Hesabım
  Yakın Plan: Mads Mikkelsen
  22 Kas 2021 - 12:00

  Ünlü oyuncu Mads Mikkelsen 56. yaşını kutluyor!

  2021
  1. 2021 +
  Chaos Walking - Mayor Prentiss
  Devamı...

  Bugün yakışıklı oyuncu Mads Mikkelsen'ın 56. doğum günü! Biz de bugünün şerefine kariyerine bir göz atmak istedik!

  Danimarkalı oyuncu Mads Mikkelsen 22 Kasım 1965'te, Kopenhag'ta doğdu. Hemşire bir anne ve taksi şoförü bir babanın oğlu olan Mads, kendisi gibi aktör olan kardeşi Lars Mikkelsen ile Nørrebro'da büyüdü. Limlastik ve bale okulunda dans eğitimi alan oyuncu, yaklaşık on yıllık profesyonel dansçı iken oyunculuk alanında kariyer yapmak için, 1996'da Århus Tiyatro Okulu'na gitti. 

  Ünlü yönetmen Nicolas Winding Refn'ın 3 filmden oluşan suç-gerilim film serisi Pusher‘ın ilk iki filminde Tony adında bir uyuşturucu satıcısını canlandırarak Danimarka’da ün kazandı. 2. Pusher filminde gösterdiği performans ile En İyi Erkek Oyuncu Bodil Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Robert Ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu Zulu Ödülü’nü kazanan Mikkelsen, 2006 yılında gösterime giren James Bond filmi Casino Royale'de uluslararası terör örgütlerine muhasebecilik yapan Le Chiffre rolünü canlandırarak uluslararası ününü arttırdı. 

  2016'da Doctor Strange filminde canlandırdığı Kaecilius karakteriyle Marvel evrenine ve Rogue One: A Star Wars Story'de canlandırdığı Galen Erso karakteriyle Star Wars evrenine adım atan başarılı oyuncuyu, 2022'de de Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore filmi ile Harry Potter evreninde izleyeceğiz.

  Hem festivallerde başarı gösteren filmlerde hem de popüler film serilerinde oynayarak kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyen ünlü oyuncunun en önemli rollerden biri de büyük kitleler tarafından tanınmasını sağlayan, 2013-2015 yılları arasında yayınlanan NBC dizisi Hannibal'da canlandırdığı Dr. Hannibal Lecter karakteri. 

  Şu sıralar James Mangold yönetimindeki Indiana Jones 5'in çekimlerini sürdüren oyuncu, son olarak Oscar ödüllü Thomas Vinterberg filmi Another Round'daki performansı ile büyük beğeni toplamıştı. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top