Hesabım
  Harry Potter Filmlerinden Kaybettiğimiz Oyuncular

  Onları hiç unutmadık...

  Harry Potter filmleri, ilk kez sinemada gördüğümüz günden beri hayatımızın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Sevenleri hayatından çıkarmak istemezken, sevmeyenler de her türlü durumda Harry Potter'a maruz kalıyor. Üzüldüğümüzde, canımız sıkıldığında, mutlu olduğumuzda ya da sırf yağmur yağıyor diye bir Harry Potter filmi açmamız mümkün. Biz izleyiciler, nesilden nesile aktarılabilecek sihirli bir film evrenine sahipken ve adeta zamanın durduğunu düşünürken, oyuncular için aynı durum geçerli olamıyor. Kaybettiğimizde tüm dünyayı hüzünlendiren birçok Harry Potter oyuncusu bulunuyor. Bu liste aracılığıyla hepsini anmış bulunalım...

  Alan Rickman - Severus Snape

  Alan Rickman'ın ölümüyle yıkılmayan bir Potterhead yoktur. 2016 yılında hayatını kaybetmesinin nedeni pankreas kanserine yakalanmasıydı.

  Richard Harris - Dumbledore

  Richard Harris, Felsefe Taşı ve Sırlar Odası filmlerinde Dumbledore'u canlandırıyordu. Ancak vefatı üzerine oyuncu değişikliğine gidilerek yerine Micheal Gambon geçirilmek zorunda kalındı.

  John Hurt - Garrick Ollivander

  John Hurt'ün canlandırdığı Ollivander karakteri Harry Potter dünyasında tanıştığımız ilk karakterlerden biriydi. Harry'nin ilk asasını aldığı yer Ollivander dükkanıydı. John Hurt 2017 yılında dünyayı hüzne boğarak hayatını kaybetti.

  Richard Griffiths - Vernon Dursley

  Richard Griffiths'i Harry'ye eziyet çektiren gaddar Vernon enişte rolünde izlemiştik. Griffiths, 2013 yılında kalp ameliyatı sırasında hayatını kaybetti.

  Robert Hardy - Cornelius Fudge

  Robert Hardy'yi, koltuğunu eski dostu Dumbledore'a kaptırma korkusundan rezil rüsva olan ve sonunda istifa eden Sihir Bakanı Cornelius Fudge rolünde izlemiştik.

  Roger Llody Pack - Bartemius Crouch Sr.

  Roger Llody Pack, Ateş Kadehi filminde Bartemius Crouch Sr. rolüyle  Sihir Bakanlığı'nın Magical Law Enforcement Bölümü'nden Üç Büyücü Turnuvası'nı denetlemek için gelen ve geleceğin Sihir Bakanı olarak görülen güçlü bir büyücüyü canlandırıyordu. Ayrıca kendi oğlunu Azkaban'a göndermesiyle de oldukça ünlüydü. Oyuncu, 2014'te kanserden yaşamını yitirdi.

  Jimmy Gardner - Ernie Prang

  Jimmy Gardner'ı, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filmindeki en eğlenceli sahnenin nedeni olan agresif otobüs şoförü Ernie olarak hatırlamayan var mı? Gardner'ı 2010 yılında kaybetmiştik.

  Hazel Douglas - Bathilda Bagshot

  Hazel Douglas'ı, Harry Potter evreninde Sihir Tarihi kitabının yazarı ve Gellart Grindelwald'in teyzesi Bathilda Bagshot olarak izlemiştik. Douglas, 2016 yılında hayatını kaybetti.

  David Ryall - Elphias Doge

  Aslında David Ryall, Elphias Doge rolüne getirilen ikinci isimdi. İlk Doge olan Peter Cartwright'ı Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nda Harry'yi Privet Drive'dan alıp örgüt evine götürenlerin arasında görülmüştü. İkinci Doge olan David Ryall ise Ölüm Yadigarları Bölüm 1'de Bill ve Fleur'un düğününe gelmişti. Aynı zamanda Doge'un Dumbledore'un eski sevgilisi olduğu söylentiler arasında... David Ryall 2014 yılında hayatını kaybetti.

  Elizabeth Spriggs - The Fat Lady

  Elizabeth Spriggs, Harry Potter'ın ilk filmlerinde Gryffindor Binası'nın girişindeki tabloda yer alan The Fat Lady'yi canlandırıyordu. Ancak daha sonra bu rol komedyen Dawn French'e verildi. Spriggs, 2008 yılında hayatını kaybetti.

  Dave Legeno - Fenrir Greyback

  Harry Potter evreninde bir kurtadam olan Fenrir Greyback, Hogwarts Savaşı'nda Voldemort'un yanında savaşmıştı. Dave Legeno, California Death Valley'de yürüyüş yaparken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

  Timothy Bateson - Kreacher

  Timothy Bateson, kesinlikle Dobby nezaketinden nasibini alamamış olan ve Black ailesinin hizmetinde çalışan ev cini Kreacher'ı canlandırmıştı. Bateson, 2009'da yaşamını yitirdi.

  Robert Knox - Marcus Belby

  Robert Knox rolü çok fazla olmasa da, Melez Prens filminde Profesör Slughorn'un odasına Slug Club üyesi olması için davet ettiği özel öğrencilerden biri olan Marcus Belby'yi canlandırmıştı. Robert Knox, kardeşini korumaya çalışırken aldığı bıçak darbesiyle 2009 yılında trajik bir biçimde yaşamını yitirdi.

  Elizabeth Spriggs - The Fat Lady

  Elizabeth Spriggs, Harry Potter'ın ilk filmlerinde Gryffindor Binası'nın girişindeki tabloda yer alan The Fat Lady'yi canlandırıyordu. Ancak daha sonra bu rol komedyen Dawn French'e verildi. Spriggs, 2008 yılında hayatını kaybetti.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top