Hesabım
  Burcunuza Göre Hangi Harry Potter Karakterisiniz?

  Harry Potter'ın büyülü dünyasındaki karakterlerden sizin burcunuza en çok uyan hangisi?

  Beyazperde

  Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda öğrenciler karakter özelliklerine göre 4 haneden birine seçiliyorlar, konu Zodyak olduğundaysa elimizde daha fazla seçenek var. Peki Hogwarts'ın öğrencilerini, eski öğrencilerini, dehşet saçan eski öğrencilerini ve hocalarını Zodyak'ta bir yere yerleştirmeye çalışsak nasıl sonuçlar elde ederdik?

  Hatırlayacağınız üzere Seçmen Şapka bazen bir öğrenciyi nereye göndereceğine karar vermekte çok zorlanıyordu. Örneğin Hermione, tıpkı Profesör McGonagal gibi Ravenclaw'a gidebilecek kadar zekiyken, cesaretinin etkisiyle Gryffindor'a seçiliyordu. Harry ise hem Slytherin hem de Gryffindor için uygun bir öğrenciydi ama sonunda, kendisinin de etkisiyle, soluğu Gryffindor'da aldı.

  Aynı şey burçlar için de geçerli... Harry Potter dünyasının birçok karakterinde, birden çok burcun özelliğini görebiliyoruz ancak en belirgin özelliklere baktığımızda bir sonuca varabiliyoruz. İşte Harry Potter karakterlerinin en iyi temsil ettiği burçlar...

  Koç - Harry Potter

  Warner Bros.

  Harry Potter'ı tanımlayan özelliklerden en belirgini cesur olması. Hogwarts'taki ilk yılından itibaren cesaretini göstermekten hiç çekinmedi. Ayrıca kendini adadığı görevde oldukça kararlı bir şekilde ilerlediğini biliyoruz. Hayatındaki tüm trajedilere rağmen, Voldemort'u yenme yeteneğine ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın Ölüm Yiyenlere galip geleceğine gerçekten inanır. Bu da ona büyük bir avantaj sağlar. Bunların yanı sıra, biraz sabırsız olması ve kolay sinirlenebilmesi gibi özellikleriyle de Harry Koç burcunu temsil ediyor.

  Boğa - Ron Weasley

  Warner Bros.

  Harry'nin n en iyi arkadaşı Ron Weasley, Boğa burcunu temsil ediyor. Ron, inanılmaz derecede güvenilir bir arkadaş ve yoksul bir ailede yetişmesi ona elindekilerle yetinmeyi öğrettiğinden oldukça mütevazı ve sabırlı. Ancak tüm Boğa'lar gibi Ron da inatçı, Harry'in arkasını her zaman kollamasına rağmen, Üç Büyücü Turnuvası'nda adını gerçekten Ateş Kadehi'ne attığını sandığı için ona nasıl öfkelendiğini ve dinlemeyi reddettiğini hatırlayın. Son olarak, Ron iştah konusunda da tam bir Boğa burcu, ne Hogwarts Ekspresi'ndeki şekerlemeler ne de okulun ziyafetlerindeki yemekler ondan kurtulabiliyor...

  İkizler - Severus Snape

  Warner Bros.

  Severus Snape, Harry Potter dünyasındaki çözülmesi en zor karakterlerden biri. Başından beri o kadar soğuk ve itici ki aslında tüm bu süre boyunca kahraman olduğunu öğrenmemiz şok ediciydi. Dolayısıyla ikili bir doğaya sahip İkizler burcunu, Snape'ten daha iyi kimse temsil edemez. Ayrıca kendisi İkizler'in zayıf özelliklerinden biri olan gerginliği de kesinlikle taşıyor.

  Yengeç - Lord Voldemort

  Warner Bros.

  Biraz şaşırtıcı olsa da Harry Potter dünyasından Yengeç burcunu en iyi temsil eden karakter Lord Voldemort. Voldemort o kadar azimli ki ölüm bile onu durduramıyor, yeniden dirilmenin bir yolunu buluyor ve geri döndüğünde kara büyücüler ve cadılardan oluşan bir orduyla savaş başlatıyor! Kendisini kötü biliriz ama, karakter açısından baktığımızda Voldemort çok duygusal ve duygularını belli etmekten çekinmiyor, bu ister karanlık bir neşe olsun, ister öfke... Ve hepsinden de önemlisi, Karanlık Lord, çevresindekileri kendi tarafına çekme yeteneğine sahip karizmatik bir lider.

  Aslan - Sirius Black

  Warner Bros.

  Harry'nin vaftiz babası Sirius Black, tam bir Aslan gibi tutkulu. Harry'e destek vermek ve onu korumak için yapabileceklerinin sonuna kadar gidiyor. Sirius ayrıca hem sıcak kalpli hem de cömerttir, Harry'ye onunla yaşamasını teklif eder ve sahip olduğu her şeyi varisi olarak Harry'ye bırakır. Azkaban'da geçirdiği onca yıla rağmen, belki de en kötüsünün geride kaldığı ve önünde iyi şeylerin olduğu umuduyla, neşesini korur. Ancak aynı zamanda kibirli ve alaycıdır.

  Başak - Hermione Granger

  Warner Bros.

