Hesabım
  Hermione'nin Gözünden İzlemek İstediğimiz Harry Potter Sahneleri
  5 Oca 2021 - 13:30

  Daha çok Hermione görmek isterdik!

  Gerçek bir sinefil, hiçbir zaman gördüğüyle yetinmez. Özellikle de izlediği yapım, roman uyarlamasıysa. Harry Potter serisinde de durum bunu gösteriyor. Serinin baş kahramanı Harry'ymiş gibi görünebilir, ama değil. O yükü hep Hermione ve Ron ile paylaştı. Özellikle Hermione, parlak bir büyücü ve zeki bir genç kadın olarak büyük önem taşıdı. Filmlerde Hermione'nin ilginç durumların içerisinde kaldığını birçok kez gördük. Bu durumlardan çoğu zaman Ron ve Harry'nin haberi bile yoktu. Peki biz bu deneyimleri sadece duymak ya da üçüncü bir gözle görmek yerine, bizzat Hermione'nin gözünden görseydik nasıl olurdu? Neler daha iyi ya da ilgi çekici olurdu? Tabii filmlerin süresini uzatması kaçınılmaz olurdu. Yine de sizin için Hermione'nin gözünden görmek istediğimiz sahneleri listeledik!

  Hermione Granger

  Annesi ve babası muggle olan biri için büyücü olduğunu keşfetmek ve kabullenmek zor olmalı. Büyücülerden tamamen habersiz olan 11 yaşındaki bir kız çocuğu bu dünyayı nasıl keşfetmiştir dersiniz? Kendini keşfettiği bu dönemi Hermione'nin gözünden izlemek isterdik.

  Hermione Granger

  İlk aşamayı bir şekilde kolayca geçtiğini kabul ederek olayı geçiştiriyoruz. Sırada okul malzemelerini almak için ilk kez geldiği Diagon Alley var. Tabii Harry ile hemen hemen aynı tepkileri görecektir. Ama Harry'nin yanında Hagrid vardı. Hermione bununla nasıl başa çıktı?

  Hermione Granger

  Hermione, McGonagall'ın ona verdiği kolyeyi kendi çıkarları için kullandı. Tabii kötü çıkarlar değil, yalnızca onun inek olduğunu belli edici çıkarlar. Kolye sayesinde aynı anda birden fazla ders alabiliyordu. Bu kaotik durumu uzun süre boyunca kimseye farkettirmeden rahatlıkla idare edebildiğini biraz da olsun göremez miydik?

  Hermione Granger

  Hermione, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi profesörü olan Remus Lupin'in aslında bir kurtadam olduğunu ilk fark eden kişiydi. Nasıl fark ettiğini ve neden bir süre boyunca sakladığını görmek iyi olmaz mıydı?

  Hermione Granger

  Hermione ve Victor Krum, Ateş Kadehi filmindeki Üç Büyücü Turnuvası sırasında yakınlaşmıştı. Ama bu arkadaşlığı ya da ilişkiyi hiç yakından görmedik. Sadece Victor'un Hermione'yi sessiz bir şekilde izlediğini ve ona hayran olan diğer kızlardansa Hermione'yi seçtiğini biliyoruz. Hatta Bill ve Fleur'un düğününde ikilinin dans ettiği sahnenin kesildiğini de biliyoruz. Ama biz ikilinin ilişkisini Hermione'nin gözünden görmek isterdik...

  Hermione Granger

  Lavender Brown, Ron'a ilginç bir şekilde yanıktı. Biraz fazla sevdiğini söyleyebiliriz. Bu sırada Hermione'nin de duyguları Ron'a karşı şekillenmeye başlamıştı. Keşke Hermione'nin Ron'da ne gördüğünü biz de görebilseydik...

  Hermione Granger

  Hermione, herkes için çok güç olabilecek bir şeye cesaret etti. Kendi varlığını, anne babasının zihninden ve hayatından sildi. Bu durum Hermione'ye neler hissettirdi? Tüm savaş bittiğinde Hermione ailesine geri dönüp anıları yeniden yerleştirebilir miydi?

  Hermione Granger

  Hogwarts Savaşı'nın filmde kısa gösterilmesi yetmiyormuş gibi Hermione'nin gerçekten savaştığını da çok az gördük. Sadece ekibin bir oraya bir buraya koşmasına tanık olduk. Keşke Lavender Brown'ın cesedini kurtardığında ya da Harry'nin Voldemort'a gizlice gittiğini öğrendiğinde neler hissettiğini biraz daha yakından görebilseydik.

  Hermione Granger

  Hogwarts Savaşı'ndan 19 yıl sonrasına gidiyoruz. Hermione, Sihir Bakanlığı'nda çalışmaya başlıyor ve Ron evleniyor, çocukları oluyor. Hermione'nin bu yaşamından bir parça izlesek hiç de fena olmazdı. Sihir Bakanlığı'ndaki çalışması, ev hayatı, Ron ile ilişkisi... Hiçbir şey göremedik.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top