Hesabım
  En İyi 10 İntikam Filmi!
  12 Haz 2017 - 20:48

  Ne derler bilirsiniz; "İntikam hissi, insanları ele geçirmeyi çok iyi bilir"...

  İntikam üzerine söylenecek pek çok şey vardır. Kimileri intikam soğuk yenir der, kimileri ise iyi yaşamak en iyi intikamdır diyerek affetmeyi seçer. Bu konu hakkında doğruluğu kesin bir gerçek vardır ki bu duygu zaman zaman kapınızı çalar. Ne de olsa intikam hissi, insanları ele geçirmeyi çok iyi bilir. Sinema dünyasının affetmeyi bilmeyen karakterlerini sizler için bir araya getirdik.

  Keyifli seyirler!

  Kaynak

  #1

                                                                                  John Wick John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir... Bir adamın kaybedecek hiçbir şeyi kalmadığında ne kadar tehlikeli olabildiğini John Wick devam filminde de gösterdi. 

  #2

  Kill Bill

  Aykırı yönetmen Quentin Tarantino'nun aykırı yapımı düğün günü kendisine yapılanları anbean hatırlayan öfkeli bir gelinin hikayesini anlatıyor. Şimdi sıra kendisine büyük kötülükler yapan bu ölüm çetesine karşı esaslı bir intikam planı yürütmeye gelmiştir. 

  #3

                                         Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi Şeytan Berberi Johnny Depp'in canlandırdığı film oldukça karanlık bir intikam duygusunu sinema ekranlarına müzikal bir havada sunuyor. Sweeney Todd İngiltere'de berberlik yaparak yaşamını sürdüren, çok güzel bir eşi olan, hayata umutla bakan bir adamdır. Yersiz bir suçlama ile hapse atılır ve ardından sürgüne gönderilir. Hayatı darmadağan olan Sweeney Todd kurtulup geri dönmek ve intikam almak için yemin eder.

  #4

                                                                         Affedilmeyen Clint Eastwood’un Western türünün hala yaşadığını ispatlarcasına çektiği Affedilmeyen, 90’lı yılların en önemli filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Little Bill Dagett, sadistik eğilimleri olan, tavizsiz ve diktatör bir şeriftir. Egemen olduğu küçük bir kasabayı yaşanmaz bir hale getirmektedir. Bir gün adaleti uygulamayı bütünüyle reddettiğinde, eski bir silahlı soyguncu olan Will Munny, artık sessiz kalamayacağını ortaya koyacaktır...

  #5

  Zincirsiz

  ‘Avlanma’ hünerini her geçen gün geliştiren Django’nun artık tek bir hedefi vardır: köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Broomhilda’yı bulmak ve onu kurtarmak... Sinemanın dahi çocuğu, Oscarlı Quentin Tarantino'nun uzun süre üzerinde çalıştığı Spagetti Western türündeki projenin oyuncu kadrosu da oldukça tatmin edici.

  #6

  Şiddetin Tarihçesi

  Sıradan bir adamın sıradan hayatı bir anda değişir. Tom Stall'ın hayatında anlatmaya değer hiçbir şey yoktur. Ailesiyle ve çocuklarıyla beraber oldukça sıradan, başı sonu belli bir hayat sürmektedir. Ancak bir gün kendisine bulaşan bir çıkıntıya gününü gösterir ve işler onun için büsbütün değişir. Artık basının kahramanı olmuştur. Ancak bir mafya grubu da yıllardır aradığı adamı bulmuştur. Bu olay Tom'un gizlemeye çalıştığı geçmişine dair birçok gizemi de ortaya çıkaracaktır... David Cronenberg'in yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda  Viggo MortensenMaria Bello ve Ed Harris var.

  #7

  İz Peşinde

  10 dalda Oscar'a aday olan film, Oscar'lardan eli boş ayrılsa da eleştirmenler tarafından Coenler'in en iyi işlerinden biri olarak görülüyor. Film, her biri dediğim dedik, inatçı, kendi ahlâk değerlerinin izini süren bu ilginç ekibin, öngörülemez bir hesaplaşmanın peşinde koşarken kendilerini birden bir efsanenin içine düşmüş olarak bulurlar: zalimlik ve kötülük, hayal kırıklığı ve cesaret, azim ve saf aşk.

  #8

                                                                                 Münih Olimpiyatlar, 1972 yılında Münih’te başlamıştır. Başarı, ve barışın hakim olduğu ortama bir anda bir ahber bomba etkisi yaratarak düşüyor. Bir grup Filistinli terörist, İsrailli atletlerin bulunduğu yatakhaneyi basarak iki sporcuyu öldürüp dokuz kişiyi de rehin almıştır. İstedikleri ise rehinelerle birlikte Münih Havaalanı’na ulaşabilmektir. Hükümet rehine kurtarma operasyonu başlatır. Teröristlerden birinin peşine Mossad ajanı düşer. Ortalık karmakarışıktır. Steven Spielberg, Münih ile iddialı tepkiler almış ve tartışmalar açmış bir yönetmen konumundadır burada.

  #9

  İhtiyar Delikanlı

  Oh Dae-Soo adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline, para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir. Bu adam başına gelen bu durumun nasıl ve neden olduğunu anlamak ve gereken intikamı almak konusunda kararlıdır. Bu sırada Oh Dear-Soo aslında kendisini kaçıranların daha da büyük bir planının olduğunu keşfeder. Ancak bu planın özü acı dolu bir yoldan geçmektedir. Gerçeği bulmak ise bu yolun ta kendisidir.

  #10

  Korku Burnu

  Max Cady, yıllarca yattığı hapisden yeni salıverilmiş bir tecavüzcüdür. Yıllar önce onu savunmuş olan avukat Sam Bowden ise küçük bir kasabada, 15 yaşındaki kızı ve karısıyla sakin bir yaşam sürmektedir. Sam, zamanında Max’ı beraat ettirebilecek bir delili, cahilliğini fırsat bildiği müvekkilinden saklamıştır. Şimdi eskisi kadar cahil olmayan Max, intikam için kasabaya gelir ve ağlarını Sam’in hayat dolu kızı Danielle’in etrafında örmeye başlar. Zira iş arkadaşı Lori’yle bir ilişkiye girip girmemeyi kafasında tartmakta olan Sam ile karısı Leigh’in ilişkisi, uzatmaları oynamaktadır. Bu bozulmuş aile yapısında sıkıntılar yaşayan 15 yaşındaki Danielle, dışardan gelecek her türlü yakınlaşmaya oldukça açıktır.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top