Hesabım
  Koro
   Koro
  29 Nisan 2005 Sinemada | 1s 37dk | Dramatik komedi, Müzik
  Yönetmen Christophe Barratier
  |
  Senarist Christophe Barratier, Philippe Lopes-Curval
  Oyuncular: Gérard Jugnot, François Berléand, Jacques Perrin
  Orijinal adı Les Choristes
  Üyeler
  4,4 444 Puanlama, 66 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Fond de l’Etang, Fransa’da bir sayfiyede sorunlu erkek çocukları için eğitim veren bir yatılı okuldur. 20. yüzyılın ortalarında, egoist, disiplin delisi bir müdür olan M. Rachin tarafından yönetilmektedir. Felsefesi aksiyon-reaksiyon şeklindedir. Ancak onun sistemi asi yaradılışlı çocuklar üzerinde hiçbir işe yaramamakla beraber ters tepkiye neden olmaktadır. Bir gün okula M.Clement Mathiue adında yeni bir eğitmen gelir. Orta yaşlardaki bu adam hayatı boyunca birçok şey için çabalayıp hayattaki yerini bulmaya çalışmış biridir. Her ne kadar çocukları ziyadesi ile haylaz bulsa da M. Rachin’in fikirlerine inanmaz. Tek çare en iyi bildiği aracı kullanmaktır. Müzik her derde deva olabilecek evrensel bir güçtür nihayetinde. Okul dahilinde kurduğu koro ile herkesin hayata bambaşka bir pencereden bakmasını sağlayacaktır. Koro en iyi yabancı film dalında Oscar ve Altın Küre adaylığı ile birlikte pek çok adaylık kazanan bir filmdir. Fransa’daki Sezar Ödülleri’nde En İyi Müzik ve Ses Ödüllerini almıştır.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Koro

  En Popüler Koro

  Yazar: Ali Ercivan
  Filmekimi'nin bu yılki Fransız temsilcilerinden Koro, Fransa'da ulaştığı 7 milyonluk rekor seyirci sayısının da işaret ettiği gibi, tam bir popüler sinema örneği. En iyi örneği olarak rahatlıkla Ölü Ozanlar Derneği'ni gösterebileceğimiz ve artık neredeyse bir alt tür haline gelmiş öğretmen-öğrenci filmleri formülünün son uygulayıcısı. Fransa'nın bu yıl Oscar ödülleri için Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışmak üzere seçtiği resmi temsilcisi olan Koro, kendi şablonunu başarıyla da uyguluyor.Christophe Barratier imzalı film, İkinci Dünya Savaşı sonrası Fransa'sında, Gérard Jugnot tarafından canlandırılan Clément Mathieu adlı bir öğretmenin, Yerin Dibi adlı bir yatılı okulda çalışmaya başlamasını ve sorunlu erkek çocuklardan oluşan sınıfını müzik yoluyla eğitmesini anlatıyor. Otoriter müdür tarafından o güne kadar hep ceza ve dayak yoluyla eğitilmeye çalışılmış farklı yaşlardan ço

  Fragmanlar

  Koro Orijinal Fragman 1:30
  Koro Orijinal Fragman
  25.595 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  TV’de Hafta Sonu (31 Mayıs-2 Haziran)
  Haberler - TV Özel Dosyalar
  31 Mayıs 2019 Cuma

  Oyuncular

  Gérard Jugnot
  Rolü : Clément Mathieu
  François Berléand
  Rolü : Rachin
  Jacques Perrin
  Rolü : Pierre Morhange adulte
  Jean-Baptiste Maunier
  Rolü : Pierre Morhange

  İzleyici eleştirisi: sevdiler

  En iyi ve en faydalı yorumlar
  naked-soul
  naked-soul

  Takipçi 561 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  6 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  çok sıcak çok içten...bu film ilk çıktığında çok merak ediyordum ama arkadaşım beklediğimi bulamadım dediğinde filmi izlemekten vazgeçmiştim o zamanlar. geçenlerde elime geçince arkadaşlarımı da toplayıp izledik. gerçekten de hoşumuza gitti. haylaz bir sınıfı yola getirme çabaları içinde olan idealist bir öğretmenin hikayesi hep tanıdık gelir bize. bu film de bildiğimiz konudan yola çıkmasının yanında ...
  Devamını oku
  potasyum
  potasyum

  Takipçi 531 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  1 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Eğitim filmlerinin en güzel örneklerinden biri.
  Mert H
  Mert H

  Takipçi 1.250 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  22 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Müzikleriyle insanı baştan çıkaran, gerçekten güzel bir film. Konusu daha önce birçok filmde işlense de yalnızca filmin sonu ve müzikleri için bile izlenir.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  13 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  uzun zamandır bir filme 10 puan vermemiştim,tam içime sinmeden de bunu sık sık yapmam.ama inanın koro 10 puandan da fazlasını hak ediyor.müthişmiş harikaymış bu kelimeleri geçiyorum ve ben bu filme kusursuz sıfatını layık görüyorum.aklınızda sinemanın tanımı nasıldır bilemem ama,açıkçası benim kendi anlayışım doğrultusunda her şeyiyle üst düzey bir yapım.mutlaka izlenmesini öneriyorum.

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa, İsviçre, Almanya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 5 500 000 €
  Dil Fransızca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2003, En iyi film: Dramatik komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2003.

  Yorumlar

  Back to Top