Hesabım
  Joker Rolünün Kıyısından Döndüğünü Bilmediğiniz 10 İsim!

  Batman serisinin favori kötü adamını canlandırmayı son anda ıskaladığını bilmediğiniz 10 oyuncu!

  Batman dünyasının soytarı suç prensi Joker, her zaman serinin en ilgi çeken ve sevilen kötü adamlarından biri oldu. Renkli giyimi, ürkütücü coşkusu ve sarkastik hayat görüşleriyle ilginç bir karakter olan Joker'in deliliği de görüşünü kadar göze çarpan bir özelliğiydi. Joker karakteri yıllar boyunca beyaz perdede birçok usta oyuncu tarafından canlandırılmış olsa da, bu rolün kıyısından son anda dönen isimler de oldukça fazla. Sizler için 10 tanesini bu galerimizde derledik...

  Sam Rockwell

  Christopher Nolan'ın "Kara Şövalye / The Dark Knight" yapımı için Joker rolüne uygun olduğu düşünülen isimlerden biri de Sam Rockwell'di. 2010 yapımı "Demir Adam 2 / Iron Man 2" filminde de kötü adamı canlandırmış olan oyuncu, rolü son anda filmdeki performansıyla kült bir isim haline gelen Heath Ledger'a kaptırdı.

  John Glover

  John Glover Batman evrenine uzak isimlerden biri değil. Aslında deneyimli oyuncu 1997 yapımı "Batman and Robin" filminde doktor karakterini canlandırmış, hatta "Batman: The Animated Series"de Riddler karakterini seslendirmişti. O da Joker rolü için değerlendirilen oyunculardan biriydi.

  Willem Dafoe

  Tim Burton imzalı "Batman" filmi, her zaman için Batman serisinin gelmiş geçmiş en sevilen filmlerinden biriydi. 1989 yapımı filmde Jack Nicholson'ın canlandırdığı Joker karakteri ikonik rollerden biri olsa da, Joker rolü için düşünülen karakterlerden biri de usta oyuncu Willem Dafoe'ydu.

  David Bowie

  Glam rock'ın kralı David Bowie'yi bir müzik efsanesi olarak tanısak da, o da Tim Burton'ın 1989 yapımı "Batman"inde Joker rolü için değerlendirilen isimlerden biriydi. Dafoe ile birlikte seçenekler arasında yer alan Bowie, Nicholson tarafından ekarte edildi.

  Adrien Brody

  Nolan'ın "Kara Şövalye / The Dark Knight" yapımı için Joker rolüne düşünülen isimlerden bir diğeri de Oscar ödüllü Amerikan oyuncu Adrien Brody'ydi. Rolün Ledger'a verildiği açıklanmadan önce, kendisinin değerlendirilen son oyunculardan biri olduğunu söyleyen Brody, ikonik rolü kıl payı kaçıran bir isim oldu.

  Paul Bettany

  Christopher Nolan'ın "Kara Şövalye / The Dark Knight" yapımı için Joker rolüne uygun olduğu düşünülen isimlerden bir diğeri de Paul Bettany'ydi. Hatta serinin hayranları Bettany'yi rol için o kadar uygun bulmuştu ki, Ledger'ın rolü aldığı açıklandığı haberi neredeyse hayal kırıklığı yaratmıştı.

  Tim Curry

  Joker rolü için düşünülen ancak sonra vazgeçilen isimlerden biri olan Tim Curry, ironik bir şekilde "Batman: The Animated Series"de Joker karakterini seslendirmiş, ancak 1992 yılında yerine Mark Hamill'in getirilmesiyle birlikte projeden ayrılmıştı.

  Lachy Hulme

  Nolan'ın "Kara Şövalye / The Dark Knight"ı için Joker rolünü aldığı iddia edilen en "ünsüz" ünlülerden biri de Lachy Hulme idi. Ancak bu söylentinin doğru olmadığı kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

  Robin Williams

  Listedeki en sürpriz isimlerden biri olan Oscar ödüllü oyuncu Robin Williams, bir değil iki kez Joker rolü için değerlendirildi. Hem Tim Burton'ın 1989 yapımı "Batman" filmi için, hem de Nolan'ın "Kara Şövalye / The Dark Knight" filmi için düşünülen usta oyuncu ilginç bir şekilde iki film için de son karar olamadı.

  John Lithgow

  Sevilen televizyon serisi "Dexter"ın Arthur Mitchell'ı John Lithgow da 1989 yapımı "Batman" filmi için Joker rolüne düşünülen isimlerden biriydi. Hatta son karar verilmiş ve teklif götürülmüştü. Ancak Oscar adayı oyuncu kendisinin bu role uymadığını düşündüğü gerekçesiyle rolü reddetmişti.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top