Hesabım
  ''Scream'' Filminden Karakter Posterleri Yayınlandı
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 7 Ara 2021 - 13:31

  Scream serisinin beşinci filmi, Ocak 2022'de vizyona girecek.

  Neve Campbell
  1. Neve Campbell +
  Neve Campbell - Sidney Prescott
  Devamı...

  1996 yılında, Wes Craven tarafından yönetilen ve Courtney Cox, Neve Campbell, David Arquette, Skeet UlrichDrew Barrymore gibi oyuncuların yer aldığı Çığlık filmi, tüm zamanların en ikonik korku filmi serilerinden birini başlattı.

  Serinin beşinci halkası olan ve ilk filmle aynı adı taşıyan Scream, Çığlık 4'ün vizyona girmesinden tam 11 yıl sonra izleyiciyle buluşacak. Filmi, Matt Bettinelli ve Olpin Tyler Gillett yönetiyor. Bu film, serinin, 2015 yılında vefat eden Wes Craven tarafından yönetilmeyen ilk filmi olacak. Neve Campbell, beşinci filmde de Sidney Prescott olarak karşımıza çıkarken; Courteney Cox haber muhabiri Gale Weathers rolünü, David Arquette ise Şerif Dewey Riley rolünü yeniden canlandıracak. 

  Senaryosu James Vanderbilt ve Guy Busick tarafından yazılan film, Sidney'in yıllar önce yaşadıklarına benzeyen seri cinayetleri çözmek için Woodsboro'ya geri dönmesini ve bu mücadelede yeniden onunla güçlerini birleştiren Gale ve Dewey'nin hikâyesini anlatıyor. 

  Filmden yayınlanan yeni posterlerde, filmi izlemeyenlerin bile aşina olduğu, popüler kültürün bir parçası haline gelen ''Ghostface'' maskesini tutan karakterleri görüyoruz. 

  Scream, 14 Ocak 2022'de sinemalarda!

   

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top