Hesabım
  Beni Unutma
  Beni Unutma
  26 Aralık 2003 Sinemada | 1s 58dk | Dramatik komedi, Romantik
  Yönetmen Gabriele Muccino
  |
  Senarist Gabriele Muccino, Heidrun Schleef
  Oyuncular: Monica Bellucci, Fabrizio Bentivoglio, Laura Morante
  Orijinal adı Ricordati di me
  Üyeler
  3,2 24 Puanlama, 11 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Bir zamanlar büyük bir yazar olmak hayali ile yaşayan Carlos, şimdi bir finans şirketinde çalışmaktadır. Monoton bir yaşamı vardır. Karısı Guilia’nın rüyalarında ise hep bir aktris olarak yaşamak varken o da hayal kırıklıkları içinde yola devam etmektedir. Gençliğinde kendini ailesine adayarak bu hayalden vazgeçip öğretmenlik yapmayı seçmiştir. Mahkum olduklarını sandıkları bu hayatları yaşarlarken gençlik dönemlerini tamamlamakta olan kızları ve oğullarına hiçbir şey veremediklerini düşünürler. Gençler, yaşamın anlamanı kavramak uğrunda mücadele verirlerken Carlos, eski sınıf arkadaşları ile bir araya geldiği bir gün, gençlik aşkı Alessia ile karşılaşır. Her ikisi taraf da birbirlerine evliliklerinin iyi gitmediğini itiraf ederler. Tutku yeniden alevlenmektedir. Bu sırada Giulia da bir sahne oyununda seslendirme ile ilgili bir teklif alır. Her ikisi taraf da hayatlarında neyin eksik olduğunu keşfetmeye çalışmaktadırlar.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Beni Unutma

  Kendini Unut <b>Beni Unutma</b>

  Yazar: Zafer İlbars
  Sem Mendes'in Amerikan Güzeli filmi bir Amerikan ailesinin özelinde yapmış olduğu toplumsal eleştiriyle dikkatleri üzerine çekmişti. İtalyan yapımı olan Beni Unutma konusu ve düşünsel yoğunluğu dikkate alındığında Mendes'in filmi ile benzerlikler taşıyor. Ama sınırlarını çok da fazla genişletmeden, daha temkinli adımlarla yokluyor fethetmeye çalıştığı alanları. Yine de özellikle yaratılan aile içi gerilim, filmin "çizmeyi aşması"nı sağlıyor.Film, arzu etmedikleri yerlerde bulunan ve orta yaşa geldiklerinde yaşadıkları bunalımla geçmişlerini sorgulayan bir karı kocanın yaşamını anlatıyor. Bu mutsuz çift, ergenlik çağındaki çocuklarının yaşadığı filizlenmenin de etkisiyle hayatlarını sorgulamaya daha bir kararlılıkla gidiyorlar. Ve yıllar sonra bulundukları noktayı benimseyememenin verdiği memnuniyetsizlik zehirli bir sarmaşık gibi hayatlarını sarmalamaya başlıyor. Aile ve iş yaşamlarındak
  Öneriler

  Oyuncular

  Monica Bellucci
  Rolü : Alessia
  Fabrizio Bentivoglio
  Rolü : Carlo Ristuccia
  Laura Morante
  Rolü : Giulia Ristuccia
  Silvio Muccino
  Rolü : Paolo Ristuccia

  İzleyici eleştirisi

  ilkerekleme
  ilkerekleme

  Takipçi 413 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  17 Mayıs 2006 tarihinde eklendi
  `monica bellucci` var diye izlenmemesi gereken,bellucci üzerinden prim yapmaya çalışmış olsa da,insanlar arasındaki kopuklukları,iyi analiz eden senaryosuyla,ilişkilerimizi gözden geçirmemizr dayanak sağlayan diyaloglarıyla izlenmesi gereken film..
  widmark-2
  widmark-2

  Takipçi 457 değerlendirmeler Takip Et!

  2,0
  11 Kasım 2006 tarihinde eklendi
  aslında güzel bir film değil fakat etkiledi beni belkide sabaha karşı izlediğim içindir

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke İtalya, Fransa, İngiltere
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 5 000 000 EUR
  Dil İngilizce, Fransızca, İtalyanca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2003, En iyi film: Dramatik komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2003.

  Yorumlar

  Back to Top