Hesabım
  Kötü Karakterler İçin Yanlış Oyuncu Seçimi Yapılan Filmler
  24 Tem 2020 - 15:15

  Bu oyuncuların yerine kimleri hayal ederdiniz?

  Carrie
  1. Carrie +
  Chloe Grace Moretz'in güçlü ve sert rollere yerleştirilebileceğini Kick Ass'de görmüştük. Ama Carrie yeniden çekiminde Moretz'i ister istemez Sissy Spacek ile karşılaştırıyor ve Moretz'in yanlış seçim olduğunu anlıyoruz.
  Devamı...

  İddialı gişe filmleri bizlere sinemanın altın kuralını sunar: Sağlam bir kötü ile sağlam bir iyinin çarpışması. Hatta kötü karakter ne kadar iyi yazılırsa izleyicinin ilgisini o kadar üzerinde tutacaktır. Yalnızca karakterin iyi yazılması da yeterli değildir. Doğru oyuncu seçimleri filmlerin en önemli kısımlarından birini oluşturur. Örneğin Danny DeVito'yu Penguin rolüne yerleştirdiğinizde harikalar yaratır. Ama onu gidip de Joker ya da Batman yapmayı düşünmezsiniz. Bir diğer taraftan bakarsak çok emin olmadan, büyük bir ışık görmeden komedi filmlerinin yan oyuncularından birini alıp psikolojik korku filminin başrolüne yerleştirmezsiniz.

  Ama yaptılar. Yönetmenler bazı filmlerde o kadar yanlış oyuncu seçimleri yaptı ki, filmi ayakta tutan kötü kahramanlar hiç de dayanıklı olamadı. İşte o karakterler ve oyuncular...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • yavuz alidayıoğlu
   jared leto kesilmiş sahne kurbanı oldu bence
  Yorumları göster
  Back to Top