Hesabım
  2024'ün Merakla Beklenen 18+ Filmleri

  Önümüzdeki aylarda hangi 18+ (R-Rated) filmler izleyiciyle buluşacak?

  Netflix

  2024 boyunca hem sinema salonlarında hem de dijital platformlarda izlemeyi beklediğimiz onlarca film var. Bu yıl, dramlardan aksiyonlara, komedilerden süper kahraman filmlerine pek çok yapım R-rated yani R dereceli olmasıyla dikkat çekiyor.

  "R" (Restricted/Kısıtlı) ABD'de filmlerin 17 yaş ve üzeri olduğunu belirtmek için kullanılan bir derecelendirme ve filmlerin genç izleyiciler için uygun olmayabilecek kaba dil, şiddet, cinsel temalar, uyuşturucu kullanımı gibi içerikler içerebileceği anlamına geliyor. Ülkemizdeki karşılığı ise genellikle 18+ oluyor.

  2024'ün merakla beklenen R dereceli filmleri arasında, adrenalin pompalayan aksiyon filmleri ön planda. Yoğun dövüş sahneleri ve cesur hikaye anlatımı, polisiye gerilimlerden intikam destanlarına kadar çeşitli alt türlerde izleyicileri büyüleyecek.

  2024 aynı zamanda genellikle aile dostu olan süper kahraman türünde bile bir sapmaya tanık olacak; yılın en çok beklenen süper kahraman filmlerinden bazıları, ikonik karakterlerinin daha iyi yansıtabilmek için R derecesini benimsemeyi seçiyor.

  İşte 2024'ün merakla beklenen 18+ filmleri...

  Suncoast

  hulu

  Suncoast

  Yayın Tarihi: 9 Şubat (Disney+)

  Suncoast, annesiyle birlikte erkek kardeşine bakarken, tüm zamanların en önemli tıbbi vakalarından birini protesto eden eksantrik bir aktivistle alışılmadık bir dostluk kuran bir gencin hikayesini konu ediyor.

  Mea Culpa

  Netflix

  Mea Culpa

  Yayın Tarihi: 23 Şubat (Netflix)

  Başarılı bir savunma avukatı olan Mea Harper, bir sanatçının cinayet davasını üstlenir. Gizemli ama baştan çıkarıcı müşterisinin masum mu yoksa suçlu mu olduğunu belirlemeye çalışırken herkesin bir şeylerden suçlu olduğu ortaya çıkar.

  Ricky Stanicky

  Prime Video

  Ricky Stanicky

  Yayın Tarihi: 7 Mart (Prime Video)

  Peter Farrelly imzalı, Zac Efron ve John Cena'nın rol aldığı komedi filmi, çocukken yanlışlıkla bir komşunun evini yaktıktan sonra, birini suçlayabilmek için Ricky Stanicky adında sahte bir arkadaş icat eden üç çocukluk arkadaşının hikayesini konu ediyor.

  Challengers

  MGM

  Challengers

  Vizyon Tarihi: 26 Nisan

  Luca Guadagnino'nun tenis temalı romantik dramında başrolleri Zendaya, Mike Faist ve Josh O'Connor paylaşıyor.

  Civil War

  A24

  Civil War

  Vizyon Tarihi: 26 Nisan

  Alex Garland imzalı film, Amerika Birleşik Devletleri'nin bir iç savaşın ve çöküşün eşiğinde olduğu, gazetecilerin ise hayatlarının en büyük hikayesini anlatmak için yarıştığı yakın bir gelecekte geçiyor.

  The Bikeriders

  20th Century Studios

  The Bikeriders

  Vizyon Tarihi: 21 Haziran

  Jodie Comer, Austin Butler ve Tom Hardy'nin rol aldığı film, 1960'lardaki bir motosiklet çetesini konu alıyor.

  Deadpool 3

  Disney

  Deadpool 3

  Vizyon Tarihi: 26 Temmuz

  Deadpool'un Marvel Sinematik Evreni'ne katılması heyecanla beklense de hayranlar Disney'in eline geçtiğinde karakterin "terbiyesizliğinin" törpülenebileceğini düşünerek endişeleniyordu. Neyse ki yönetmen Shawn Levy filmin, önceki filmler gibi R-Rated olacağının garantisini verdi...

