Kutay denen çocuk sonra hop bir bakıyorsun kendi tarafına dönmüş adam yatağında sonra Noyan intikam naraları atıyor konyayı yakıp yıkacağım diye .Yani tam bir kara murat Cüneyt Arkın Filmleri havası var.
  csendmuh
  csendmuh

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  1,0
  11 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  tarih yaparız, yazmayız ve saçma sapan tarih filmleri çekeriz. dizi çekmişler sanki neredeyse hiç bilgi yok, Karatayın gayri meşru oğlu mu var bilemiyorum ama diyolaglar metinler iğrenç, hiç tarihi havayı hissettirmiyor.
  amarcord
  amarcord

  Takip Et! 31 Eleştirisini Oku

  2,0
  13 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Yine olmamış. Milliyetçi duyguları tatmin etmek ve karşılığında para kazanmak istiyorsunuz ama olmuyor. Hollywood epik filmleri karşısında komik kalıyor bu filmler. Birde tarihi şahsiyetleri karakter haline getiremiyoruz. Hepsi kutsal kusursuz insanlar, olmuyor işte.
  Alpinar G
  Alpinar G

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Mart 2018 tarihinde eklendi
  çok başarılı bir proje türk milletinin bu dünya felsefesini güzel anlatıyor bayağı gaz veriyor tebrikler projedekilere.filmdeki duygu ve mantık gayet orantılı.iyilik ve kötülük meydanda.bazı ülkülere selam çakması da sürprizli çok akıcı yormuyor film selamlar
  Mustafa K.
  Mustafa K.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Selçukludan Osmanlı’ya uzanan el ahiler! Şu şanlı tarihimizde ne isimler var be emir celaleddin karatay, ahi evren Sekçuklu devletinin yıkılış sürecinde yaşadıkları ve kayı obasına gönderdikleri mektup..Arkadaşlar film harikaydı falan yazmayacağım çünkü film bugüne kadar hiç ele alınmamış bir tarihi kesiti yansıtıyor oyunculuklar iyiydi hikaye sürükleyici lüzumsuz hiçbir sahne yok geçişler ani ve sert bu hoşuma gitti hiç sıkılmadan bilmediğiniz ama gerçek bir şeyi izliyorsunuz Tavsiyem şu ki bu filmi izlemek size çok şey kazandırır Gidin izleyin bence.
  Murat K.
  Murat K.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Daha iyisi mümkün müyüd, herseyin daha iyisi mümkün, ancak efektler, seslendirme, savas sahneeri oldukca inandirici ve gercekci, kadro iyi hal böyle iken milyon dolarlar ile dünya icin cekilmis prodiksionlar iye kiyaslayip olmamis demek cok acimasizca . 10 üzerinden 8 ve 5 üzerinden 4 verilecek oldukca iyi bir film. Ne yazik ki Amerikan Pastasi ve Amerikan Sapigi gibi sacma , Yüzüklerin Efendisi gibi hayal ürünü filimler bizde bir kesimin daha cok tercih ettigi filimler, eee ne de olsa Amerikan mensei hangisinde siz karar verin .
  Sinan Deniz
  Sinan Deniz

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Gerçekten Türk tarihini anlatan çok güzel bir film...Filmde abartılı sahanelerin olmaması ve konunun özünün verilmeye çalışılması takdire değer...
  Ibrahim Y
  Ibrahim Y

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Ağustos 2018 tarihinde eklendi
  tarihi çok iyi anlatan ve arkasında ki sırları aydınlatan güzel bir film olmuş 5 bin yıllık bir geleneği çok güzel kurgulamış, çekimler ve görseller de çok güzel olmuş
  Ogun Y
  Ogun Y

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  1 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  Hayatımda izlediğim en kötü tarih filmiydi,yapmacık roller,tarihle ilgisi olmayan bir hikaye,kurgu basit...Tek kelimeyle iğrençti.
  Serkan A.
  Serkan A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  11 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Görsel efekt kalitesi daha düşük yapmacık duruyor. spoiler:
  olmamış yapamamışsınız. Yani beğenmedin
  Gerçekçi Eleştirmen
  Gerçekçi Eleştirmen

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  3,0
  11 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Tarihimiz açısından konu çok güzel ve önemli fakat yeterince çalışmamışlar. Filmde teknik hatalar ve teknik mantığı hatası var, örnek veriyorum bütün ömrünü orduda geçirmiş bir asker kolları ve kasları çok kalın ve güçlü olmalı halbuki filmdeki askerlerin kolları kız kolu gibi. Diriliş Ertuğrul dizisindeki savaş ve kılıç teknikleri bu filmdekilere göre çok daha gelişmiş ve kaliteli. Makyaj hatası var. Müziği çok zayıf. Sonunu da iyi bağlamamışlar. Bu tür hatalardan dolayı Holywood gibi dünyaya film satamıyoruz. Daha çok çalışmamız gerek çok gelişmemiz gerek. Sonuç olarak da bu film bir Türk yapımı gidip izlemenizi tavsiye ederim fakat beklentiniz büyük olmasın.
  Mustafa A.
  Mustafa A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  30 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Filmi daha yeni izleme fırsatı buldum.
  Açıkçası gitmeden kafamda birçok soru işareti vardı. Ancak filmden çıktıktan sonra o kadar mutluydum ki. Demek ki biz de bu tarz filmleri çekebiliyormuşuz. Hiç dert etmeyin ve kesinlikle gidin. Çekim kalitesi, oyunculuk, hikaye vs. alanlarında son yıllarda izlediğim en güzel filmdi.
  Özay K.
  Özay K.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Tarihimizi Osmanlinin kurulus surecinden onceki donemi aydinlatan, anlatan bir direnis karatay filmi icin kto karatay üniversitesini tebrik ediyorum.
  Mustafa A.
  Mustafa A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Selçuklu tarihinden yapılan ilk film bildiğim kadarıyla. Büyük emek var. Dünya çapında bir yapım olmuş. Tavsiye derim.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top