Hesabım
  İkonik Rollerinden Neredeyse Hiç Para Kazanamayan Ünlüler!

  İkonik roller, orantısız ücretler!

  İkonik rollerle isimlerini sinema tarihine yazdırıp zamanla Hollywood'un vazgeçilmez isimlerinden olsalar da, öyle zamanları oldu ki tanınmalarını sağlayan rolleri neredeyse bedavaya canlandırdılar!

  Brad Pitt'ten Hilary Swank'a rollerinden para alamayan ikonik isimler galerimizde!

  Kaynak: Looper

  Brad Pitt

  Thelma & Louise - 6 bin dolar Günümüzde filmlerinden ortalama 17.5 milyon dolar kazanan bir oyuncu için bu düşük bir rakam olabilir, ancak Pitt'in çıkış yapmasını sağlayan film buydu.

  Tom Cruise

  Magnolia - 100 bin dolar Gözü Tamamen Kapalı filmi ile 20 milyon dolar kazanmış olan oyuncu filme giriş anlaşmasında 100 bin dolar almayı kabul etmişti.

  Ryan Gosling

  Half Nelson - Bin dolar Bütçesi aşırı derecede kısıtlı olan 2006 yapımı filmin oyuncuları da duruma boyun eymek zorunda kaldılar. Gosling haftası bin dolardan çalışmayı kabul etti. Ancak sonuç onun kariyeri için büyük bir başarı sağladı, zira oyuncu performansıyla Oscar adaylığı kazanmış oldu.

  Jonah Hill

  Para Avcısı - 60 bin dolar Eğer bir Martin Scorsese filminde rol alma şansınız varsa, ücreti sorgulamazsınız. Nitekim Hill de kendisine en cüzzi miktar teklif edildiği gibi düşünmeden kağıdı imzalamayı kabul edenlerden biri.

  Bill Murray

  Rushmore - 9 bin dolar Bütçesi çok kısıtlı olsa da filmde boy göstermeyi ve ücretin düşüklüğünü kabul eden gönlü bol insan Murray, aynı zamanda filmin yapım şirketi bir sahnede kullanılacak helikopter için ödeme yapmayı reddedince yönetmene 25 bin dolarlık da bir çek yazmasıyla tanınıyor. 

  Jim Carrey

  Yes Man - 30 milyon dolar Birçok oyuncunun aksine komedinin usta yüzü Carrey bu film için risk almayı kabul etti. Filmin gelirinden %32.6'lık bir pay almayı kabul eden oyuncu emeklerinin karşılığını aldı ve film gişede 223 milyon dolar kazandı. Kısacası inandığınız iş için risk almaktan çekinmeyin!

  Barkhad Abdi

  Captain Phillips - 65 bin dolar 65 bin dolar az bir para olmasa da filmin dünya çapında gişelerde 218 milyon dolar elde ettiğini düşünürsek, Barkhad Abdi'ye verilen ücret oldukça azdı. Neyse ki oyuncu BAFTA kazanmanın yanı sıra Altın Küre ve Oscar'a da ilerleyebildi.

  Hilary Swank

  Boys Don’t Cry - 3 bin dolar Dünya çapında 12 milyon dolar kazanan filmin başrol oyuncusu Hilary Swank'a düşen ücret bir hayli azdı. Ancak filmdeki performansıyla Oscar kazanan oyuncunun şansı dönmüş oldu.

  Oprah Winfrey

  The Color Purple - 35 bin dolar Reality show yıldızı Oprah Winfrey 200 milyon dolar kazanan filmden yalnızca cüzzi bir miktar alabildi. Ancak günümüzde 3 milyar dolarlık bir kazanca sahip olan ismin sektöre hızlı bir giriş yaptığı söylenebilir.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top