Hesabım
  2019'un En İyi 10 Kore Draması

  Birbirinden iyi Kore dizilerini listeledik..

  Eskilerin pembe dizileri, Güney Amerika yapımı serileri ve tekrarları da ilgiyle izlenen romantik diziler son yıllarda yerini Uzakdoğu, özellikle de Kore yapımlarına bıraktı. Genç izleyicilerin fenomen haline dönüştürdüğü bu diziler, romantik yapımları sevenleri yakalamış durumda. Bütün dünyadan kendine hayran kitlesi edinen yapımlar, hem yeni bir kültürü öğrenmenin, hem de yeni yüzlerle farklı duguları yaşamanın en kolay yolu.

  Kore dramalarını bu kadar ünlü yapan özelliklerin başında her ne kadar aşka bakışları gelse de, farklı türleri romantizmle harmanlamaları da izleyicilerin ilgisini çekiyor. Modern aşk masalları, bilim kurgu hikayeleri, korku türünü barındırdan atmosferler ve elbette mitolojinin büyülü atmosferi... Kore dramalarında hepsine yer var ve son yıllarda üretkenliklerini artırmış durumdalar.

  İşte, 2019 yılında yayınlanan, drama dalındaki en iyi 10 Kore dizisi...

  My First First Love

  My First First Love

  Yönetmen Jung Hyun-jung

  Oyuncular: Ji SooChae-Yeon JungJung Jin-young 

  My First First Love, yeni arkadaşlıklar edinen ve ilk aşkların yaşamak üzere olan bir grup üniversite öğrencisinin hikayesini anlatıyor.

  Romance is a Bonus Book

  Romance is a Bonus Book Oyuncular: Lee Jong-SukLee Na-youngJung Yoo-jin 

  Dizi, yayınevinde çalışan bir grup insanın romantizm ve entrika dolu hayatını inceliyor.

  Love Alarm

  Love Alarm Oyuncular: Kim So-HyunSong KangGa-ram JungSizden birinin hoşlandığını haber veren bir uygulama olsaydı hayatınız nasıl etkilenirdi? İşte bu sorunun cevabı Love Alarm karakterlerinin en çok merak ettiği şey.

  Arthdal Chronicles

  Arthdal Chronicles

  Yönetmen Kim Young-hyunSang-yeon Park

  Oyuncular: Jang Dong-gunJi-won KimOk-Bin KimKaderleri çoktan yazılmış insanların olduğu antik bir kentte yaşananlar dizinin odak noktası. Güç dengeleri sarsılırken, dizinin heyecanı artacak. 

  Kingdom

  Kingdom

  Yönetmen Kim Seong-hun

  Oyuncular: Ji-hoon JuRyu Seung-RyongDoona Bae Hanedanlığını saran salgından halkını kurtarmaya çalışan bir prensin yaşadıkları Kingdom'ın hikayesini oluşturuyor. Bakalım prens bunu başarabilecek mi?

  Beautiful World

  Beautiful World Oyuncular: Hwan-hee KimPark Hee-SoonJa-Hyeon ChuBeautiful World, okulda şiddet gören ve sorunlu bir aileye sahip olan çocuğun yaşadıklarını anlatıyor. 

  Hotel Del Luna

  Hotel del Luna

  Yönetmen Jeong-eun HongMi-ran Hong

  Oyuncular: IuYeo Jin-guJeong-geun Sin Konukları hayaletler olan fantastik ve özel bir otelde yaşananlar sizi etkisi altına alacak.

  The Light in Your Eyes

  The Light in Your Eyes

  Yönetmen Lee Nam-GyooKim Su-Jin

  Oyuncular: Han Ji-MinKim Hye-JaNam Joo-hyuk  TV spikeri olmak isteyen bir kadın, zamanda yolculuğu keşfeder ve amacına ulaşmak için bu gücü kullanmaya karar verir ama sürpriz gelişmeler onu beklemektedir.

  Designated Survivor: 60 Days

  Designated Survivor: 60 Days

  Yönetmen Tae-hee Kim

  Oyuncular: Jin-hee JiLee Joon-hyukHeo Joon-ho  Çevre Bakanı olan eski bir kimya profesörü, kendini bir terör saldırısı üzerine başbakan olarak bulur ve ilginç olaylar bu noktada başlar.

  Vagabond

  Vagabond

  Yönetmen Jung Kyung-soonJang Young-chul

  Oyuncular: Lee Seung-giBae SuzySeong-rok Sin  Uçak kazasında yeğenini kaybeden bir adam, kazanın arkasındaki sır perdesini aralamak ister ve bunun için amansız bir mücadeleye başlar.

  Hotel del Luna

  Hotel del Luna

  Yönetmen Jeong-eun HongMi-ran Hong

  Oyuncular: IuYeo Jin-guJeong-geun Sin Konukları hayaletler olan fantastik ve özel bir otelde yaşananlar sizi etkisi altına alacak.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top