  Kraven the Hunter

  Sony Pictures

  Kraven the Hunter (Avcı Kraven)

  Vizyon Tarihi: 30 Ağustos

  Sony'nin Spider-Man evreninde geçen film, Aaron Taylor-Johnson canlandırdığı Avcı Kraven karakterine odaklanıyor. Film şiddet sahneleri nedeniyle R-Rated olarak derecelendirildi.

  Speak No Evil

  Blumhouse Productions / Universal Pictures

  Speak No Evil

  Vizyon Tarihi: 13 Eylül

  2022'ye damga vuran Danimarka yapımı korku filminin Hollywood yapımı yeniden çevriminde James McAvoy rol alıyor. Film, pastoral bir kır evinde bir hafta sonu geçirmek üzere davet edilen bir ailenin, rüya gibi bir tatilinin psikolojik bir kabusa dönüşmesinin anlatıyor.

  Hit Man

  Netflix

  Hit Man

  Richard Linklater'ın Glen Powell ve Adria Arjona başrollü aksiyon komedisi, bir kadına yardım ederken uyması gereken kuralları hiçe sayan, tetikçi olarak gizli görev yapan bir polisin hikayesini konu ediyor. Filmin 2024 yazınnda Netflix'te yayınlanması bekleniyor.

  Sleeping Dogs

  .

  Sleeping Dogs

  Russell Crowe başrollü film, hafıza kaybı yaşayan ve eski bir cinayet davasını yeniden elden geçirmek zorunda kalan bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Vizyon tarihi henüz belli değil.

  Fitting In

  Nice Picture

  Fitting In

  Cinsel yaşam planlarını altüst eden ve onu alışılmadık yöntemler keşfetmeye iten bir üreme sorunu teşhisi konan Lindy, hayatındaki herkesle, ama en önemlisi kendisiyle mücadele ediyor.

  Horizon: An American Saga

  New Line Cinema

  Horizon: An American Saga - Chapter One

  Kevin Costner'ın yazdığı, yönettiği ve oynadığı iki filmlik Western destanının ilk filmi ABD'de 28 Temmuz'da vizyona girecek ancak ülkemizdeki vizyon tarihi belli değil.

  Love Lies Bleeding

  A24

  Love Lies Bleeding

  A24 yapımı suç dramı, hayalinin peşinde Vegas'a giden hırslı ve hevesli vücut geliştirmeci Jackie (Katy O'Brian) ve ona aşık olan münzevi spor salonu müdürü Lou'nun (Kristen Stewart) etrafında dönüyor.

  Boy Kills World

  .

  Boy Kills World

  Bill Skarsgård başrollü aksiyon gerilim filminin ülkemizdeki vizyon tarihi henüz belli değil. Film ailesi öldüğünde gizemli bir şaman tarafından ölüm aracına dönüşmek üzere eğitilen, sağır ve dilsiz bir çocuğu konu alıyor.

  Monkey Man

  Universal Pictures

  Monkey Man

  Dev Patel'in yazdığı, yönettiği ve başrolde oynadığı aksiyon gerilim filmi bir intikam hikayesini anlatıyor. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi henüz belli değil.

  Problemista

  A24

  Problemista

  SNL yazarı Julio Torres, kendisi yazıp yönettiği filmde Tilda Swinton ile başrolü paylaştı. Alejandro, sıra dışı fikirlerini New York'ta hayata geçirmeye çalışan El Salvadorlu bir oyuncak tasarımcısıdır. Çalışma vizesi bitince, sanat dünyasının dışladığı birine yardım etmek tek umudu haline gelir.

  Ezra

  Closer Media

  Ezra

  Robert De Niro'lu komedi filmi Ezra da yılın R-Rated filmlerinden ancak ülkemizdeki vizyon tarihi belli değil. Film, başarılı kariyerini ve evliliğini bir stand-up komedyeni olmak için havaya uçuran Max Brandel'in hayatına odaklanıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top