Beyazperdem
  Star Wars Filmlerini Hangi Sırayla İzlemeliyiz?
  4 May 2020 - 13:15

  May the 4th be with you!

  Star Wars: Bölüm I - Gizli Tehlike
  1. Star Wars: Bölüm I - Gizli Tehlike +
  Star Wars: Bölüm I - Gizli Tehlike, Anakin Skywalker'ın çocukluğuna bir yolculuğa çıkarıyor. Obi Wan Kenobi'yle tanışması, Jedi olmak üzere eğitim görmeye başlaması da bu film aracılığıyla oluyor. Star Wars: A New Hope'tan tam 32 yıl öncesini ele alıyor.
  Devamı...

  Star Wars dünyası gittikçe genişleyen bir evrenden oluşuyor. Başta yalnızca Skywalker ailesi ve çevresindeki isimlerden oluşurken, yeni üçlemeyle birlikte tamamen farklı, ama tabii yine eski kahramanlarımızla bağlantılı isimlerle tanışmıştık. Galaktik İmparatorluk ve yancılarının karanlık gücü sayesinde bir türlü dikiş tutturamayan Jedilar, Güç'ü dengelemek yıllar süren mücadelelerini devam ettiriyor.

  Star Wars evrenine ait onlarca film olması, yeni nesil izleyicilerin akıllarını karıştırabiliyor. Bir filmle geleceğe, diğeriyle geçmişe, sonra yeniden geleceğe, sonra tekrar geçmişe gidilmesi konusunda akılların karışması kadar doğal bir durum da yok. İşte o hangi filmden başlayıp devam edeceğine karar veremeyen sinemaseverler için bir Star Wars kronolojik listesi hazırladık. Sıkı Star Wars hayranları bu sıralamaya karşı çıkabilir. Çünkü 1977'de başlayan üçlemenin verdiği tadı hiçbir filmin vermeyeceği söylenebilir. Bu durumda o üçlemeyle başlamayanlar, Star Wars dünyasının sıkı bir hayranı olamayabilirler. Yine de sizler için hazırladığımız kronolojik sıralamaya göz atın deriz!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top