Hesabım
  Korku Filmi Geçmişlerinden Kurtulabilen 12 Hollywood Yıldızı!
  3 Kas 2022 - 14:02

  Bazı Hollywood yıldızlarının kariyeri hiç beklenmedik filmlerle filizlendi...

  Beyazperde
  Beyazperde

  Başlamak için iyi bir nokta diye bir şey yok, önemli olan başlamanın kendisi. Şu anda Hollywood'un en saygın isimlerinden bazılarının kariyer yolculuklarına göz atmak bu sözü kanıtlamaya yeterli.

  Jennifer Aniston, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Scarlett Johansson da dahil olmak üzere bugün muazzam bir kariyere sahip gözde yıldızlar, kariyerlerinin başında genellikle düşük bütçeli olan ve -bazıları sonradan kült olsa da- zamanında pek de iyi karşılanmayan korku filmlerinde rol aldılar.

  Bugün bu filmleri yeniden ziyaret etmek, çoktan unuttuğumuz bazı performanslarla karşılaşmamıza ve gerçek yeteneğin her yerde, her koşulda parladığına tanıklık etmemize olanak sağlıyor.

  İşte korku filmi geçmişlerini arkalarında bırakabilen 12 yıldız isim...

  Brad Pitt - "Cutting Class" (1989)

  April Films

  Brad Pitt'in kariyeri 1987 yılında, televizyon dizilerindeki küçük rollerle başladı. 1989 yapımı gençlik slasher filmi "Cutting Class" aktörün ilk sinema filmlerinden ve ilk büyük rollerinden biri. Pitt, filmde bir lisenin basketbol yıldızı olan popüler kötü çocuğunu canlandırıyor ve bir öğretmenin ölümüyle başlayan bir dizi gizemli cinayetin şüphelisi haline geliyor.

  Jennifer Aniston - Leprechaun (1993)

  Red Bank Films

  Jennifer Aniston, "Friends" ile büyük bir üne kavuşmadan bir yıl önce ilk sinema filmi "Leprechaun"da oynadı. Şeytani bir cinin değerli hazinesini ararken yoluna çıkanları öldürmesini anlatan filmde Aniston şımarık bir genci canlandırdı.

  Johnny Depp - A Nightmare on Elm Street (1984)

  New Line Cinema

  Johnny Depp'in oyunculuk kariyeri, 1980'lerin ikonik korku filmi "Elm Sokağı Kabusu" ile başladı. Henüz 20'li yaşlarının başında olan Depp'in bu filmde rol almasının en büyük nedeni ise, yönetmen Wes Craven'in kızının, onun büyüleyici olduğunu düşünmesi ve eğer filmde rol almazsa evden kaçacağını söylemesiydi!

  George Clooney - "Return of the Killer Tomatoes" (1988)

  Four Square Productions

  George Clooney, kariyerinin ilk yıllarındaki bu korku - komedi filminde, çılgın bir profesörün domatesleri insana dönüştürmek için geliştirdiği şeytani bir plana yanlışlıkla dahil olan pizza servis elemanının oda arkadaşını oynuyor.

  Eva Mendes - Children of the Corn V: Fields of Terror" (1998)

  Dimension Films

  Eva Mendes'in ilk film rolü, "Children of the Corn" serisinin beşinci filmindeydi. Doğrudan video formatında piyasaya çıkan "Children of the Corn V: Fields of Terror" adlı film, bir yol macerasına çıkan altı üniversite öğrencisinin, ölüm saçan bir çocuk kültünün yaşadığı garip bir taşra kasabasında mahsur kalmasını anlatıyor.

  John Travolta - "Carrie" (1976)

  Red Bank Films

  1970'lerden itibaren küçük rollerde oynamaya başlayan John Travolta'nın ilk filmlerinden biri Brian de Palma imzalı korku kalisiği "Carrie"ydi. Stephen King'in eserinden uyarlanan filmde, Carrie adlı bir kıza, Travolta'nın karakterinin aralarında olduğu bir grup tarafından korkunç bir şaka yapılır. Ancak telekinetik güçleri olan Carrie, mezuniyet balosunu kan gölüne çevirerek intikamını alacaktır...

  Leonardo DiCaprio - "Critters 3" (1991)

  New Line Cinema

  Hollywood'a çocuk yıldız olarak adım atan Leonardo DiCaprio'nun ilk filmlerinden birisi, bir grup uzalı tüy yumağının herkesi yemeye çalıştığı fantastik korku ve komedi filmi "Mahluklar 3"tü.

  Scarlett Johansson - "Eight Legged Freaks" (2002)

  Warner Bros.

  Scarlett Johansson, David Arquette başrollü canavar filmi "Eight Legged Freaks" gösterime girdiğinde sadece 17 yaşındaydı. Mutasyona uğramış de örümcekler tarafından terörize edilen küçük bir kasabayı anlatan hikayede kasaba şerifinin kızını canlandırdı.

  Paul Rudd - "Halloween: The Curse of Michael Myers" (1995)

  Dimension Films

  Paul Rudd, 1995'te ilk filmi "Clueless"ın hemen ardından Halloween serisinin 6. filminde rol aldı ve 1978 yapımı ilk filmde Laurie Strode'un (Jamie Lee Curtis) bakıcılık yaptığı Tommy Doyle karakterini canlandırdı. Film "Clueless"tan yalnızca iki ay sonra vizyona girdi.

  Tom Hanks - "He Knows You’re Alone" (1980)

  MGM

  İki Oscar'lı usta oyuncu Tom Hanks'in kariyeri de bir korku filmiyle başladı. "He Knows You're Alone" çıktığında 24 yaşında olan Hanks, bir seri katil tarafından takip edilen ve evlenmek üzere olan arkadaşına yardım eden psişik bir genci canlandırdı.

  Matthew McConaughey & Renee Zellweger - "Texas Chainsaw: The Next Generation" (1995)

  Ultra Muchos Productions

  1974'te "Teksas Katliamı" ile başlayan serinin dördüncü filmi, kariyerlerinin başındaki Matthew McConaughey ve Renee Zellweger'i bir araya getirdi.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top