Hesabım
  Enter The Dragon
  Enter The Dragon
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Aksiyon, Polisiye, Dram, Gerilim
  Yönetmen Robert Clouse
  Senarist Michael Allin
  Oyuncular: Bruce Lee, John Saxon, Jim Kelly
  Orijinal adı Enter the Dragon
  Üyeler
  4,1 136 Puanlama ve 21 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Gizli servis Bruce Lee’den Han adında bir uyuşturucu baronunun düzenlediği bir dövüş turnuvasına katılmasını ister. Lee kızkardeşinin ölümünden sorumlu olan bir dövüşçünün de yer aldığı bu turnuvaya girmeyi kabul eder. Böylelikle hem intikam alma fırsatı bulacak hem de suç şebekesini ortaya çıkarıp çökertebilecektir.

  Lee, turnuvadaki Roper ve Williams isimli iki Amerikalı dövüşçüyle işbirliği yapar. İkili turnuvadaki ödülün peşindedir. Lee ise Han’ın... ve intikamının.

  Enter the Dragon, Bruce Lee’nin dünyaca en meşhur filmi olmasını belki de arkasında Warner Bros.’un tam desteği ve ticari zekasını taşımasına borçludur. Enter the Dragon’un, Batı dünyasındaki dövüş sanatları filmleri furyasını tetiklemiş olması gibi bir özelliği mevcuttur.

  Lee’nin bu filmin devamı kabul edilen Game of Death’in çekimleri sırasında ölmüş olmasını da üzücü bir detay olarak not düşmekte yarar var.
  Öneriler

  Oyuncular

  Bruce Lee
  Rolü : Lee
  John Saxon
  Rolü : Roper
  Jim Kelly
  Rolü : Williams
  Kien Shih
  Rolü : Han
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  4,0
  19 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Bruce lee'nin en iyi filmi diyebiliriz,eğer öldürülmeseydi çok daha iyilerini yapacağından emin olduğumuz unutulmaz efsane,onun gibi dövüşen biri bir daha gelir mi bilinmez ama bruce lee olmadan bu filmi düşünmemiyorum ama onunla bilirkte mükemmel...
  mamoru
  mamoru

  Takip Et! Takipçi 147 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  O yıllarda yaşamamış olsada bizim nesil ve sonrakiler (1980 sonrası doğumlular) Bruce LEE hayranlığıyla, sevgisiyle, felsefesiyle büyüdük :P Babalarımız, dayılarımız, amcalarımız, abilerimiz hep ondan bahseder ve onun mükemmel bir insan olduğu fikrinde birleşirlerdi :)) O bizim hiç göremediğimiz abimiz, dayımız, babamız, amcamızdı. O bizim hiç göremediğimiz öğretmenimiz, yaşam koçumuzdu. O tüm ...
  Devamını oku
  dercan
  dercan

  Takip Et! Takipçi 24 Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Bruce lee bence o bir efsane çünkü bütün filmlerinde karakterle bütünleşe biliyorsunuz. Dikkat ettiyseniz enter the dragon filminin dövüşler sahnelerinin bir çogunu plansekans olarak yapmaktadır ki bu da kendine olan güveni ve becerisini gösterir.Sadece bir dövüşçü degil büyük bir oyuncudur da Fakat özel hayatının bu kadar başarılı olduğunu zannetmesem de o bir Efsane. ve şunu da eklemeliyim bir çok ünlü ...
  Devamını oku
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Bir çok, dövüş turnuvası filmine, ilham vermiş şahane Lee filmi...
  21 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 1001 Film (1970-1985)

  Yapım, "Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 1001 Film" listesinde yer alıyor.

  Son Haberler

  Film Çekimleri Sırasında Yaşamını Yitiren Oyuncular...
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  11 Eylül 2019 Çarşamba

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD, Hong Kong
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 1973
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 1 başlık
  Bütçe $ 850 000
  Dil İngilizce, Kantonca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   4X4 KUSURSUZ 10 ÜZERİNDEN 10Bu filmi, ikiye ayırmak en doğrusu olur kanımca. Zira ilk film (asıl film) Ekim 1972'de çekilmeye başlanmış; konusu, yeri, oyuncuları, senaristi, hikayesi ve yönetmeni itibarı ile tamamen farklı bir filmdir.Bruce Lee'nin, yazıp-yönetmeye 1972 yılı nda başladığı, son filmi kabul edilen ve yaşarken izleyemediği iki filminden biridir . Zira Bruce Lee, bu filmi tamamlayamamış, diğer filmi olan Enter the Dragon'un ise galasını izlemeye ömrü yetmemiştir. Bruce Lee, filmin çekimleri sırasında, büyük bir Amerikan film şirketi olan Warner Bros tarafından kendisine film teklifi gelince, bu filmi yarıda bırakıp, Enter the Dragon (Ejderin Üç Fedaisi veya Ejder Kalesi) filmini çekmiş ve bu film sayesinde şöhretine şöhret katmıştır. Yazık ki iki filmi de dünya gözü ile izleyemeden aramızdan ayrılmıştır.Filmin çekimleri esnasında Bruce Lee'nin ölmesi üzerine yarım kalan film, daha sonra yapımcı Raymond Chow, yönetmen Robert Clouse ve oyuncu Sammo Hung'un büyük çabaları ve elde Bruce Lee'den kalan ve pek de sağlam olmayan 108 dakikalık bir görüntü ile ancak 1978 yılında gösterime girebilmiştir. Fakat bu gösterime giren film, asla Bruce Lee'nin hayal ettiği, kurguladığı, senarize ettiği film olmamıştır. Konusu, oyuncuları büyük ölçüde değiştirilmiş; hatta Bruce Lee'nin göründüğü ve orijinal versiyonunda yaklaşık 40 dakika olan son sahneler dahi makaslanıp, 15 dakikaya düşürülmüştür. Yani Bruce Lee’nin, gerçek hayatta öğrencisi olan Kareem Abdul Jabbar, yaşarken Jeet Kune Do lisansı verdiği dört öğrencisinden biri olan Dan İnosanto ve Hapkido dövüş sanatının dünyada 1 numarası olan Ji Han-Jae ile oynadığı 40 dakikalık sahneler, makaslanıp 15 dakikaya düşürülmüş, açıkçası filmin canına kıyılmıştır.
  Yorumları göster
  Back to Top