Hesabım
  Ah Müjgan Ah
  Ah Müjgan Ah
  Vizyon tarihi belirsiz | 1s 14dk | Dram, Romantik
  Yönetmen Mehmet Dinler
  |
  Senarist Safa Önal
  Oyuncular: Sadri Alışık, Esen Püsküllü, Salih Güney
  Üyeler
  3,4 4 oy
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Ah Müjgan Ah, birbirini seven iki gencin sınanan ilişkilerini konu ediyor. Fakir bir adam olan Hüsnü gündüzleri manavda çıraklık geceleri ise oduncuda bekçilik yaparak geçinmeye çalışır. Hüsnü, aynı mahallede oturan Müjgan’a aşıktır. İki sevdalı evlenecekleri günün hayalini kurar. Evlilikleri karşısında tek engel olan Müjgan’ın annesi Aliye’yi de ikna ettiklerinde düğün hazırlıklarına başlarlar. Müjgan, çeyiz yapabilmek için terzide işe başladığında değişmeye başlar. Genç kadın orada gördüğü zengin ve lüks hayata özenir. Patronun oğlu olan Faruk Müjgan ile ilgilenmeye başlayınca Aliye’nin fırsat ayağına gelir. Kızını Faruk ile evlendirmeyi planlar ve Müjgan lüks yaşamın etkisinde kalarak evlenmeyi kabul eder. Fakat Müjgan’ın hayalinde hayat pek de umduğu gibi değildir. Faruk birkaç yıl sonra Müjgan’dan sıkılır ve onu terk eder. Bu süreçte Müjgan ile Hüsnü’nün yolları tekrardan kesişir.

  Mehmet Dinler’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Safa Önal kaleme alıyor. Sadri Alışık ve Esen Püsküllü’nün başrollerini üstlendiği filmin kadrosunda Salih Güney, Mualla Sürer, Sami Hazinsez, Güzin Özipek gibi isimler yer alıyor.

  Öneriler

  Oyuncular

  Sadri Alışık
  Rolü : Hüsnü Nesedenyana
  Esen Püsküllü
  Rolü : Müjgan

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 1970
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 1970, En iyi film: Dram, {Genre} türündeki en iyi filmler : 1970.

  Yorumlar

  • Buse K
   Tekrar tekrar izlemelik..
  Back to Top