Hesabım
  2022'nin En İyi Romantik Filmleri

  2022'yi bitirmeye yaklaştığımız ve sonbaharın hüznüyle sarıldığımız bu günlerde, romantik filmlerden iyisi yok

  .
  Beyazperde

  2022'yi yavaş yavaş uğurlamaya hazırlanırken, sonbahar hüznünü battaniye altında, elimizde sıcak içeceklerimiz, romantik filmler izleyerek yaşamak gibisi yok. Bu yıl birçok yeni romantik film dijital platformlarda ve sinemalarda yer aldı. İşte onlardan sizin için seçtiklerimiz..

  Marry Me

  Universal Pictures

  Evlen Benimle'de pop yıldızı Kat Valdez (Jennifer Lopez), aynı derecede ünlü nişanlısı (Maluma) ile büyük bir sahnede evlenmeye hazırlanırken, aldatıldığını öğrenir. Terk edilen Kat, seyirciler arasında mütevazı bir babayı (Owen Wilson) gözüne kestirip, ona evlenme teklif eder.

  The Royal Treatment

  Netflix

  Prensin Düğünü filminde; açık sözlü bir kuaför salonu sahibi genç kız, bir kraliyet düğünü için saç yapması için işe alındığında, kendisini sevgisiz ve görücü usulü bir evliliğe adamış olan bir prens ile tanışır. Kuaförün yaşama sevinci, kısa sürede prense bulaşır. Zaman kadar eski olan bu neşeli masalda, bundan sonra ne olacağını tahmin edebileceğinize bahse gireriz.

  The Sky Is Everywhere

  Apple+

  Romantik filmleri, melankoli ve büyülü gerçekçilikle seviyorsanız, kız kardeşini kaybeden ama aşkı başka yerlerde bulan müzik tutkunu bir gencin bu hüzünlü hikayesini anlatan The Sky is Everywhere güzel bir seyirlik.

  I Want You Back

  I Want You Back'te ruh eşleri onları terk eden Peter ve Emma, eski sevgililerini geri kazanmak için güçlerini birleştirirler. Keskin zekalı diyalogları ile ilgi çeken bu filmi Prime Video'da izleyebilirsiniz.

  The Lost City

  Paramount Pictures

  Bu yıl sinemalarda izlediğimiz Sandra Bullock ve Channing Tatum başrollü Kayıp Şehir; macera, romantizm ve komediyi harmanlıyor.

  Aşk Taktikleri

  Netflix

  Netflix'in orijinal filmi Aşk Taktikleri, platformun en çok izlenenleri arasına kısa sürede girmişti. Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız'ın başrolleri paylaştığı filmde, tek gecelik bir ilişkinin ardından üzülen arkadaşını teselli etmek için, reklamcı bir playboyu kendisine aşık etmeye çalışan bir bloggerın hikayesi.

  Ticket to Paradise

  Peacock

  Julia Roberts ve George Clooney gibi iki büyük yıldızı buluşturan Cennete Bilet; hayatının aşkını bulduğuna inanan kızlarına engel olmak için birlikte hareket etmek zorunda kalan eski bir karı kocanın hikayesini konu ediyor. Kısa bir süre önce Chicago Üniversitesi'nden mezun olan Wren Butler, ey yakın arkadaşı Lily ile Bali’ye gider. Burada yaşayan bir adamla tanışan Lily, ani bir evlilik kararı alır. Bunun üzerine Lily’nin ebeveynleri, kendilerinin 25 yıl önce yaptığı hatayı çocuklarının yapmasını engellemek için harekete geçer. Bu sırada düğün hazırlıkları için Bali’de kalan Wren de hayatının aşkı ile karşılaşır.

  Rosaline

  Hulu

  Romeo ve Juliet'in esprili bir hikayesi olan Rosaline, hikayeyi Romeo'nun eski sevgilisinin gözünden anlatıyor.

  Father of the Bride

  Warner Bros.

  90'ların sevilen romantik komedisi Gelinin Babası uyarlaması olan filmde; boşanmanın eşiğinde olan Billy ve Ingrid, en büyük kızları Sofia Miami'ye gelip nişanlandığını ve müstakbel eşiyle birlikte Meksika'ya taşınmayı planladığını açıkladığında şok olurlar. Düğün planlaması hemen yapılırken Billy ve Ingrid, kızlarının bu büyük gününü olabildiğince özel kılmak için sorunları bir kenara bırakmak zorundadır.

  Fire Island

  Gurur ve Önyargı ya da Clueless'tan ilham alan bu romantik komedi, bir grup arkadaşın en iyi LGBTQ+ tatil beldesi olan Fire Island'a yaptığı geziyi takip ediyor.

  Persuasion

  Netflix

  Bridgerton ve dönem romantizmlerine doyamıyor musunuz? O halde Jane Austen'ın son romanından uyarlanan İkna'yı kesinlikle sıraya koymanız gerekiyor. Film, ailesi tarafından mütevazı Frederick Wentworth ile evlenmemeye ikna edilmesinden yıllar sonrasında, Anne Elliot'a odaklanıyor. Anne ve Frederick yıllar sonra tekrar karşılaşıyorlar, peki ya ikinci bir şansları olacak mı?

  Cha Cha Real Smooth

  Apple TV+

  Üniversiteden yeni mezun olan 22 yaşındaki Andrew’in hayatta ne yapacağına dair bir fikri yoktur. New Jersey'de yaşayan ailesinin yanına geri dönen Andrew’in üniversitede öğrendiği tek şey parti yapmaktır. Hiçbir iş ya da yaşam beklentisi olmayan Andrew, parti vermeye başlar ve bu sırada genç bir anne olan Domino ve kızı Lola ile tanışır. Domino ve Lola sayesinde Andrew, sonunda istediği bir geleceği keşfeder.

  Crash

  Hulu

  Crush'da; Paige, CalArts'taki yaz programına kabul edilmeyi ve sonunda uzun zamandır aşık olduğu Gabby'ye çıkma teklif etmeyi hayal ederken, başka birine aşık olmayı hiç beklemiyordur. Romantik komediler hep, beklenmeyenden çıkmaz mı zaten?

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top