Hesabım
  Son 20 Yılın En İyi Korku Komedi Filmleri!
  28 Eki 2019 - 09:35

  Korku komedi türünü severler için en iyi örnekler burada...

  Son 20 Yılın En İyi Korku Komedi Filmleri!
  1. Son 20 Yılın En İyi Korku Komedi Filmleri! +
  Zombieland (2009)
  Devamı...

  Korku ve komedi aynı yelpazenin iki farklı tarafında yer alır. Gülmek, korkmanın yanı sıra, bir filmin izleyicilerinden alabileceği en içten tepkilerden ikisi. İkisini birleştirmek çoğu zaman oldukça zordur. Ancak iyi yapıldığında, film zamanın testine bir klasiğe dönüşerek karşılık verir.

  Tür teorisine çok derinlemesine kazmadan bakılırsa, çok fazla sayıda komedi film, başkasının eğlenceli şekilde acı çekmesini temel alır. Fiziksel acılar pek çok komedi sahnesinin temelidir, hicivler temel aldıkları konuları didik didik edene dek yerer ve sinema bilginleri tam anlamıyla yüzlerce yıl boyunca komedinin acı çeken biri olmadan komedi olup olamayacağını tartışarak geçirdiler. Beyaz perdenin başka hiçbir türü, "germe ve rahatlama" sisteminde, korku komedinin dinamikleriyle işlemez.

  Komedide amaç kahkahadır, korkuda ise çığlıklar ve sıçramalar. Ancak iyi bir korku komedisi, korkuları daha korkutucu ve mizahı daha da komik hale getirebilecek fiziksel ve zihinsel reaksiyonun çarpıcı bir birleşimini sunar. Korku-komedi uzun zamandır sinemadaki en popüler ve sürekli yüksek kaliteli ürünler üreten alt türlerden biri olmuştur.

  İşte son 20 yıldan en iyi örnekler!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top