  Hermione, Harry ve Rona'a katılmadığını dile getirmekten hiçbir zaman çekinmese de çok sadık bir karakter, belki de bu, onun arkadaşlarına olan sadakatinin en nihai şeklidir. Hermione ayrıca son derece analitiktir, bu nedenle üçlünün karşılaştığı sorunların çoğunu çözebilir. Sorumluluklarının her zaman farkında olması, çalışkanlığıyla öne çıkması da onun olumlu Başak özellikleri. Bununla birlikte, mükemmeliyetçi doğasının bir sonucu olarak her zaman aşırı hazırlık yaptığı için, endişelenmeye eğilimlidir.

  Terazi- Neville Longbottom

  Warner Bros.

  Terazi'lerin en güçlü yanlarından biri arasında işbirliği yapma yetenekleridir ve Neville'in beceriksiz bir çocuktan Lord Voldemort'un son hortkuluğunu -Nagini'yi- yok eden güçlü bir büyücüye dönüşmesi, başkalarıyla birlikte çalışabilme yeteneğinin bir sonucudur. Neville aynı zamanda diplomatik bir karakter, zarif bir insan ve tam bir Terazi gibi her zaman adil. Diğer yandan oldukça kararsız biri. Belki de bu kararsızlık, Neville'in içsel yüzleşmelerden kaçınma arzusundan kaynaklanıyor. Ayrıca kin besleme eğiliminde ki ailesinin ölümü düşünüldüğünde kimse bu konuda Neville'i suçlayamaz.

  Akrep - Draco Malfoy

  Warner Bros.

  Draco, kesinlikle bir kahraman olmasa da, Malfoy Malikanesi'nde tutsak tutulurken Harry Potter'ı teşhis edemeyerek Lord Voldemort'a meydan okuyacak kadar cesur ve oldukça inatçı. Akrep burcu diğer insanlar gibi çevresine karşı güvensiz olma eğiliminde, ancak karanlık büyücü aristokrasisi arasında büyümüş bir çocuğu kime güvenebileceğini bilmediği için suçlayamayız. Draco ayrıca kıskanç, sahip olduklarını kaybetmekten korkuyor ve Dubledore'u öldürme planında gördüğümüz gibi son derece ketum.

  Yay - Fred & George Weasley

  Warner Bros.

  Fred ve George'un şakacı karakterini bir kenara bırakırsak, ikisinin de çok cömert olduğunu görüyoruz. Çevrelerindekileri güldürme girişimlerinin de bu cömertliğin bir sonucu olduğunu düşünebiliriz ama bu en çok Çapulcu Haritası'nı Harry'e vermeleri gibi anlarla ortaya çıkıyor. Fred ve George, Yay burcunun idealist olma özelliğini de taşıyorlar ve hayallerinin peşinden gidiyorlar. Ayrıca en karanlık olayların içinde bile bir ışık görebiliyorlar. Yay burcunun olumsuz özelliklerine gelindiğindeyse, verebileceklerinden daha fazlasını vadetme eğiliminde olduklarını ve sabırsızlıklarını örnek gösterebiliriz.

  Oğlak - Lucius Malfoy

  Warner Bros.

  Kendini beğenmiş Lucius Malfoy, Oğlak burcunu temsil ediyor. Oğlak burçları iyi yöneticilerdir ve Karanlık Lord'un başarısız girişiminden sonra, bu cepheyi disiplin ve öz-denetimle sürdürmekten sorumlu olan Malfoy tam anlamıyla karanlık bir bürokrat. Kendini beğenmişliğine gelince, onun çevresindeki herkesi küçümsediğini defalarca gördük. Asla ama asla affedici değildir ve tüm Oğlak'lar gibi her zaman en kötüsünü bekler.

  Kova - Albus Dumbledore

  Warner Bros.

  Profesör Dumbledore, Hogwarts öğrecileri için inanılmaz bir akıl hocasıydı. Bir Kova burcu olarak, Dumbledore'un güçlü yönleri, ilerici zihniyetinde yatmaktadır, öyle ki Dolores Umbridge, okul müdürü olarak öğrencilere yaptığı ilk konuşmasında onun metodolojisini "İlerleme adına ilerlemeden vazgeçilmelidir" diyerek küçük görmüştü. Dumbledore, aynı zamanda orijinal ve bağımsızdır, genç cadıları ve büyücüleri kendini en iyi hissettiği şekilde eğitmeye çalışır ve Sihir Bakanlığı'nın okulun nasıl yönetileceğini dikte etme çabalarına direnir. Kova burçlarının duygularını ifade etmekten kaçtığı söylenir ve Dubledore'da bunun izlerini de görüyoruz. Ayrıca zaman zaman ne kadar huysuzlaştığına da şahit olduk.

  Balık - Luna Lovegood

  Warner Bros.

  Bir ayağı hayal dünyasında olan eksantrik karakter Luna Lovegood, gerçeklikten kaçma eğilimindeki Balık burçlarını temsil ediyor. Luna şefkatlidir, Çevresindekilere inanç aşılar ve onları destekler. alışılmışın dışında düşünme yeteneğiyle oldukça yaratıcıdır. Luna aynı zamanda tüm Balık'lar gibi melankoliktir ve her zaman hüzünlü bir tarafı vardır. Bu aynı zamanda onun gerçeklikten kaçma eğilimini de açıklar.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top