Hesabım
  Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Resmi Adı Açıklandı

  Resmi ad, bir videoyla duyuruldu

  Amazon'daki "Yüzüklerin Efendisi" dizisinin yeni bir videoyla tam adı açıklandı. Videoda, erimiş metalin bir tahta parçasındaki oyukları doldurduğu görülürken bir kadın sesi şöyle diyor: “Gökyüzünün altındaki Elf kralları için üç yüzük. Cüce lordlar için taştan salonlarında yedi tane. Ölümlü insanlar için dokuz. Gölgelerin uzandığı Mordor ülkesindeki karanlık tahtındaki lord için bir tane." Daha sonra resmi isim ortaya çıkıyor: "The Lord of the Rings: The Rings of Power"

  Gösterinin, Güç Yüzüklerinin Sauron tarafından dövüldüğü İkinci Çağ olarak adlandırılan dönemde gerçekleşeceği daha önce doğrulanmıştı. Başlık, yüzüklerin gösterinin en önemli parçası olacağını gösteriyor. Amazon'a göre dizide bilgisayar grafikleri yerine pratik efektler kullanıldı. Uzman dökümcü ve metal sanatçısı Landon Ryan, 4K kamera sistemi kullanarak sürdürülebilir kaynaklı bir kızılağaç levhasında oymalar arasında hareket eden erimiş metali yakalamak için yönetmen Klaus Obermeyer ve efsanevi Hollywood SFX öncüsü ve sanatçı Douglas Trumbull ile birlikte çalıştı.

  Ocak 2021'de yayınlanan dizinin resmi özeti şu şekildeydi: "Göreceli bir barış zamanında başlayan dizi, uzun süredir korkulan, Orta Dünya'daki kötülüğün yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşirken, hem tanıdık hem de yeni bir karakter topluluğunu izliyor. Dumanlı Dağlar'ın en karanlık derinliklerinden, Elf başkenti Lindon'ın görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor'a ve haritanın en uzak noktalarına kadar giden bu krallıklar ve karakterler, uzun zaman sonra yaşayacakları miraslar oluşturacaklar."

  Merakla beklenen epik fantezi dizisi, 2 Eylül 2022'de prömiyer yapacak ve sonrasında her hafta yeni bölümler gelecek. Gösterinin ilk sezonunun çekimleri 2 Ağustos 2021'de Yeni Zelanda'da tamamlandı. Amazon, tamamen Birleşik Krallık'ta çekilen ikinci bir sezonu çoktan onayladı. Oyuncular arasında Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani yer alıyor. Dizi, dizinin baş yapımcıları ve yürütücü yapımcıları J.D. Payne ve Patrick McKay tarafından yönetiliyor. 

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top