Hesabım
  Amazon, "Yüzüklerin Efendisi" Dizisinin Bir Sezonu İçin 465 Milyon Dolar Harcadı

  Tarihin en büyük bütçeli dizisi geliyor..

  Variety'nin haberine göre, Amazon, yakında çıkacak olan Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) dizisinin bir sezon çekilmesinin yaklaşık 465 milyon dolara mal olacağını doğruladı. Radio New Zealand, şu anda ülkede çekilmekte olan dizinin ilk sezonu için 650 milyon Yeni Zelanda Doları harcayacağını ve bunun 464.165.000 Amerikan dolarına dönüşeceğini bildirdi.

  "Yüzüklerin Efendisi"nin maliyeti, HBO’nun "Game of Thrones", Apple’ın "The Morning Show" ve Disney Plus’ın "The Mandalorian" gibi diğer pahalı TV dizilerini çok aşıyor ve bunların tümü bölüm başına yaklaşık 15 milyon dolara mal oldu "Yüzüklerin Efendisi" için önceki tahminler, prodüksiyon bütçesini birkaç sezon için 500 milyon dolar olarak belirlemişti, sadece yazar J.R.R.'nin hakları için 250 milyon dolarlık maliyetten bahsetmeye bile gerek yok.

  Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Radyo Yeni Zelanda'ya verdiği demeçte, “Bu harika, gerçekten. Size söyleyebileceğim şey, Amazon'un birinci sezonda yaklaşık 650 milyon dolar harcayacağıdır. Hem de tek sezon için. Bu şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak." dedi. Diziyle ilgili ilk haberler 2017'de çıktı ve o zamandan beri oyuncu kadrosu hariç önemli bir detaya ulaşılamadı.

  Dizi, orijinal hikayeden binlerce yıl öncesinde geçecek ve evrenin en büyük kötülerinden birini önümüze serecek. Oyuncular arasında, Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman yer alıyor.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top