Hesabım
  Felaket Filmlerinin Olmazsa Olmaz 10 Klişesi!
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 3 Şub 2022 - 15:00

  Roland Emmerich imzalı Moonfall yarın sinemalarda! Filmin şerefine, felaket filmlerinin olmazsa olmaz 10 klişesini derledik...

  Hollywood'un en ünlüleri başrolde olmalı!
  1. Hollywood'un en ünlüleri başrolde olmalı! +
  Uzaylı saldırıları, ölümcül virüsler, doğanın dengesinin ani şekilde bozulması... Yaşanan ne olursa olsun felaket filmlerinde Hollywood'un en ünlü yıldızlarını başrolde görmeye alışkınızdır. 

  via GIPHY

  Devamı...

  Felaket filmi deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Alman yönetmen, senarist ve yapımcı Roland Emmerich'in son filmi Moonfall bu cuma sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak. Halle BerryPatrick Wilson ve John Bradley'nin başrollerinde yer aldığı film, düyanın uydusu Ay'ın bilinmeyen bir nedenle yörüngesinden çıkmasını ve enteresan bir ekibin dünyayı kurtarma görevi üstlenmesini anlatıyor.

  Roland Emmerich'in diğer ünlü felaket filmleri arasında Independence Day, Godzilla, The Day After Tomorrow2012 gibi filmler sayılabilir. Dünyanın sonunun geldiği dakikalarda, mucizevi kahramanlıkların, insanın içini ısıtıan insan ilişkilerinin ve aşkların yaşandığı felaket filmleri Hollywood'un en sevdiği türlerden biridir. Esasında klişelerle dolu olan bu aksiyon ve macera filmleri zaman zaman bilim kurgu zaman zaman korku türüne kayar ve her ne şekilde olursa olsun seyircilerin gözdesi olmayı başarır.

  Biz de Roland Emmerich'in yeni filmi Moonfall'un vizyona girmesi şerefine, Hollywood felaket filmlerinin olmazsa olmazı 10 klişeyi derledik. İster uzaylı saldırısı olsun ister insan neslini kurutacak bir virüs, ister ani ve ölümcül bir iklim değişikliği olsun ister korkunç şidette bir deprem; felaket filmlerinde dünyanın sonunu getiren her ne olursa olsun, bu 10 klişe mutlaka karşımıza çıkar...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top