Hesabım
  Disney Prensesleri Gerçek Hayatta Nasıl Görünürdü?
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 29 Haz 2022 - 09:42

  Disney prenseslerinin gerçek hayatta nasıl görüneceği yapay zeka ile tasarlandı.

  Pamuk Prenses
  1. Pamuk Prenses +
  Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
  Devamı...

  Hollywood tarihinin ilk uzun metrajlı animasyon filmi olan "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler"in 1937 yılında yayınlanmasının ardından Disney, animasyon formatına tamamen hakim oldu. Aradan geçen yıllarda, klasik masalların prenseslerini kendi bünyesine katmaya devam eden stüdyo, son on yılda orijinal karakterler de yaratarak dünyasını genişletti. 

  Disney Prenseslerinin hikayelerini Disney+'ta izlemek için tıklayın...

  Peki hepimizin nasıl göründüklerini çok iyi bildiğimiz bu prensesler gerçek hayatta var olsalardı nasıl görünürlerdi? Yakın zamanlı bir araştırmayla artık bu sorunun cevabına sahibiz. Ortak çalışmaya dayalı, makine öğrenimi tabanlı sanat web sitesi Artbreeder iş birliği ile yaratılan yapay zeka resimleri, Disney prenseslerinin gerçek hayatta nasıl görüneceklerini ortaya koyuyor. 

  Özelleştirilebilir parametrelere dayalı yapay zeka kullanarak görüntüler oluşturabilen sanat yazılımının gelişmesiyle, kullanıcılar popüler medyadaki favori karakterlerini gerçek hayatta nasıl görüneceklerini görsellere yansıtabiliyorlar. Bu ve benzeri uygulamalar, animasyon karakterlerin gerçek hayat versiyonlarını yaratmanın yanı sıra, Harry Potter gibi kitaplara uygun karakter tasvirleri oluşturmak için de kullanılıyor. 

  Gelin en sevdiğimiz prenseslerin gerçek hayatta nasıl görüneceklerini birlikte inceleyelim...

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top