Hesabım
  Önümüzdeki Yıllarda Göreceğimiz Heyecan Verici LGBTQ+ Filmleri

  Bu LGBTQ+ filmlerini merakla bekliyoruz.

  Sinema, yıllar geçtikçe daha cesur ve daha çok çeşitliliğe yer verir hale geliyor. Bu cesaretin en büyük örneklerinden biri de LGBTQ+ filmlerinin artık korkusuzca çekilebilmesi ve olması gerektiği gibi neredeyse her izleyici kitlesi tarafından kabul görmeye başlaması. Yüzyıllarca ötekileştirilen ve otoriteler tarafından yok sayılmak istenen LGBTQ+ bireylerin sesleri artık sinema aracılığıyla daha fazla duyulabiliyor.

  Bizler de Onur Ayı'na özel olarak önümüzdeki yıl içerisinde farklı yönelimlere sahip olan LGBTQ+ bireylerin hikayelerinin anlatıldığı filmleri sizler için sıraladık. İşte heyecanla beklediğimiz filmler!

  The Prom

  Ryan Murphy'nin yöneteceği The Prom, bir müzikal romantik komedi olacak. Kadrosunda Meryl Streep'ten Nicole Kidman'a dev isimler var!

  The Eternals

  The Eternals doğrudan bir LGBTQ filmi değil. Ama bu Marvel filminde gay ve aile kurmuş çiftlerin olacağını biliyoruz.

  Sheer Qorma

  Bu kez Bollywood sinemasına gidiyoruz. Sheer Qorma, queer olan güçlü kadınların mücadelesini konu ediniyor.

  Good Joe Bell

  Mark Wahlberg'in başrolünde bulunduğu Good Joe Bell, Amerika'da yaşanan zorbalıklara karşı mücadele veren bir adamın hikayesini anlatıyor.

  What If It's Us

  Becky Albertalli ve Adam Silvera'nın senaryosunu kaleme aldığı What If It's Us, Arthur ve Ben'in New York'ta kesişen hikayelerini anlatıyor.

  Happiest Season

  Kristen Stewart'ın yoluna indie filmlerle devam etmesi gerektiğini gösteren Happiest Season, ailesinin verdiği geleneksel bir partide kız arkadaşına evlenme teklif etmeyi amaçlayan bir kadının hikayesini anlatıyor. Ancak aile muhafazakarlıktan henüz uzaklaşmaya hazır değildir.

  Ammonite

  Kate Winslet ve Saoirse Ronan'ı bir araya getiren Ammonite, Mary Anning'in hayatına odaklanan bir aşk hikayesini anlatıyor.

  Benedetta

  Immodest Acts kitabından uyarlanan Benedetta, 2021 yılının en cesur filmlerinden biri olacak. İtalyan kilisesinde katolik bir rahibe olan Benedetta Carlini'nin başı cinsel yönelimi nedeniyle dertten kurtulmayacaktır.

  Call Me By Your Name 2

  Luca Guadagnino, Call Me By Your Name 2'yi çekebilmek için harekete geçti. İlk filmin sonunda Elio ile birlikte acı çeken herkesin Call Me By Your Name 2'yi beklediğini tahmin ediyoruz.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top